אינטל ו-ASUS חתמו על הסכם לייצור ופיתוח מחשבי NUC זעירים

אינטל ואסוס (מקור אינטל) אינטל ואסוס (מקור אינטל)

אינטל (Intel) ואסוס (Asus) הכריזו כי חתמו על הסכם עקרונות ראשוני לייצור, מכירה ותמיכה במחשבי ה-NUC הזעירים על ידי ASUS, שתתפוס את מקומה של אינטל, לאחר שהחליטה מוקדם יותר החודש על יציאה משוק המחשבים הזעירים.

ההסכם החדש מגיעה כהפתעה מעניינת לאחר שאינטל הכריזה רק בשבוע שעבר על חיסול סדרת מחשבי ה-NUC הזעירים, או בשמם המלא Next Unit of Compute, אותם הציגה לפני כעשור כפתרון בעבור משתמשים המחפשים חלופה למחשבים נייחים סטנדרטיים.

ASUS בעצמה איננה שחקנית חדשה בתחום מחשבי ה-NUC. לצד מגוון פתרונות המחשוב השונים שלה ניתן למצוא גם מחשבים זעירים בתצורה הדומה לזו של פתרונות ה-NUC מבית אינטל, כאשר שיתוף הפעולה החדש צפוי לחזק את הנוכחות של החברה בשוק.

במסגרת ההסכם החדש, ASUS הסכימה לייצר, למכור ולתמוך במחשבי NUC מהדור ה-10 עד ה-13 של אינטל ואף לפתח פתרונות NUC חדשים בהמשך באמצעות חטיבה עסקית חדשה שתוקם תחת השם ASUS NUC BU.

מחשב ASUS ExpertCenter PN64-E1 (מקור אסוס)
מחשב ASUS ExpertCenter PN64-E1 (מקור אסוס)

יש לציין כי ההסכם החדש בין אינטל ו-ASUS לייצור מחשבי NUC לא יהיה בלעדי, מה שיאפשר ליצרניות מחשבים אחרות להיכנס לחלל אותו יצרה אינטל עם חיסול סדרת מחשבי ה-NUC.

כל מה שנותר לעשות עכשיו הוא לחכות ולראות איזה מחשבים זעירים תייצר ASUS NUC BU במסגרת שיתוף הפעולה החדש בין אינטל ו-ASUS.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים