כבר לא רק צ’אט: ChatGPT מקבל תמיכה באודיו ותמונות

ה-ChatGPT יכול מעכשיו לדבר ולראות (מקור OpenAI) ה-ChatGPT יכול מעכשיו לדבר ולראות (מקור OpenAI)

חברת OpenAI משדרגת את הצ’אטבוט ChatGPT, שלא יהיה מוגבל לניהול שיחות עם המשתמש בטקסט בלבד, אלא יתמוך בניהול שיחות קוליות עם ואף יוכל להקריא לו סיפורים לפני השינה במידה וירצה בכך.

ובנוסף, יציע הצ’אטבוט תמיכה בהבנה של תמונות, כאשר משתמשים יוכלו לצלם מנות ולבקש מ-ChatGPT לתת להם מתכון תואם.

אחד הפיצ’רים הבסיסיים של כל צ’אטבוט מבוסס בינה מלאכותית הוא האופן בו הוא מתקשר עם המשתמש, זה נעשה באמצעות צ’אט טקסטואלי בסיסי, ומכאן גם נובע שמו בסופו של דבר.

עם התפתחות הבינה המלאכותית הצ’אטבוטים החלו לתמוך גם בקלט ויזואלי, עם אפשרות לפענח תמונות אותן מציג בפניהם המשתמש ולייצר תגובה מתאימה או להקשיב ולהבין את המשתמש במקום שהוא יצטרך להקליד בצ’אט את מה שהוא רוצה לבצע.

במקרה של OpenAI ו-ChatGPT, החברה הצליחה לצבור פופולריות גדולה, אך ChatGPT שמר עד היום על ממשק השימוש הטקסטואלי הבסיסי, בניגוד לפתרונות מקבילים כמו Bard של גוגל שאימצו יכולות מתקדמות יותר לניהול שיחה עם המשתמש מאשר טקסט בלבד.

עכשיו החברה מתקנת ומצמצת את הפער עם המתחרים עם הוספת תמיכה חדשה ל-ChatGPT לניהול שיחות קוליות עם המשתמש, פיצ’ר שיהיה זמין למשתמשי האנדרואיד ו-iOS ויופעל על ידי מודל טקסט לשמע חדש של OpenAI, יחד עם שימוש במודל ה-Whisper לפיענוח והבנה של ההוראות הקוליות של המשתמש.

בנוסף לאפשרות לנהל שיחה עם ChatGPT, הוא יוכל מעתה לקבל גם קלט ויזואלי בדמות תמונות, כאשר משתמשים יוכלו לצלם ולשתף עם ChatGPT תמונות שונות ולקבל ממנו תגובות בנושא, החל מבקשת הוראות לתיקון בעיות שונות ועד לקבלת מתכונים למנות אותן צילם המשתמש.

התמיכה החדשה של ChatGPT בתמונות ושמע תהיה זמינה בשלב הראשון למשתמשי ChatGPT Plus ו-ChatGPT Enterprise בתשלום במהלך השבועיים הקרובים. החברה לא מסרה צפי זמינות למשתמשים הרגילים.

בעוד ש-OpenAI לא פרסמה צפי זמינות למשתמשי ChatGPT החינמיים, סביר להניח כי מיקרוסופט תשלב בעתיד הקרוב את היכולות החדשות ב-Bing המבוסס על ה-GPT-4 של OpenAI, באופן דומה בו הגיע מחולל ה-DALL·E 3 למשתמשי Bing על אף שהוא זמין רשמית רק למשתמשי ChatGPT בתשלום.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים