תמצית חדשות הטכנולוגיה היומית (17.10.2023)

עדכון טכנולוגי יומי

בסיכום החדשות מהיממה האחרונה, שיאומי חושפת מיתוג מחדש למערכת ההפעלה שלה, אינטל השיקה רענון למעבדים ההיברידיים שלה מהדור ה-14, הונור חשפה שעון חכם חדש, אפל הציגה שילוב טכנולוגיה לעדכון מכשירים כשהם עדיין בחנות, ולאחר שהמליץ על שימוש בתוכנת Meet של גוגל ללמידה מרחוק, משרד החינוך מאשר מחדש את התוכנה של Zoom.

להתראות MIUI, שלום Xiaomi HyperOS

שיאומי הודיעה כי היא תעבור לשימוש במערכת הפעלה אחידה עבור כל המוצרים שלה בכל הקטגוריות, זו תישא את השם HyperOS. החברה תוציא בהדרגה לגמלאות את מערכת ה-MIUI המוכרת במערכת החדשה, שעדיין תבוסס על אנדרואיד, אך תגיע יחד עם רכיבי תוכנה בפיתוח עצמאי, שיתאימו לא רק לטלפונים, אלא גם לשלל מוצרי החברה בתחום האינטרנט של הדברים ועוד.

בשלב זה ישנו צפי כי מערכת ה-HyperOS החדשה תושק עם מכשירי הדגל הבאים של החברה, ה-Xiaomi 14, אלה צפויים להיחשף בסין לקראת סוף השנה הנוכחית, אך שיאומי עדיין אינה חושפת כיצד תראה מערכת ההפעלה או אילו תכונות חדשות יגיעו עימה.

אינטל משיקה את מעבדי ה-Raptor Lake Refresh מהדור ה-14

אינטל (Intel) הציגה את רענון (Refresh) הגרסה החדש למעבדי ה-Raptor Lake ההיברידיים מהדור ה-13 בייצור Intel 7, המשלבים בין ליבות ביצועים (P) מסוג Raptor Cove בתדר ביצועים הגבוה יותר מהדור הקודם שמגיע עד 6GHz ישירות מהחברה ובין כמות מוגדלת של ליבות ליבות Gracemont יעילות (E).

על פי החברה, המעבדים החדשים מציגים שיפור ביצועי גיימינג של עד 23% עם שילוב טכנולוגיית ה-APO (ר”ת Intel Application Optimization), המבצעת אופטימיזציה לשיפור ביצועים ביישומים ספציפיים ו-ATU AI Assist, טכנולוגיית המהרה (אוברקלוקינג) חדשה המבוססת על בינה מלאכותית, שנועדה לבצע המהרה אוטומטית בצורה טובה יותר לשיפור הביצועים.

מעבדי Raptor Lake Refresh מהדור ה-14 (מקור אינטל)
מעבדי Raptor Lake Refresh מהדור ה-14 (מקור אינטל)

מעבדי ה-Raptor Lake Refresh החדשים:

  • Core i9-14900K/KF – מעבד בעל 24 ליבות (8P+16E) בתדר מקסימלי של עד 6GHz המגיע בגרסת K עם שבב UHD 770 גרפי מובנה בעלות של 589 דולר, או בגרסת KF ללא שבב גרפי בעלות של 564 דולר.
  • עם 24 ליבות ו-32 נימים, הכולל 8 ליבות ביצועים ו-16 ליבות יעלות.
  • Core i7-14700K/KF – מעבד בעל 20 ליבות (8P+12E) בתדר מקסימלי של עד 5.6GHz המגיע בגרסת K עם שבב UHD 770 גרפי מובנה בעלות של 409 דולר, או בגרסת KF ללא שבב גרפי בעלות של 384 דולר.
  • עם 24 ליבות ו-32 נימים, הכולל 8 ליבות ביצועים ו-16 ליבות יעלות.
  • Core i5-14600K/KF –מעבד בעל 14 ליבות (6P+8E) בתדר מקסימלי של עד 5.3GHz המגיע בגרסת K עם שבב UHD 770 גרפי מובנה בעלות של 319 דולר, או בגרסת KF ללא שבב גרפי בעלות של 294 דולר.

דיווח: אפל מפתחת מכשיר יעודי לעדכון מכשירים כשהם עדיין בחנות

אפל (Apple) מפתחת מכשיר יעודי שיוכל להפעיל ולעדכן את מכשירי האייפון כאשר הם עדיין סגורים ואטומים בקופסה בחנויות, כך לפי דיווח של כתב בלומברג מארק גורמן, זאת בעקבות “סאגת ההתחממות” של מכשירי ה-iPhone 15 Pro החדשים אליו הוציאה החברה רק לאחרונה גרסת תיקון 17.0.3 שנועד לטפל בבעיה.

המכשיר החדש, שיהיה לפי הדיווח דמוי “טאבלט”, יוכל למנוע בעיות כאלו בעבור החברה ויאפשר להפעיל מכשירים שעדיין לא נמכרו, לעדכן בהם את גרסת המערכת באופן קבוע ולדאוג כי המשתמש תמיד יוכל לדעת שהאייפון אותו הוא רכש מפעיל את הגרסה האחרונה של מערכת ה-iOS, דבר שיוכל למנוע חווית לא נעימות לאור הימצאותה של גרסה ישנה ובעלת באגים.

הונור מציגה את שעוני ה-Honor Watch 4 Pro

הונור (Honor) הכריזה על שעון ה-Honor Watch 4 Pro החכם והחדש של החברה המגיע בעיצוב עגול בקוטר 46.4 מ”מ ומסך LTPO AMOLED בגודל 1.5 אינץ’, המגיע עם מערכת ה-MagicOS 7.2 של החברה וכולל אפשרות חדשה לקישוריות סלולרית באמצעות eSIM מובנה.

השעון מגיע עם חיישן בריאות משופר בעל 8 ערוצים ויכולת מעקב אחר מגוון פעילויות ומדדי בריאות שונים, יחד עם מערכת מיקום מובנה למעקב טוב יותר אחר פעילויות חוץ וסוללת 480mAh, המציעה לפי החברה זמן סוללה של עד 10 ימים בשימוש רגיל או 3 ימים עם eSIM פעיל.

שעון ה-Honor Watch 4 Pro (מקור הונור)
שעון ה-Honor Watch 4 Pro (מקור הונור)

שעון ה-Honor Watch 4 Pro החדש זמין למכירה בסין במחיר של החל מ-1599 יואן (כ~875 ש”ח).

משרד החינוך מאשר מחדש את השימוש ב-Zoom לביצועי שיחות וידאו

בשבוע הקודם הכריז משרד החינוך כי הוא מנחה להשתמש בתוכנת ה-Meet של גוגל במקום זום (Zoom) המוכרת והפופולרית מאחר ולא הייתה מאובטחת מספיק, זאת לאחר שמחבל נכנס לשיחת זום פעילה והפחיד בנות שהיו חלק ממנה.

כעת משרד החינוך מוציא הבהרה חדשה המאשרת שוב את השימוש בזום ללמידה מרחוק, זאת בזכות שיתוף פעולה חדש למתן רשיונות שימוש המאושרים על ידי משרד החינוך, שיאבטחו את שיחות הוידאו ללמידה מרחוק ברמה ארגונית וימנעו מקרים דומים באמצעות הזדהות אחידה של משרד החינוך.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים