הוכרזה: iOS 18 – עדכונים גדולים בצד העיצוב ונוחות השימוש

iPhone 15 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי) iPhone 15 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי)

אפל חשפה הערב (ב’, 10.6) את הגרסה החדשה שלה למערכת ההפעלה לאייפון. עם iOS 18 אפל מבקשת לשים דגש גדול יותר על התאמה אישית של האייפון לטעם שלכם.

לצד העדכונים השוטפים למערכת ההפעלה iOS, אפל הציגה גם את יכולות ה-AI החדשות שיגיעו למכשיריה, אלו התמקדו ביכולות חדשות המאפשרות לסירי לבצע פעולות מתקדמות הרבה יותר ולבצע במהירות פעולות במכשירי האייפון עם פקודה קולית או פקודה טקסטואלית.

לצד זאת, מוסיפה החברה גם אפשרויות מתקדמות בתחום עריכה, יצירה וסיכום של טקסטים במגוון אפליקציות.

קראו על Apple Intelligence בהרחבה בפוסט הנפרד שלנו.

שיפור ההתאמה האישית באייפון

עם iOS 18, סידור מסכי הבית מקבל שדרוג עם רמת חופשיות גדולה יותר, שתאפשר לכם לבחור איך למקם את האייקונים של האפליקציות והוידג’טים על מסכי הבית, כשלצד זאת מוסיפה החברה גם אפשרויות מהירות להגדרות צבעים.

iOS 18 (קרדיט: Apple)
iOS 18 (קרדיט: Apple)

מרכז הבקרה (Control Center) מאגד את כל אפשרויות השליטה באייפון, בין אם מדובר בשליטה בבהירות, במדיה או בגישה מהירה להגדרות בלוטות’ או WiFi. כעת מוסיפה אפל יכולות גישה מהירה חדשות למרכז הבקרה, עם יכולת סידור נוחה יותר הדומה לזו של מסכי הבית, אפשרות הצגת בקרי שליטה חדשים לשליטה נוחה יותר ואפשרות לשילוב כלי שליטה ספציפיים לאפליקציות המותקנות במכשיר.

פרטיות מקבלת עדכון משמעותי גם כן, עם יכולת נעילה חדשה לאפליקציה, באמצעות Face ID, Touch ID או הזנת קוד הגישה לטלפון. האפשרות החדשה תיתן לכם אפשרות למנוע גישה על ידי דרישה להזין סיסמה או אישור ביומטרי, אך אפל מאפשרת גם להסתיר אפליקציות לחלוטין.

עדכונים לאפליקציות באייפון

אפליקציית ההודעות מקבלת אפשרות חדשה לשליחה מתוזמנת של הודעות, לצד אפקטים חדשים לטקסטים ולאמוג’י, שיאפשרו לכם לסגנן את ההודעות שאתם שולחים. באפל מציינים גם את התמיכה של אפליקציית ההודעות בשליחת הודעות דרך שירות הלווין בדגמי אייפון 14 ומעלה.

אפליקציית המייל מקבלת אפשרות חדשה לסידור לפי קטגוריות כמו “ראשי”, “קניות”, “עדכונים” ו”קידומים”, דברים שאתם כנראה מכירים כבר מזמן במידה ואתם משתמשים בג’ימייל או בכל אפליקציה אחרת. את הקטגוריות כמובן שניתן לסדר מחדש כדי להתאים את המיילים שמתקבלים לקטגוריה הנכונה.

אפליקציית הארנק מקבל אפשרות פרטיות חדשה בשם Tap for Cash, שתאפשר למשתמשים להעביר ביניהם תשלומים בנגיעה בין שני מכשירי אייפון.

אפליקציית התמונות מקבל רענון לעיצוב שלה, שמטרתו לארגן את ספריית התמונות טוב יותר, הכל במסך אחד. האפליקציה תציג כעת את התמונות האחרונות שצילמתם לפי סדר כרונולוגי, אך מתחת לפיד התמונות הראשי תוכלו למצוא “אוספים”, אלה מסודרים לפי “זמן”, “אנשים”, “תמונות מהימים האחרונים” ועוד.

את האוספים ניתן לסדר לפי ההעדפה שלכם, כך שהתמונות הרלוונטיות לכם יופיעו יותר למעלה. בנוסף, ניתן לסדר את פיד התמונות הראשי לפי הצורך, כך שתוכלו לגשת במהירות לצילומי מסך, סרטוני וידאו, תמונות סלפי ועוד.

זמינות

iOS 18 תגיע למכשירי אייפון תומכים מאוחר יותר השנה, סביב מועד ההשקה של סדרת האייפון 16 (ספטמבר-אוקטובר 2024), כאשר גרסאות בטא יגיעו בחודש הבא (יולי) וגרסאות מפתחים זמינות כבר עכשיו.

מכשירים תומכים:

iPhone XsiPhone Xs Max
iPhone XR
iPhone SE 2 iPhone SE 3
iPhone 11iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone 12iPhone 12 Mini
iPhone 12 ProiPhone 12 Pro Max
iPhone 13iPhone 13 Mini
iPhone 13 ProiPhone 13 Pro Max
iPhone 14iPhone 14 Plus
iPhone 14 ProiPhone 14 Pro Max
iPhone 15iPhone 15 Plus
iPhone 15 ProiPhone 15 Pro Max


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים