הוכרזו: Snapdragon 8+ Gen 1 ו-Snapdragon 7 Gen 1 – צמד מערכות השבבים החדשות של קוואלקום

ערכות השבבים Snapdragon 7/8+ Gen 1 (מקור קוואלקום) ערכות השבבים Snapdragon 7/8+ Gen 1 (מקור קוואלקום)

חברת קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על צמד מערכות על שבב חדשות בסדרת הסנאפדרגון, הכוללות את ה-Snapdragon 8 Plus Gen 1, גרסת הפרימיום המעודכנת המציעה שיפור ביצועים של 10% לעומת הדור הקודם, עם צריכה חשמלית נמוכה יותר, ולצידה את ה-Snapdragon 7 Gen 1, מערכת על שבב חדשה למכשירי הביניים.

כחצי שנה לאחר הצגתה של Snapdragon 8 Gen 1, מערכת השבבים הראשונה שהגיעה תחת מיתוג ה-‘8’ החדש, אנו מקבלים את הגרסה המשופרת שלו, ה-Snapdragon 8+ Gen 1 של קוואלקום, שנועדה לשדרג יותר את ביצועי מכשירי הדגל של החברות השונות עם מעבר לייצור ה-4nm של TSMC במקום זה של סמסונג.

שבב ה-Snapdragon 8+ Gen 1 החדש בנוי בצורה זהה לזו של שבב ה-8 הקודם, עם תצורת מעבד של 1+3+4, בחלוקה לליבת פרימיום Cortex-X2 בתדר 3.2GHz, שלוש ליבות Cortex-A710 חזקות בתדר 2.8GHz ו-4 ליבות Cortex-A510 חסכוניות בתדר 2GHz.

לפי קוואלקום, הגדלת תדר העבודה בכל הליבות מספק שיפור ביצועים של עד 10%, תוך כדי שיפור היעילות החשמלית בעד 30%.

גם ליבת ה-Adreno הגרפית עוברת שיפור בדגם החדש ומציעה תדרי עבודה הגדולים ב-10%, בדומה למעבד עצמו, וירידה של הצריכה החשמלית ב-30%, מה שאומר לנו בצורה פשוטה יותר כי השבב החדש מהיר יותר, אך גם חסכוני הרבה יותר לעומת הדור הקודם, מה שיוביל לפחות התחממות וזמן סוללה ארוך יותר. קוואלקום מגדירה את החיסכון בצריכה בעד 15%.

פירוט Snapdragon 8+ Gen 1 (מקור קוואלקום)
פירוט Snapdragon 8+ Gen 1 (מקור קוואלקום)

Snapdragon 7 Gen 1

מערכת השבבים Snapdragon 7 Gen 1 של קוואלקום מגיעה כדגם הראשון בסדרת ה-‘7’ החדשה של החברה, המיועדת בעבור מכשירי שוק הביניים.

זהו דגם ההמשך למערכת השבבים Snapdragon 778G הקודמת, עימו מבצעת החברה מעבר לשימוש בארכיטקטורת ה-ARMv9 העדכנית של ARM ולייצור ה-4nm של סמסונג, אשר מוביל לפי החברה לשיפור ביצועים של עד 30% לעומת הדור הקודם.

שבב ה-7 החדש מגיע עם מעבד בתצורה של 4+4, עם 4 ליבות Cortex-A710, כאשר 3 מהן מגיעות בתדר 2.36GHz, ואילו אחת מוגדרת כליבת פריים ומציעה תדר מעט גבוה יותר של 2.4GHz. לצידן ניתן למצוא 4 ליבות Cortex-A510 חסכוניות בתדר 1.8GHz.

החברה לא פירטה לגבי דגם ליבת ה-Adreno הגרפית שתגיע במערכת השבבים החדשה, וציינה רק כי היא מציגה שיפור של 20% לעומת הדור הקודם.

פירוט Snapdragon 7 Gen 1 (מקור קוואלקום)
פירוט Snapdragon 7 Gen 1 (מקור קוואלקום)

מערכת השבבים Snapdragon 8+ Gen 1 המשופרת של קוואלקום צפויה לגיע לשוק במהלך הרבעון השלישי של 2022, עם דגמים מחברות מרובות בהן ASUS, Black Shark, הונור ועוד.

לעומתה, מערכת השבבים Snapdragon 7 Gen 1 החדשה תגיע מוקדם יותר לשוק, כבר במהלך הרבעון השני של 2022, ותהיה זמינה בשלב הראשון במכשירים של שיאומי, הונור ו-Oppo.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים