מספר משתמשים מדווחים על אובדן קבצים ב-Google Drive (דיווח)

Google Drive

שירותי אחסון ענן הם פתרון פשוט ונוח לאחסון מידע, אך לא זה לא אומר שלא יכולות איתם להיות בעיות. מספר משתמשים דיווחו לאחרונה על בעיית “אובדן קבצים” שאוחסנו ב-Google Drive, שירות אחסון הענן הפופולרי של גוגל, תקלה שמשפיעה נכון לרגע זה על כמות מצומצמת של משתמשים.

פוסט שפורסם בפורום התמיכה של גוגל לפני כשבוע חשף בעיית אובדן מידע מה-Drive של משתמש בשם Yeonjoong, שציין כי כל הקבצים שהוא אחסון ב-Drive מחודש מאי השנה פשוט “נעלמו לו” מבלי ששירות התמיכה של גוגל הצליח לעזור לו לשחזר את הקבצים, פוסט עליו הגיבו משתמשים נוספים שנתקלו בבעיה דומה.

נכון לעכשיו נראה כי מדובר על בעיה של סנכרון קבצים ב-Drive ולא במחיקה פיזית שלהם, כאשר גוגל הכירה רשמית בבעיה בתגובה רשמית מצוות התמיכה המציינת כי מדובר בבעיית סנכרון הנוגעת לאפליקציית ה-Drive בגרסה 84.0.0.0 עד 84.0.4.0, עם שתי המלצות:

  • לא להתנתק מחשבון ה-Google Drive דרך אפליקציית ה-Drive במחשב.
  • לא למחוק או להזיז את תיקיות ה-Data במחשב:
    • ווינדוס – USERPROFILE%\AppData\Local\Google\DriveFS%
    • מק – Library/Application Support/Google/DriveFS/~

בעוד שמשתמשים רבים חששו כי מדובר על מקרה של מחיקת קבצים מה-Drive, נראה כי זו אכן על בעיית סנכרון בה קבצים “נאבדו” ולא היו זמינים.

משתמש בשם MatthewSt פרסם הסבר על האופן בו ניתן לשחזר את המידע במידה שהוא נעלם על ידי שימוש בגרסה ישנה יותר של אפליקציית ה-Drive.

בעיית סנכרון ב-Google Drive (מקור גוגל)
בעיית סנכרון ב-Google Drive (מקור גוגל)

שימוש בפתרונות אחסון ענן דוגמת ה-Google Drive הפכו להיות פתרון נוח בעבור משתמשים רבים לאחסון וגיבוי המידע שלהם, אך במידה ויש לכם קבצים חשובים במיוחד, מומלץ לאחסן עותק נוסף שלהם על התקן אחסון נוסף כמו NAS יעודי או קשיח חיצוני ולא רק בשירות ענן חיצוני.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים