תקן הטעינה האלחוטי Qi2 מוסיף תמיכה ב-MagSafe למכשירי אנדרואיד

לוגו תקן ה-Qi2 (מקור WPC)

איגוד ה-Wireless Power Consortium (להלן WPC) השיק רשמית את Qi2, תקן טעינה אלחוטי חדש המבוסס על טכנולוגיית ה-MagSafe המגנטית של אפל, שתהפוך להיות זמינה גם למכשירי אנדרואיד עם הספק טעינה של החל מ-15W.

תקן ה-Qi2 הוכרז בתחילת השנה במהלך תערוכת CES 2023 כדור ההמשך ל-Qi, טכנולוגיית הטעינה האלחוטית הפופולרית כיום, שהוכרזה במקור ב-2010 עם תמיכה בטעינת 5W אלחוטית, שהגיעה עד ל-15W בגרסאות האחרונות של התקן.

השינוי הגדול ב-Qi2 מגיע בדמות שילוב שני פרופילים, “פרופיל טעינה מגנטי” MPP (ר”ת Magnetic Power Profile) המבוסס על טכנולוגיית טעינת ה-MagSafe האלחוטית והמגנטית של אפל, המאפשרת למטענים להתחבר בצורה טובה יותר למכשירים וקבלת טעינה טובה יותר.

לצידו ניתן למצוא את פרופיל ה-EPP (ר”ת Extended Power Profile) עם הספק טעינה של החל מ-15W בשלב הראשוני לצד הוספת תמיכה בחיבור מגנטי כחלק מהפרופיל, זיהוי הפרעות בטעינה ובטיחות משופרת למניעה נזק או קיצור חיי הסוללה.

מכשירים עם אישור תקן ה-Qi2 החדש צפויים להגיע לשוק עד סוף 2023.

לפי האיגוד, סדרת מכשירי האייפון 15 של אפל תהיה הראשונה בשוק עם אישור תקן ה-Qi2 החדש, כאשר קיימים מעל 100 מוצרים נוספים הנמצאים בשלבי בדיקה ותקינה מיצרנים מוכרים, בהם Belkin, Mophie, Anker ו-Aircharge.

היתרון הגדול ביותר של Qi2 הוא קצב האימוץ הגבוה הצפוי לטכנולוגיה בשוק לאור העבודה הפשוטה כי הוא יתן מענה למכשירי אייפון ואנדרואיד עדכניים בו זמנית ללא ההפרדה הקיימת כיום.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים