הדלפה: אלו רכבי ה-SU7 ו-SU7 Max החשמליים של שיאומי

רכב ה-Xiaomi SU7 (מקור abenzene) רכב ה-Xiaomi SU7 (מקור abenzene)

סדרת רכבי ה-Xiaomi SU7 החשמליים הראשונה של שיאומי (Xiaomi) נחשפת בהדלפה חדשה, המציגה את עיצוב דגמי ה-SU7 ו-SU7 Max של החברה כפי שהוצגו בפני משרד התעשייה וטכנולוגיית המידע הסיני כחלק מתהליך אישור הרכבים למכירה.

בזמן ששיאומי מוכרת לרובנו בזכות המכשירים הסלולריים שלה, אין זה סוד כי החברה מתכוונת להתרחב גם לתחום הרכבים החשמליים לאחר שהודיעה על השקעה ארוכת טווח בסכום של כ~1.5 מיליארד דולר בתחילת 2021, כאשר הדלפת המידע מתהליכי הרגולציה של הרכבים תואמת את צפי ההשקה שלהם בתחילת 2024.

מהמידע החדש עולה כי שיאומי החליטה להעתיק את תצורת השמות המוכרת לנו מתחום הסלולר גם לעולם הרכבים החשמליים, כאשר סדרת רכבי ה-SU7 של החברה תכלול את דגם ה-SU7 הבסיסי לצד דגם SU7 Max ודגם SU7 Pro, עליו אין כרגע פרטים נוספים.

רכב ה-Xiaomi SU7 הבסיסי צפוי להגיע בגודל של 4,977×1,963×1,455 מ”מ עם בסיס גלגלים של 3,000 מ”מ, כאשר יהיה ניתן להשיג אותו בגרסת הנעה אחורית עם מנוע 220kW או עם הנעה כפולה עם מנוע 220kW ו-275kW של Suzhou Inovance Technology הסינית.

בעוד שה-SU7 ו-SU7 Max ישתמשו בבסיס דומה המיוצר על ידי קבוצת BAIC הסינית יהיו ביניהם מספר הבדלים, בהם משקל של 1,980 ק”ג ומהירות מקסימלית של 210 קמ”ש לדגם ה-SU7, לעומת דגם ה-Max, שיגיע למהירות גבוהה יותר של עד 265 קמ”ש ובמשקל גבוהה יותר של 2,205 ק”ג, דבר המצביע על טווח נסיעה גדול יותר, אם כי אין מידע על כך נכון לעת זו.

צילומי תקריב של סדרת ה-Xiaomi SU7 (מקור abenzene)
צילומי תקריב של סדרת ה-Xiaomi SU7 (מקור abenzene)

נכון לרגע זה אין צפי השקה מדויק או מחיר לסדרת רכבי ה-SU7 של שיאומי, כאשר המדליף abenzene ציין כי הוא צופה שמחיר גרסת ה-SU7 Max עם הנעה כפולה יעמוד על כ~400,000 יואן (כ~208 אלף ש”ח).

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים