מיקרוסופט מציגה את Copilot+ PC – הדור הבא של ניידי ה-AI

Copilot+ PC (מקור מיקרוסופט)

מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה אמש (ב’, 20.5) על Copilot+ PC, קטגורייה חדשה של מחשבים ניידים בעבור עידן ה-AI, שיגיעו עם מאיצי בינה מלאכותית (NPU) יעודיים ברמת 40TOPS ומעלה ויציעו זמן שימוש של יום שלם לצד גישה לאוסף פיצ’רי AI חדשים המתווספים לווינדוס 11.

לאחר שהחלה את עידן ה-AI שלה עם שילוב ה-Copilot, עוזר ה-AI החכם של החברה המבוסס על הטכנולוגיה של OpenAI והספיק לקבל כפתור יעודי משלו על המקלדת, מיקרוסופט מציגה את הדור הבא של Copilot, שיתבסס על מודל ה-GPT-4o העדכני והמשופר של OpenAI ויביא איתו מגוון יכולות חדשות.

כחלק מהדגש של מיקרוסופט על ביצועי AI, ניידי Copilot+ PC יצטרכו לשלב מאיץ NPU יעודי לחישובי AI עם ביצועים של 40TOPS ומעלה, דרישה אותה ימלאו בשלב הראשון הדור החדש של ניידי ה-ARM מבוססי פלטפורמת ה-Snapdragon X Elite/Plus של קוואלקום ובהמשך גם ניידים עם מעבדי ה-Lunar Lake הבאים של אינטל ו-Strix של AMD.

פיצ’ר AI גדול ומרכזי אותו הוסיפה מיקרוסופט למחשבים החדשים הוא Recall (“להיזכר”), פיצ’ר שעוקב באופן מקומי אחר פעילות המשתמש במחשב ומאפשר לו “לחזור אחורה” ולמצוא בקלות דברים מהעבר, דוגמת מסמכים או אתרי אינטרנט בהם הוא ביקר.

פיצ'ר ה-Restyle (מקור מיקרוסופט)
פיצ’ר ה-Restyle (מקור מיקרוסופט)

פיצ’רי AI נוספים

  • Cocreator – פיצ’ר מחולל תמונות מובנה בצייר המשלב בין יצירת תמונות על ידי תיאור טקסטואלי וציור מכחול, להתאמה טובה יותר בין תיאור התמונה ותוצאה בה מעוניין המשתמש.
  • Restyle – פיצ’ר עריכה גרפי המאפשר לשנות את עיצוב התמונות הקיימות של המשתמש למגוון סגנונות ציור שונים.
  • Live Captions – פיצ’ר תרגום אוטומטי מובנה המאפשר לתרגם אודיו בשידורים חיים או סרטוני וידאו מלמעלה מ-44 שפות שונות לאנגלית.

בין פיצ’רי ה-AI השונים שיגיעו למחשבי ה-Copilot+ PC אפשר למצוא גם את Auto super resolution (להלן Auto SR), טכנולוגיית שיפור איכות הוידאו והביצועים המקבילה ל-DLSS של אנבידיה, XeSS של אינטל ו-FSR של AMD. בשלב הראשון הטכנולוגיה תהיה בלעדית למחשבים מבוססי Snapdragon X Elite בלבד ולא למעבדי אינטל או AMD.

שיתופי פעולה בתחום ה-AI

מלבד פיצ’רי ה-AI השונים המובנים בווינדוס 11, מיקרוסופט הציגה מגוון שיתופי פעולה חדשים עם חברות שונות, בהן אדובי (Adobe), על מנת להביא את פתרונות התוכנה השונים כמו פוטושופ, פרמייר פרו ועוד לניידי ה-Copilot+ PC החדשים.

השימוש במאיץ ה-NPU בניידים יאפשר להפעיל בצורה טובה יותר ישומים שונים, בהם עורכי הוידאו DaVinci Resolve Studio ו-CapCut, עורך המסמכים LiquidText ועוד.

זמינות

ניידי ה-Copilot+ PC החדשים מבוססי פלטפורמת ה-Snapdragon X יגיעו ממגוון יצרנים, בהם מיקרוסופט, ASUS, דל, אייסר, לנובו, HP וסמסונג.

הניידים יהיו זמינים למכירה החל מה-18 ביוני במחיר של החל מ-999 דולר (כ~3689 ש”ח).


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים