אינטל מציגה את Lunar Lake: הדור הבא של מעבדי ה-AI

מעבדי ה-Lunar Lake (מקור אינטל) מעבדי ה-Lunar Lake (מקור אינטל)

אינטל (Intel) הכריזה הערב (ב’, 20.5) על Lunar Lake, הדור הבא של מעבדי ה-AI העדכניים של החברה, המשלבים שתי ליבות Lion Cove ו-Skymont חדשות, ליבת Battlemage גרפית חדשה ומאיץ NPU בעל ביצועי AI משופרים, כל זאת בצריכה חשמלית נמוכה יותר בעד 30% בהשוואה למתחרים.

ליבות המעבד ומאיץ הבינה המלאכותית

מעבדי ה-Lunar Laker החדשים מחליפים את דגמי ה-Meteor Lake הקודמים של החברה, כאשר הם מגיעים כשינוי גרסה מלא ולא כרענון, עם שילוב בין ליבות ביצועים (P) חדשות מסוג Lion Cove וליבות יעילות (E) מסוג Skymont, המציגות שיפור ביצועים ניכר בהשוואה לדור הקודם על פי אינטל, שלא פירטה בשלב הנוכחי על הנושא.

יחד עם ליבות המעבד החדשות מגיע גם מאיץ בינה מלאכותית (NPU) מעודכן המציע ביצועים של יותר מ-45TOPS להפעלת מגוון פתרון AI על המחשב בצורה מקומית.

אינטל מציינת כי המאיץ החדש יתמוך בהפעלת מגוון מודלי AI, בהם מודל ה-Phi-3 של מיקרוסופט ו-LLaMa3-8B של מטא ישירות בהשקה, וישפר גם ביצועי יישומי אבטחה שונים, דוגמת McAfee ו-Microsoft Defender, על ידי שימוש ב-NPU ושחרור משאבים נוספים למעבד.

ארכיטקטורת ה-Lunar Lake החדש (מקור אינטל)
ארכיטקטורת ה-Lunar Lake החדש (מקור אינטל)

המעבד הגרפי

לצד ביצועי המעבד וה-NPU המשופרים, מעבדי ה-Lunar Lake יגיעו לראשונה בעבור אינטל עם שבב גרפי מובנה המתבסס על ארכטיקטורת Xe 2, המוכרת גם תחת שם הקוד Battlemage (“קוסם קרב”), ליבה גרפית המציגה שיפור ביצועים של 50% בהשוואה לדור הקודם.

הליבה הגרפית משמשת בנוסף כמאיץ AI נוסף עם ביצועים של מעל ל-60TOPS בזכות תמיכה בטכנולוגיית ה-XMX Acceleration, המשפרת את ביצועי ה-AI של הליבה הגרפית, דבר המביא את ביצועי ה-AI הכלליים של המעבדים החדשים למעל 100TOPS, עם ביצועי AI הטובים יותר בכ~40% בהשוואה ל-Snapdragon X Elite של קוואלקום במחולל ה-Stable Diffusion.

שיפור חשוב נוסף במעבדי ה-Lunar Lake החדשים הוא בעיצוב ה-Advanced Low Power Island, המשפר את הצריכה החשמלית של המעבדים באופן ניכר, עם צריכה הנמוכה יותר בעד 20% בהשוואה למעבדי ה-Snapdragon 8cx Gen3 ועד 30% בהשוואה למעבד Ryzen 7 7840U של AMD המתחרה.

זמינות המעבדים

אינטל צפויה להשיק רשמית את מעבדי ה-Lunar Lake החדשים במהלך תערוכת המחשבים Computex 2024, שתיערך בשבוע הבא בטיוואן, עם צפי זמינות של ניידים מבוססי Lunar Lake במהלך הרבעון השלישי של 2024.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים