עליאקספרס תפתח מרכז חלוקת משלוחים ראשון בארץ (דיווח)

עמדת חלוקת משלוחי AliExpress בפולין (צילום: יאן לנגרמן) עמדת חלוקת משלוחי AliExpress בפולין (צילום: יאן לנגרמן)

חברת עליאקספרס (AliExpress), ענקית הסחר המקוון הסינית, עומדת לפתוח מרכזי חלוקת משלוחים שיופעלו בצורה ישירה על ידי החברה עצמה, מרכזים שיקראו Parcel Home (“בית החבילה”), כך פורסם לראשונה באתר Ynet, המציג את הסניף הראשון שעדיין נמצא בהקמה בדיזנגוף סנטר.

סביר למדי שבדומה למיליוני ישראלים אחרים כיום, גם לכם הייתה הזדמנות להזמין מוצרים שונים מחנויות מקוונת ברשת, בהם מאלו של ענקית הסחר הסינית עליאקספרס, המתחרה על הצרכנים הישראלים מול חברות כמו Temu ועוד. החבילות מגיעות לישראל מסין דרך מגוון חברות שילוח, ולא פחות מכך מגיעות ללקוחות דרך מגוון ספקי שירות, דוגמת דואר ישראל, בר הפצה ועוד רבים אחרים.

העובדה כי אין גורם אחד המרכז את חלוקת החבילות ללקוחות הישראלים מוביל לא פעם לבעיות, בהן הצורך לאסוף חבילות ממגוון מקומות שונים, כאשר באופן אישי הזדמן לי לעבור בין ארבעה מיקומים שונים ביום אחד על מנת לקבל את כל החבילות שלי, כשכל מקום והתור שלו לאיסוף חבילות.

עכשיו, ואחרי שהקימה כבר מחסן סחורה ישראלי לפני מספר שנים, נראה כי החברה מתכננת לשפר את חווית איסוף החבילות על ידי פתיחת מרכזי חלוקה יעודיים משלה במקום להשתמש בספקי שירות נפרדים, זאת בדומה לאלו הקיימים במדינות שונות.

בארץ, מרכזי החלוקה יגיעו תחת השם Parcel Home, עם סניף ראשון שיפתח בדיזנגוף סנטר בת”א ויופעל בשלב הראשון על ידי צוות עובדים עם מעבר לחלוקה אוטומטית בהמשך.

למרות שלא ידוע מאיזה תאריך יחל לפעול סניף ה-Parcel Home הראשון, על פי הדיווח הנוכחי הסניף שממוקם בדינזגוף סנטר צפוי לעבוד בין השעות 12:00 עד 20:00 במהלך השבוע ומ-09:00 עד 15:00 בימי שישי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים