חברת OpenAI תוסיף מזהה לתמונות שייוצרו על ידי מחולל ה-DALL·E 3

דוגמא ל-DALL·E 3 (מקור OpenAI) דוגמא ל-DALL·E 3 (מקור OpenAI)

חברת OpenAI, המפתחת את צ’אטבוט ה-ChatGPT המוכר ומחולל התמונות DALL·E, הכריזה על שילוב טכנולוגיית ה-C2PA לזיהוי תמונות המיוצרות על ידי AI במחולל ה-DALL·E 3 העדכני של החבהה על מנת לאפשר למשתמשים ורשתות חברתיות לזהות כי מדובר על תמונת AI.

לאחר שמטא הכריזה על סימון תמונות AI ברשתות פייסבוק, אינסטגרם ות’רדס כחלק מהמאבק של חברות הטכנולוגיה בשימוש בתוכן המיוצר על ידי בינה מלאכותית לצרכים שליליים, OpenAI מיישרת קו עם הוספת “סימן מים” דיגיטלי עם מטא-דאטא בטכנולוגיית C2PA לתמונות המיוצרות על ידי כלי הבינה המלאכותית של החברה.

המטא-דאטא שישולב בתמונות יוכל לציין על ידי איזה מודל נוצרה התמונה, כאשר פרט מידע מעניין מאוד שהציגה החברה הוא האופן בו שילוב המידע החדש יגדיל את נפח קבצי התמונה שיוצר מחולל ה- DALL·E 3, עם מספר דוגמאות:

  • גודל תמונת PNG בנפח 3.1MB יעלה ב-3% ל-3.2MB דרך ה-API.
  • גודל תמונת WebP בנפח 287kb יעלה ב-5% ל-302kb דרך ה-API.
  • גודל תמונת WebP בנפח 287kb יעלה ב-32% ל-381kb דרך ה-ChatGPT.
שילוב טכנולוגיית C2PA לזיהוי תמונות AI (מקור OPpenAI)
שילוב טכנולוגיית C2PA לזיהוי תמונות AI (מקור OPpenAI)

סימן המים הדיגיטלי בטכנולוגיית ה-C2PA משולב מעכשיו במחולל ה-DALL·E 3 בשימוש דרך ה-API היעודי או דרך ChatGPT, כאשר סימן המים יתווסף גם למשתמשים באמצעות אפליקציות ניידות החל מה-12 בפברואר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים