הוכרזה: Snapdragon 7+ Gen 3 – פלטפורמת שוק ביניים עם יכולות AI מתקדמות

פלטפורמת ה-Snapdragon 7+ Gen 3 (מקור קוואלקום)

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על ה-Snapdragon 7+ Gen 3, מערכת שבבים חדשה ממשפחת סנאפדרגון המיועדת לדגמים הגבוהים בשוק הביניים ומציעה שיפור ביצועי מעבד של עד 15%, שיפור של עד 45% בביצועים גרפיים וקפיצת מדרגה בתחום ה-AI, עם אפשרות חדשה של הפעלת מודלי AI באופן מקומי.

אחרי שהציגה מוקדם יותר החודש את פלטפורמת ה-Snapdragon 8s Gen 3, קוואלקום מציגה שדרוג משמעותי נוסף גם בשבבי ה-Snapdragon 7 עם פלטפורמת ה-Snapdragon 7+ Gen 3 החדשה, המחליפה את שבב ה-Snapdragon 7+ Gen 2 ולא את ה-Snapdragon 7 Gen 3, דבר שהופך את ה-+7 לתת סדרה המיועדת למכשירי פרימיום בשוק הביניים.

כצפוי, הדגש הגדול במערכת השבבים החדשה הוא על ביצועי ה-AI שלה, כאשר לראשונה בסדרת ה-Snapdragon 7 קוואלקום מוסיפה לפלטפורמה תמיכה בהפעלת בינה מלאכותית גנרטיבית על גבי המכשיר עצמו עם תמיכה במגוון מודלי AI, דוגמת Llama 2 ו-Gemini Nano.

פלטפורמת ה-Snapdragon 7+ Gen 3 (מקור קוואלקום)
פלטפורמת ה-Snapdragon 7+ Gen 3 (מקור קוואלקום)

קוואלקום מרעננת את עיצוב ליבות במערכת השבבים החדשה, כאשר ניתן למצוא בה מעבד בתצורת 1+4+3 עם ליבת פריים Cortex-X4 בודדת בתדר 2.8GHz, ארבע ליבות Cortex-A720 חזקות בתדר 2.6GHz ושלוש ליבות Cortex-A520 חסכוניות בתדר 1.9GHz, לצד ליבת Adreno גרפית מדגם לא ידוע.

הפלטפורמה החדשה מגיע עם ISP משולש של 18bit, התומך בחיישני צילום של עד 200 מגה-פיקסל או 108 מגה פיקסל עם שיהוי אפסי (ZSL) ואפשרות להסרטת וידאו ב-4K HDR.

בצד הקישוריות שלה, הפלטפורמה החדשה תשלב את שבב ה-FastConnect 7800של קוואלקום, עם תמיכה ב-Bluetooth 5.4, ולראשונה בסדרה – תמיכה ב-WiFi 7 יחד עם המודם הסלולרי Snapdragon X63 5G, שיציע מהירות הורדה של עד 4.2Gbps.

פלטפורמת ה-Snapdragon 7+ Gen 3 החדשה של קוואלקום צפויה להגיע בשלב הראשון למכשירי סלולר מחברות וואן פלוס, רילמי ושארפ שיוכרזו במהלך החודשים הקרובים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים