קבוצת ה-PSG של אינטל תהפוך לחברה עצמאית

משפחת שבבי ה-FPGA של אינטל (מקור אינטל) משפחת שבבי ה-FPGA של אינטל (מקור אינטל)

חברת אינטל (Intel) הכריזה כי היא מתכננת להפוך את פעילות קבוצת פתרונות התכנות PSG (ר”ת Programmable Solutions Group) הפועלת כיום כחלק מקבוצת הדאטה סנטר והבינה המלאכותית שלה, ה-DCAI (ר”ת Data Center and AI Group), לחברה עצמאית החל מתחילת 2024, עם צפי להנפקה של החברה בעוד כשנתיים.

בדומה להנפקת מובילאיי בשנת 2022 לאחר הרכישה שלה ב-2017, הצעד החדש של אינטל בהפיכתה של PSG לחברה עצמאית מגיע כחלק מארגון מחדש אותו עוברת החברה בשנים האחרונות, כאשר אינטל עצמה נכנסה לתחום שבבי ה-FGPA ב-2015 עם רכישת אלטרה (Altera) ומציעה כיום מגוון פתרונות, בהם שבב ה-Agilex 7.

בעוד שהחברה תישאר תחת שליטתה של אינטל, היא תפעל בצורה עצמאית בהובלתה של סנדרה ריברה, סגנית נשיא והמנהלת הראשית של קבוצת ה-DCAI באינטל, שתהפוך למנכ”לית החברה החדשה.

החברה אף תמשיך את הקשר האסטרטגי שלה עם אינטל וה-IFS, שירות הפאונדריי של החברה לצירת שבבים, כאשר הפיכתה לחברה עצמאית תאפשר לה להיות יותר גמישה ואוטונומית על מנת להתחרות טוב יותר בתעשיית ה-FGPA עם קצב צמיחה שנתי של יותר מ-9%.

פט גלסינגר, מנכ”ל אינטל, אמר:

הכוונה שלנו להקים את PSG כעסק עצמאי ולצאת להנפקה היא דוגמה נוספת לערך הרב שאנחנו דואגים לספק עבור בעלי העניין שלנו. מהלך זה יעניק ל-PSG את העצמאות הדרושה לה כדי להמשיך ולהגדיל את נתח ה-FPGA, לבדל את עצמה עם יכולת ועמידה באספקה מ-IFS ויאפשר לצוותי המוצר של אינטל להתמקד בעסקי הליבה ובאסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו.

חברת PSG החדשה תחל את הפעילות שלה החל מה-1 בינואר 2024, כאשר החברה צפויה לצאת להנפקה במהלך השנתיים~שלוש הקרובות.

מה זה בכלל FGPA?

עולם הטכנולוגיה של היום בנוי מסוגי שבבים רבים, החל משבבים יעודיים שנועדו לבצע תפקיד מסויים בצורה הטובה ביותר, החל משבבים המשולבים בפתרונות תקשורת אלחוטית ועד מעבדי ה-CPU המוכרים לכולנו שנועדו לבצע מגוון רחב של פעולות. בשני המקרים, היכולות של השבב מוגדרות מראש עוד בזמן הייצור שלו.

כאן נכנסים לשימוש שבבי ה-FGPA או Field Programmable Gate Array, שבבים בהם ניתן לתכנת מחדש את השערים הלוגיים, דבר המאפשר לקבל את היתרונות של שבבים יעודיים, אך עם גמישות שלא קיימת בפתרונות אחרים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים