גוגל מציגה את מודלי ה-Gemma הקלים והפתוחים

מודלי ה-Gemma (מקור גוגל) מודלי ה-Gemma (מקור גוגל)

גוגל (Google) הכריזה היום (ד’ 21.2) על השקת מודל בינה מלאכותי קל, פתוח וחדש בשם Gemma (“ג’מה”) שמשמעותו “אבן יקרה”, הזמין בגרסאות של 2 או 7 מיליארד פרמטרים המיועד למפתחים.

בנוסף, החברה הכריזה על הוספת Gemini, פתרון הבינה המלאכותית העדכני של החברה לכלים השונים שלה, בהם Gmail ועוד בעבור מנויי תוכנית ה-Google One AI Premium בתשלום.

מודלי ה-Gemma החדשים של גוגל אומנו בצורה הדומה לזו של מודל ה-Gemini העדכני והסגור של החברה, אך אומנו על כמות נמוכה יותר של פרמטרים, כאשר הם שמים דגש גבוה יותר על מהירות ולא על רמת מורכבות גבוהה, דבר המאפשר להשתמש בהם למשימות פשוטות יותר.

המודלים החדשים מיועדים לשימוש קל יותר בהשוואה למודלי ה-Gemini של גוגל, כאשר לפי מבחני הביצועים שהציגה החברה, מודל ה-Gamma 7B מציג ביצועים עדיפים על פני מודל ה-Llama 2 של מטא ומיקרוסופט בגרסת ה-7B ו-2B פרמטרים.

השוואת ביצועי Gemma ל-Llama-2 (מקור גוגל)
השוואת ביצועי Gemma ל-Llama-2 (מקור גוגל)

מודלי ה-Gemma החדשים של גוגל זמינים באתר הרשמי של גוגל.

Gemini מגיע ליישומי גוגל

גוגל משדרגת את מנוי ה-Google One AI Premium אותו הציגה בתחילת החודש כחלק מתהליך המיתוג מחדש של בארד (Bard) כ-Gemini, מנוי המציע למשתמשים גישה ל-Gemini Advanced המבוסס על מודל ה-Gemini Ultra המתקדם ביותר של החברה.

מעכשיו, מנוי הפרימיום AI החדש של גוגל יכלול בנוסף תמיכה ב-Gemini בשירותי האופיס השונים שלה, בהם Docs, Slides ו-Sheets, כמו גם ב-Meet ו-Gmail, סט פיצ’רים שהיה מוכר בעבר כ-Duet AI, המאפשר למשתמשים לגשת לצ’אטבוט ה-Gemini ישירות מתוך הכלים השונים על מנת לאפשר פיצ’רים כמו ניסוח הזמנות ב-Gmail, יצירת תוכניות נסיעה ב-Docs ועוד.

פיצ’ר ה-Gemini החדש יהפוך להיות זמין באופן מדורג בעבור כלל מנויי תוכנית ה-Google One AI Premium שעולה 74.9 ש”ח, תוכנית הזמינה ב-150 מדינות שונות (בהן ישראל) בשפה האנגלית בלבד נכון להרגע, כאשר לרגל ההשקה החברה מציעה שימוש חינמי בתוכנית החדשה למשך חודשיים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים