דיווח: אלו כל הפרטים על מערכי הצילום בסדרת ה-Google Pixel 8

Google Pixel 8 Pro (תמונה: smartprix) Google Pixel 8 Pro (תמונה: smartprix)

אמנם אנחנו עדיין נמצאים במרחק של כ-4 חודשים ממועד ההכרזה השנתי של גוגל על סדרת פיקסלים חדשה, אך עד שנגיע לשם, דיווח חדש חושף בפנינו את כל הפרטים אודות מערכי הצילום המשודרגים שיגיעו אל סדרת ה-Google Pixel 8.

מצלמות

על פי הנתונים שפורסמו, ה-Pixel 8 וה-Pixel 8 Pro יגיעו עם חיישן ראשי חדש מדגם ISOCELL GN2 בייצור סמסונג, אשר מחליף את דגם ה-GN1 שנמצא כרגע בסדרת הפיקסל 7. החיישן החדש צפוי לאפשר בין היתר כניסת אור גדולה יותר ב-35% לעומת דורו הקודם, מה שאומר שתמונות בתנאי תאורה קשים יהיו טובות יותר, לפחות תיאורטית.

המצלמה הרחבה של הפיקסל 8 הרגיל לא תקבל שינוי גדול, כך שהחיישן נותר זהה (IMX386), אך הזווית תהפוך לרחבה יותר ותציע יחס של פי 0.55 לעומת 0.67.

מנגד, הפיקסל 8 פרו זוכה לשדרוג משמעותי גם לחומרה, כשגוגל עתידה להחליף את החיישן שהוזכר לעיל לטובת ה-IMX787 המגיע ברזולוציה של 64 מגה פיקסל, גדול כמעט פי 2 לעומת קודמו ומציע יחס זום רחב של 0.49 לעומת 0.56 בדור הקודם.

מצלמת הטלפוטו לביצוע זום אופטי למרחק רב גם השנה לא תגיע לדגם הפיקסל 8 הסטנדרטי, אך גם דגם הפרו לא מקבל שום שינוי חומרתי השנה עבורה, כך שהיא תישאר ברזולוציה של 48 מגה פיקסל ותציע זום אופטי עד פי 5.

באופן דומה, מצלמת הסלפי שבחזית נותרה זהה גם כן על כל סדרת הפיקסל 8, מה שאומר שנמשיך לקבל רזולוציה של 11 מגה פיקסל על גבי חיישן ה-Samsung 3J1.

חיישנים

מעבר למצלמות עצמן, גוגל מתכננת לשלב גם חיישן ToF (ר”ת Time-of-Flight) משופר בחלקו האחורי של הפיקסל 8 פרו, כשהיא מחליפה את חיישן ה-VL53L1 הבודד בדגם ה-8×8 VL53L8. בפשטות, הדבר אומר שנקבל ביצועים טובים יותר בגזרת הפוקוס האוטומטי, ייתכן בחלקת המהירות וייתכן בחלקת האמינות.

תוספת מעניינת אחרת למערך החיישנים האחורי של הפיקסל 8 פרו מגיע בצורת חיישן למדידת חום. דרך החיישן הזה גוגל מתכננת לאפשר למשתמשים למדוד את חום גופם היישר דרך הפיקסל שלהם, כשעבור המשימה הזו היא משתמשת בחיישן ה-Melexis MLX90632 שמיועד למדידת חום מדויקת ללא צורך במגע עם הגוף.

פיצ’רים

אל חטיבת הצילום של סדרת הפיקסל 8 גוגל צפויה לצרף גם פיצ’ר חדש בשם “Adaptive Torch“, כאשר זה יהיה אחראי על כיוונון אוטומטי של מבזק ה-LED האחורי במטרה למנוע תמונות שרופות בעקבות אור חזק מידי מהמבזק בעת הצילום.

פיצ’ר אחר אותו נפגוש בדור החדש נקרא “Segmentation AWB“, כשכבר משמו ניתן להבין כי מדובר בפיתרון של גוגל לצילומים של סצנות מסובכות הכוללות מגוון מקורות תאורה וצבעים שונים, כשהיא מתכננת לחלק את התמונה לחלקים שונים ולהשתמש בבינה מלאכותית על מנת להחיל הגדרות עיבוד שונות לכל חלק.

זמינות

ההכרזה השנתית של גוגל על סדרת פיקסלים חדשה בדרך כלל מתרחשת במהלך חודש אוקטובר, כך שנותרו לנו עוד כ-4 חודשים של המתנה עד שנצפה באופן רשמי וסופי בסדרת ה-Google Pixel 8.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים