בתו של מ. נייט שאמלאן מפחידה בסרט אימה משלה

“הצופים”, פוסטר (באדיבות Warner Bros. Pictures)

במאי האימה מ. נייט שאמלאן עשה לעצמו שם עם יצירות כמו “החוש השישי”, “בלתי שביר”, “סימנים”, “הכפר” ועוד. כעת, הבמאי לוקח צעד אחורה ונשאר על תקן מפיק בלבד בסרט החדש “הם רואים הכל” (The Watchers), אותו תביים בתו – אישאנה שאמלאן.

הסרט עוקב אחר מינה (דקוטה פנינג, “מלחמת העולמות”), אמנית בת 28, שנאבדת ביער עצום באירלנד. כאשר היא מוצאת מחסה, מינה נקלעת ללא ידיעתה לקבוצה של זרים הנרדפים על ידי יצור מסתורי הצופה בהם בכל לילה.

בטריילר אנו רואים את מינה מצטרפת לחבורת האנשים המשונים שמבלים את זמנם במחסה הכמעט ריק. מינה המבולבלת מנסה להבין היכן היא נמצאת, והזרים מבהירים לה כי מאחורי המראה נמצא חלון דרכו בוהים בהם הישויות.

כשקולות מוזרים נשמעים מהמראה, מינה מבינה כי מדובר במחיאות כפיים מפלצתיות, שכן הישויות שמחות במיוחד כי דמות חדשה הגיעה לבקתה.

בעוד החבורה לא מסוגלת לראות אותם, היצורים בהחלט מסוגלים לראות הכל. אבל סקרנותה של מינה משתלטת והיא מחליטה שתסכן את עצמה ואת השאר כדי לגלות מי בדיוק עומד מאחורי החלון.

“הצופים”, פוסטר (באדיבות Warner Bros. Pictures)

אישאנה שאמלאן גם כתבה את התסריט, על פי ספרה באותו השם של הסופרת האירית איי. מ. שיין, שיצא לאור בשנת 2022. גם שני סרטיו האחרונים של מ. נייט שאמלאן היו מבוססים על ספרים – “זמן” (Old) ו“דפיקה בדלת” (Knock at the Cabin).

בשניהם ביצע הבמאי שינויים מאסיביים מחומר המקור, ונותר לגלות האם גם בתו תיקח את אותו חופש אומנותי בסרט הבכורה שלה.

אל פנינג מצטרפים בצוות השחקנים ג’ורג’ינה קמפבל (“ברברי”), אולוון פוורה (“מלך הצפון”), שיבון יולט (“גאולה”) ואליסטר ברמר (“עלובי החיים”).

“הם רואים הכל” יגיע לבתי הקולנוע בישראל ביוני, 2024.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים