דיווח: סדרת ה-Google Pixel 8 תגיע עם תמיכה במצב שולחני

Google Pixel 7 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Google Pixel 7 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

בשנים האחרונות אנחנו רואים מספר רב של מכשירי סמסונג מסדרת הגלקסי S שכוללים תמיכה במצב שולחני בשם DeX, המאפשר לחבר את הסמארטפון למסך חיצוני ולהשתמש בו כסוג של מחשב על גבי מסך גדול עם מקלדת ועכבר.

הדיווח האחרון בנושא אודות גוגל מבשר כי ייתכן שהחברה עובדת גם היא על מצב שולחני דומה עבור סדרת ה-Google Pixel 8. הדיווח מגיע ממקור פנימי חברה, כשזה טוען שסדרת הטלפונים הבאה תכלול תמיכה ב-USB DisplayPort Alternate, אשר מגיע באופן כללי במגוון תצורות, אך החשובות ביותר הן Thunderbolt ו-DisplayPort.

בזמן שהמצב המוזכר ראשון כולל תמיכה בהעברה מהירה במיוחד של קבצים, סאונד ותצוגה, מצב ה-DisplayPort כשלעצמו מיועד בעיקר להעברת התצוגה באיכות גבוהה למסך חיצוני.

הדיווח לא מספר באילו מהמצבים סדרת הפיקסל 8 תתמוך, אם בכלל, אך כן אפשר למצוא סימוכין למצב החדש דרך דיווח נוסף שהגיע באמצעות חקירת הקוד של גרסאות הבטא של מערכת ההפעלה אנדרואיד 14.

במסגרת חקירה זו נמצא כי גרסאות הבטא מציעות תמיכה במצב DisplayPort Alt דרך חיבור USB-C’ תוך שיפור המצב השולחני שהיה קיים כבר בקוד לפני כן.

זה לא בהכרח אומר לנו שסדרת מכשירי הדגל הבאה של גוגל תציע תמיכה במצב שולחני שיתחרה ראש בראש אל מול ה-DeX של סמסונג, אך כתוספת לדיווח הנוכחי שמגיע ממקור פנימי בגוגל, ייתכן שהדברים כן מכוונים למסקנה זו בסופו של דבר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים