מטא מוסיפה פיצ’ר קהילות חדש למסנג’ר ללא תלות בפייסבוק

ממשק מסנג'ר מעודכן (מקור פייסבוק) ממשק מסנג’ר מעודכן (מקור פייסבוק)

מטא (Meta) השיקה בצורה שקטה את פיצ’ר ה“קהילות” (Communities) למשתמשי המסנג’ר (Messenger), זאת ללא תלות בקבוצות פייסבוק (Facebook) כפי שהיה אפשרי עד היום.

הפיצ’ר יאפשר ליצור קהילות פתוחות יותר של עד 5000 משתמשים ללא הצורך להתבסס על פייסבוק וללא הצורך במספרי הטלפון של כלל חברי הקהילה, זאת בניגוד לקהילות בוואטסאפ.

בזמן שרובנו מכירים את מסנג’ר בעיקר כחלק מובנה מפלטפורמת הפייסבוק של מטא, בפועל מדובר על פתרון נפרד ועצמאי. עובדה זו לא מנעה ממטא להגביל את פיצ’ר הצ’אטים הקהילתיים במסנג’ר, אותו הציגה לקראת סוף 2022 לקבוצות וקהילות פייסבוק בלבד, פיצ’ר המקביל לקהילות הוואטסאפ, דבר אותו החברה משנה כעת.

צ'אטים קהילתיים בפייסבוק ומסנג'ר (מקור פייסבוק)
צ’אטים קהילתיים בפייסבוק ומסנג’ר (מקור פייסבוק)

מעכשיו משתמשי מסנג’ר יוכלו ליצור “קהילות” חדשות באופן נפרד ובלתי תלוי מפייסבוק עם עד 5000 משתמשים, כאשר בכל קהילה יהיה זמין עמוד “בית” ראשי בו מנהלים יוכלו לפרסם עדכונים בעבור כלל חברי הקהילה.

פתרון זה נועד לאפשר ליצור קהילות לבתי ספר, עבודה, שכונה ועוד, קהילה בה משתמשים יוכלו לפרסם פוסטים שונים, כאשר בניגוד לקהילות הקיימות במסנג’ר המקושרות לקבוצות פייסבוק, כל המשתמשים בקהילה יוכלו לראות את ההודעות השונות.

ואילו בניגוד לקהילות בוואטסאפ, אין צורך לדעת את מספרי הטלפון של שאר המשתמשים בקהילה, אלא רק להזמין אותם באמצעות קישור להתחבר לקהילה החדשה במסנג’ר.

פיצ’ר הקהילות ה”חדש” של מסנג’ר הופך להיות זמין מעכשיו באופן מדורג בעבור כלל משתמשי הפלטפורמה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים