הוכרזה: Snapdragon 7 Gen 3 – פלטפורמת הביניים החדשה והמבלבלת של קוואלקום

פלטפורמת ה-Snapdragon 7 Gen 3 (מקור קוואלקום) פלטפורמת ה-Snapdragon 7 Gen 3 (מקור קוואלקום)

קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על ה-Snapdragon 7 Gen 3, מערכת שבבים חדשה ממשפחת סנאפדרגון המיועדת למכשירי ביניים עם שיפור של כ~15% בביצועי המעבד וצריכה חשמלית טובה יותר ב-20% לעומת ה-Snapdragon 7 Gen 1.

בניגוד לסדרת שבבי הפרימיום Snapdragon 8, בה ניתן “להבין” בקלות שדגם ה-Snapdragon 8 Gen 3 יותר טוב מ-Snapdragon 8 Gen 2, המצב שונה לחלוטין בסדרת הביניים Snapdragon 7.

רובנו נניח ובצדק שה-Snapdragon 7 Gen 3 אמורה להציע ביצועים טובים יותר מאלו שהיו זמינים בדורות קודמים, אך למעשה השבב ממוקם בין ה-Snapdragon 7+ Gen 2 החזק יותר ממנו וה-Snapdragon 7s Gen 2, כאשר קוואלקום מתייחסת אליו כשדרוג ל-Snapdragon 7 Gen 1 המקורי, המציע שיפור ביצועים של כ~15%, שיפור של למעלה מ-50% בביצועים הגרפיים וצריכה חשמלית הטובה יותר ב-20%. מבולבלים? גם אנחנו.

פלטפורמת ה-Snapdragon 7 Gen 3 (מקור קוואלקום)
פלטפורמת ה-Snapdragon 7 Gen 3 (מקור קוואלקום)

הפלטפורמה החדשה מגיעה עם 4 ליבות מעבד Cortex-A715 חזקות, מהן ליבת פריים בודדת בתדר 2.63GHz, שלוש ליבות בתדר 2.4GHz ו-4 ליבות Cortex-A510 בתדר 1.8GHz, כאשר לצידן ניתן למצוא ליבת Adreno 720 גרפית, כשגם כאן מדובר בשנמוך מול ה-Adreno 725 הזמינה בשבב מדגם Snapdragon 7+ Gen 2.

החברה שמה דגש גדול על ביצועי הבינה המלאכותית, עם שיפור של 60% בהשוואה ל-Snapdragon 7 המקורי. מלבד זאת, הפלטפורמה החדשה תציע תמיכה במסכים ברזולוציה של עד 4K ב-60Hz, תמיכה בחיישני צילום של עד 200 מגה-פיקסל ואפשרות להסרטת וידאו ב-4K HDR.

בצד הקישוריות שלה, הפלטפורמה החדשה תשלב את שבב ה-FastConnect 6700 של קוואלקום, עם תמיכה ב-Bluetooth 5.3 ו-WiFi 6E, יחד עם המודם הסלולרי Snapdragon X63 5G, שיציע מהירות הורדה של עד 5Gbps.

פלטפורמת ה-Snapdragon 7 Gen 3 החדשה של קוואלקום צפויה להיות זמינה לראשונה במכשירי Honor ו-Vivo שיושקו במהלך החודש הנוכחי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים