גאדג’טי מסקר: Jabra Elite 4 – מקום טוב באמצע

Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי) Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי)

חברת ג’אברה הרחיבה מוקדם יותר השנה את סדרת אוזניות ה-TWS נטולות החוטים שלה עם דגם ה-Elite 4, אשר מצטרף ללא מעט דגמים נוספים אותם מציעה החברה (Elite 7/5/3), כשהן מגיעות עם סינון רעשים אקטיבי (ANC), אפשרות חיבור ל-2 מכשירים במקביל (Multipoint), עמידות למים ואבק בתקן IP55 וזמן סוללה ארוך של עד 22 שעות עם סינון רעשים.

מה בקופסה?

בקופסה של ה-Jabra Elite 4 תמצאו:

 • אוזניות TWS מדגם Jabra Elite 4
 • קופסה נטענת לאחסון וטעינה של האוזניות עם חיבור USB-C
 • כבל USB-C ל-USB A לטעינה
 • מתאמי סיליקון לאוזניים ב-3 גדלים (כולל המתאם שקיים על האוזניות)
 • חוברת הדרכה
Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי)

הפעלה ראשונה ושימוש שוטף

בדומה לדגמי ה-Elite 5 וה-Elite 3, גם בדגם זה נוכל למצוא תמיכה בחיבור מהיר באמצעות בלוטות’ (5.2) ואפשרות הפעלה באמצעות כפתור פיזי הממוקם בכל אחת מהאוזניות, זאת בשונה ממשטחי הנגיעה הזמינים באוזניות רבות אחרות כיום, כאשר הגדרות נוספות נוכל לשנות עם אפליקציית +Sound.

לאור הכמות הגדולה של אוזניות בטווח הנמוך-בינוני שהשיקה ג’אברה בשנתיים האחרונות, מעט קשה למקם את ה-Elite 4 על סקאלה, אך ניכר בהשוואה לדגמי דגל כמו ה-Elite 10 או ה-Elite 8 Active החדשים, כי הן מעט פחות נוחות, אך למרות זאת, מדובר באוזניות נוחות למדי בהשוואה לדגמים רבים אחרים הקיימים בשוק.

כמו דגם ה-Elite 5 שקדם להן, אוזניות ה-Jabra Elite 4 מציעות תמיכה בתקן IP55 לעמידות בפני מים ואבק גם כן, כך שניתן לעשות בהן שימוש סביר בזמן פעילות ספורטיבית, אך הן עדיין לא מציעות את העמידות הגבוהה ביותר, את זו ניתן למצוא בדגם ה-Elite 8 Active החדש.

האפליקציה

אפליקציית +Sound (להורדה: iOS | Android) היא אחת מהאהובות עלי בשל הכמות הגדולה של האפשרויות שהיא מציעה.

ניתן לשלוט דרכה על הפעלה או כיבוי של פונקציות ההאזנה לסביבה ושל סינון הרעשים (ANC), בנוסף לאקוולייזר מובנה, הניתן להגדרה באופן ידני באמצעות סקאלה או בעזרת פריסטים (Presets) ששמים דגש על “דיבור”, “באסים” ועוד.

Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי)

טעינה וחיי סוללה

היכן שניתן למצוא הבדל די משמעותי לרעה אל מול דגמי ה-Elite 5 וה-Elite 3 זה בצד הסוללה.

על פי ג’אברה, מציעות אוזניות ה-Elite 4 עד 5.5 שעות שימוש עם סינון רעשים ועד 22 שעות עם מארז הנשיאה שלהן או עד 7 ו-28 שעות עם מארז הטעינה כאשר מצב סינון הרעשים כבוי, זאת בהשוואה לעד 7 שעות בדגם ה-Elite 5 עם ANC ו-7 שעות בדגם ה-Elite 3 (שאינן תומכות ב-ANC כלל).

בנוסף, מציע המארז טעינה מהירה המספקת שעת שימוש בטעינה של 10 דקות בלבד.

בפועל, עם ווליום של כ-60%-70% בממוצע הצלחתי להגיע לסביב 5 שעות שימוש בזמן שימוש בסינון הרעשים.

איכות השמע

בצ השמע לא שונות אוזניות ה-Elite 4 מדגמי ה-Elite 5 וה-Elite 3 וגם כאן ניתן למצוא דרייברים בגודל 6 מ”מ. יש הבדל שקל להבחין בו לעומת דגמי הדגל של ג’אברה, אך הבדל זה מתבטא גם במחיר, שגבוה בלפחות פי 2 בהשוואה לשני דגמי הדגל האחרונים (8 אקטיב ו-10), אם כי גם דגם ה-7 פרו המעט ותיק יותר מגיע למחיר כפול.

הביצועים של אוזניות ה-Elite 4 טובים ביחס למחיר שלהם. עוצמת השמע מספקת ורוב הזמן הסתפקתי בכ-70%, אך הבאסים לא עמוקים דיים וישנה תחושה של דגש רב יותר על צד הטרבל. במעבר להגדרה ששמה דגש על באסים דרך האקוולייזר ישנו שיפור מסוים, אך הם רחוקים מלהציג את הבאסים  העמוקים שקיימים בדגמי הדגל החל מה-7 פרו.

את התמיכה ב-aptX של קוואלקום שמצאנו ב-Elite 5 ניתן למצוא גם בדגם ה-Elite 4, וכך גם את סינון הרעשים האקטיבי, אם כי זה לא הוכיח את עצמו היטב. עדיין שמעתי רעשים סביבי כהופעל ה-ANC, ובמעבר למצב ההאזנה לסביבה השינוי העיקרי בו הבחנתי הוא הפחתה בהפרעה להאזנה לסביבה בזמן שאני מדבר.

Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי)
Jabra Elite 4 (צילום: רונן מנדזיצקי)

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Jabra Elite 4

לג’אברה יש כבר כמות גדולה של אוזניות בטווחי מחירים שונים, משהו שמעט מציק. בבחינת שלושה הדגמים עם המספרים העוקבים (3, 4 ו-5), ההבדלים העיקריים מגיעים בצד חיי הסוללה (כאן יתרון ל-Elite 5) ובתמיכה בסינון רעשים (כאן היתרון לדגמי Elite 4 ו-Elite 5).

הדגם החדש ביותר, Jabra Elite 4, מגיע במחיר של 395 ש”ח, זה נמוך כיום בכ-200 ש”ח בהשוואה לדגם ה-Elite 5.

מחיר (Jabra Elite 4): 395 ש”ח (אחריות לשנתיים, יבואן רשמי ביקונקט)

מחיר (Jabra Elite 5): 589 ש”ח (אחריות לשנתיים, יבואן רשמי ביקונקט)

מה אהבנו?

 • האזנה לסביבה
 • עוצמת שמע
 • אפליקציה עשירה בתכונות
 • תפעול האוזניות (בלחיצה)
 • עמידות במים IP55
 • תמיכה ב-AptX

ומה לא?

 • סינון רעשים אקטיבי
 • באסים לא מספקים

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים