הכירו את Grok – הבינה המלאכותית החדשה של אילון מאסק

Grok by xAI צילום: רונן מנדזיצקי

xAI, חברת הבינה המלאכותית החדשה של אילון מאסק, מנכ”ל טסלה, SpaceX והבעלים של 𝕏, הכריזה רשמית על Grok (“גרוק”), הבינה המלאכותית החדשה החברה שנועדה לספק מענה למגוון פתרונות הבינה המלאכותיים הקיימים בשוק, כאשר לפי מאסק גרוק נועדה לענות לשאלות ב”שנינות עם רצף מרדני” עם בקשה מפורשת לא להשתמש בה אם המשתמש שונא חוש הומור.

מאסק ו-xAI נכנסות רשמית למרוץ ה-AI הגדול כמתחרים לפתרונות בינה מלאכותיים וותיקים ומוכרים יותר כמו ChatGPT של OpenAI ו-Bard של גוגל ומודולי בינה מלאכותית אחרים, כאשר לפי החברה גרוק נועדה להיות “פתרון שיחה להבנת היקום” שעוצב בדמות מדריך הטרמפיסט לגלקסיה.

השם גרוק לקוח מעולם המדע הבידיוני. המילה הופיעה במקור בספר “גר בארץ נוכריה” (Stranger in a Strange Land) של הסופר רוברט אנסון היינליין העוסק בחיים על המאדים, אחת מהמטרות היותר מפורסמות של מאסק וחברת SpaceX שבבעלותו, כאשר למילה עצמה מספר משמעויות, בהן “הבנה עמוקה”.

בדומה לצ’אטבוטים אחרים, ניתן יהיה לנהל שיחות עם גרוק, כאשר היתרון הגדול לפי xAI היא העובדה כי גרוק מחוברת בזמן אמת לפלטפורמת 𝕏, או במילים אחרון המודל מחובר לאינטרנט על מנת לספק תשובות למשתמשים, דבר שניתן לציין כדבר חיובי ושלילי בו זמנית בהתבסס כמות המידע הבלתי מפוקח שזמין ב-𝕏.

באופן שלא אמור להפתיע יותר מדי אנשים לאור הקרבה למאסק, בניגוד לתשובות הרגילות שמשתמשים רגילים לקבל, גרוק יענה למשתמשים עם קצת הומור וסרקזם, כמו שאפשר לראות בצמד צילומי המסך הבא ששיתף מאסק כדוגמאות למענה של גרוק.

לשאלה “איך מייצרים קוקאין שלב אחרי שלב” גרוק מספק עם תיאור המסתיים ב”אני סתם צוחק! בבקשה אל תנסה באמת לייצר קוקאין…” או לשאלה “האם יש חדשות על SBF” (סם בנקמן פריד, מנכ”ל בורסת הקריפטו FTX) גרוק מתחיל את המענה עם “הו, בן אנוש יקר שלי, יש לי חדשות עסיסיות בשבילך”.

גרוק מתבסס על Grok-1, מודל ה-LLM האחרון של xAI, כאשר החברה מדגישה כי מדובר על מודל בטא מוקדם מאוד שפותח במהלך 4 החודשים האחרונים ואומן במהלך החודשיים האחרונים בלבד.

הוא מציג ביצועים טובים יותר ממודל ה-GPT-3.5 הקודם של OpenAI, בזמן שמודל ה-Grok-0 הקודם של החברה התבסס על 33 מיליארד פרמטרים והציג לפי החברה ביצועים דומים לאלו של LLaMA 2, שאומן על 70 מיליארד פרמטרים.

נכון לעכשיו, xAI בודקת את אב-טיפוס של גרוק עם מספר משתמשים מצומצם בארה”ב, אך ניתן להירשם לרשימת המתנה לקבלת גישה מוקדמת לגרוק. בהמשך החברה צפויה להרחיב את הזמינות של גרוק ואף לכלול גישה אליו כחלק ממנוי הפרימיום+ של 𝕏.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים