תקן ה-NFC יוכל לבצע מגוון פעולות עם הפיצ’ר Multi-purpose Tap 

פורום ה-NFC פורום ה-NFC

פורום ה-NFC, האחראי על תקינת טכנולוגיית “תקשורת טווח אפס” NFC (ר”ת Near Field Communication), הכריז על ה-Multi-purpose Tap (“הקשה רב-תכליתית”), קונספט חדש לשימוש בטכנולוגיית ה-NFC, שיאפשר לבצע מספר פעולות ב”הקשה אחת”, בהן שימוש בכרטיס מועדון, תשלום על מוצרים וקבלת קבלה בפעולה אחת בלבד.

NFC היא אחת מהטכנולוגיות היותר מהפכניות שהגיעו למודעות ציבורית גבוהה יותר בשנים האחרונות, כאשר רובנו מכירים את הטכנולוגיה מכרטיסי נסיעה דוגמת הרב-קו הישראלי או דרך אפשרות ה”תשלום ללא מגע” הזמינה לרובנו באמצעות המכשיר הסלולרי וכרטיסי האשראי.

עם זאת, בכל המקרים הללו הטכנולוגיה נועדה לבצע פעולה אחת בלבד, דבר אותו רוצה הפורום לשנות.

אחרי שהציג לפני כשנה שדרוג מתוכנן לתקן ה-NFC עצמו, נראה כי פורום ה-NFC מעוניין לשנות את הקונספט הפשוט של התקן כיום, המבצע פעולה אחת בלבד כמו תשלום או זיהוי של המשתמש, ולאפשר לבצע רצף פעולות שונות בהקשה בודדת.

כיום לדוגמה, אדם שרוצה לרכוש מוצרים בחנות צריך להציג תעודה מזהה על מנת לרכוש אלכוהול, כרטיס מועדון, כרטיס אשראי/מכשיר סלולר לתשלום, ולקבל קבלה פיזית או כזו שתשלח למספר הטלפון שלו.

עם הקונספט החדש ל-NFC, כל הפעולות הללו יוכלו להתבצע בהקשה אחת של הכרטיס או המכשיר הסלולרי של המשתמש על מסוף התשלום.

קונספט ה-Multi-purpose Tap (מקור NFC Forum)
קונספט ה-Multi-purpose Tap (מקור NFC Forum)

מתי יהיו זמינים השיפורים ל-NFC?

לא ברור מתי והאם הקונספט החדש של ה-Multi-purpose Tap ל-NFC יהפוך להיות זמין למשתמשים, אך ניתן כבר עכשיו לראות את היתרונות של ביצוע מספר פעולות בו זמנית.

לקריאת המסמך הרשמי על הטכנולוגיה (PDF).


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים