גוגל משיקה את NotebookLM – מחברת AI דיגיטלית שתעשה לכם סדר בניירת

כלי ה-NotebookLM (מקור גוגל) כלי ה-NotebookLM (מקור גוגל)

גוגל (Google) משיקה בצורה רחבה יותר את NotebookLM, עוזר מחקר וכתיבה מבוסס AI שפותח בשיתוף פעולה עם סופרים, סטודנטים ומחנכים, המשתדרג כעת ומשתמש במודל ה-Gemini 1.5 Pro העדכני של החברה.

משתמשים יכולים להעלות ל-NotebookLM מסמכים שונים ולהשתמש בבינה המלאכותית על מנת לייצר תוצרים שונים כמו מסמכי שאלות ותשובות, סיכומים, או פשוט לשאול שאלות לגבי המידע הקיים בהם, כאשר לפי החברה הכלי זמין מעכשיו במעל 200 מדינות שונות, בהן ישראל.

כלי ה-NotebookLM הושק במקור על ידי גוגל לפני כשנה ועדיין מוגדר על ידי החברה כמוצר ניסיוני, המאפשר למשתמשים לעשות “סדר בניירת שלהם” עם האפשרות הפשוטה להעלות את כל התוכן הרלוונטי ל-NotebookLM ולהשתמש בבינה המלאכותית שלו על מנת להבין את החומר בצורה פשוטה יותר.

בעוד שהמוצר נועד במקור ככלי מחקרי, לפי גוגל נעשה שימוש ב-NotebookLM ככלי עזר בכתיבת ספרים, יצירת עולמות למשחקי מבוכים ודרקונים ועוד.

כלי ה-NotebookLM (מקור גוגל)
כלי ה-NotebookLM (מקור גוגל)

עכשיו ה-NotebookLM מתעדכן עם גרסה חדשה ופתוחה יותר, המבוססת על המודל המולטי-מודאלי Gemini 1.5 Pro, המאפשר ל-NotebookLM להבין תמונות הנמצאות בקבצי טקסט (PDF, Google Docs, TXT) בהם הפלטפורמה תומכת, עם אפשרות חדשה להשתמש במצגות Google Slides ואתרי אינטרנט כמקור מידע.

קיימת גם אפשרות חדשה לקבלת סימוכין המפנים את המשתמש מהתשובות והטקסטים אותם הכלי מייצר למקור המידע אותו העלה המשתמש על מנת לוודא את אמינות התשובות עצמן.

ניתן להשתמש ב-NotebookLM דרך האתר הרשמי, כאשר כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח “מחברת” חדשה ולהעלות אליה את הקבצים והמסמכים השונים עליהם רוצים לקבל מידע, לארגן בצורה טובה יותר את הרעיונות השונים או לייצר סיכומים.

גוגל מדגישה כי קבצים שמועלים ל-NotebookLM אינם משמשים לאימון המודל.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים