שובר קופות: “גודזילה נגד קונג: אימפריה חדשה” בצעדי ענק

גודזילה נגד קונג: האימפריה החדשה (באדיבות טוליפ אנטרטיינמנט) גודזילה נגד קונג: האימפריה החדשה (באדיבות טוליפ אנטרטיינמנט)

מפלצות הענק גודזילה וקונג מוכיחות כי הן ענקיות לא רק במימדים אלא גם בהישגיהן בקופות. אולפני לג’נדרי השיקו בסוף השבוע את סרט ההמשך ללהיט מ-2021, “גודזילה נגד קונג: אימפריה חדשה”, בדיוק בזמן לסוף השבוע של חג הפסחא בארה”ב.

סוף השבוע של החג מעניק לסרט יום נוסף בספירה, שכן מדובר בסופ”ש ארוך – אך נראה כי המפלצות אפילו לא זקוקות לדחיפה הזו, והחלו לשבור שיאים עוד לפני שסוף השבוע נגמר.

הכנסות הסרט בארה”ב

“גודזילה נגד קונג: אימפריה חדשה” (Godzilla x Kong: The New Empire) גרף באקרנים בארה”ב סכום של 80 מיליון דולר, שסייעו לפרנצ’ייז המפלצות של לג’נדרי לעקוף את 2 מיליארד הדולר בסך הכל.

זהו הסרט החמישי בסדרת הסרטים, הכוללת את שלושת סרטי “גודזילה” שהחלו ב-2014 ואת הסרט הקודם של “גודזילה נגד קונג”. עם הסכום שגרף הסרט החדש, חמשת הסרטים יחד חצו את רף שני המיליארד, וכעת ברור כי הסדרה לא עומדת להראות סימני האטה.

גודזילה נגד קונג: אימפריה חדשה (באדיבות טוליפ אנטרטיינמנט)
גודזילה נגד קונג: אימפריה חדשה (באדיבות טוליפ אנטרטיינמנט)

80 מיליון הדולר שגרף הסרט באמריקה גם הופכים אותו לסרט עם הפתיחה השניה בגודלה השנה, אחרי “חולית: חלק 2” שגרף 82.5 מיליון. את השם “חולית” נשמע שוב בהמשך, כשנעסוק בטבלה הגלובלית.

“גודזילה נגד קונג: איפריה חדשה” הצליח להפתיע עם הצלחתו, ועקף את התחזיות שניבו לו סכום שקרוב יותר ל-50 מיליון. הסרט החדש גם הלהיב קהל חדש מהשוק ההיספני והלטיני בארה”ב, שהרכיבו 35 אחוזים ממכירות הכרטיסים.

נתון מעניין נוסף לעקוב אחריו הוא הקרנות התלת מימד וה-IMAX, שגררו אחוזים מרשימים ממכירות הכרטיסים. 38 אחוז מהרווחים בארה”ב הגיעו מהקרנות IMAX, ו-19 אחוז מהקרנות בתלת מימד.

הכנסות הסרט בשאר העולם

מחוץ לארה”ב, שוחרר הסרט ב-63 מדינות נוספות, מהן גרף סכום של 114 מיליון דולר. בסך הכל גרף הסרט 194 מיליון דולר בכל העולם.

אם קודם הזכרנו ש”אימפריה חדשה” ניצב כפתיחה השניה בגודלה אחרי “חולית” בארה”ב, בטבלה הגלובלית מדובר בסיפור אחר. עם 194 מיליון, גודזילה וקונג עוקפים את “חולית”, שהשיג 182.5 מיליון ברחבי העולם – והופכים רשמית לפתיחה הגלובלית הגדולה ביותר של 2024 עד כה.

את הסכום הגדול ביותר הביאה סין, שם גרף הסרט 18 מיליון דולר. אחריה נמצאות מקסיקו (7.2 מיליון), אנגליה (2.4 מיליון), ספרד (2.2 מיליון) אוסטרליה (1.9 מיליון) והודו (1.9 מיליון).


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים