הוכרז: Ubuntu Edge – אנדרואיד ו-Ubuntu ביחד על אחסון בנפח 128GB

ubuntu-edgeבחודש ינואר השנה חשפה חברת קנוניקל (Canonical) חזון חדש – להביא את מערכת ההפעלה Ubunto בגרסה מותאמת למכשירי טלפון ניידים מבלי לגרוע בחווית המשתמש של גרסת ה-PC. לאחר שביצעה בתערוכת MWC בפברואר מספר הדגמות של מערכת ההפעלה על מכשיר ה-Galaxy Nexus, מכריזה היום החברה על Ubuntu Edge, מכשיר הסמארטפון הראשון שיריץ באופן רשמי את מערכת ההפעלה המסקרנת.

בהודעתה מסרה החברה כי מפרטו של Ubuntu Edge יכיל מסך 4.5 אינץ' ברזולוציית תצוגה HD 720p שיצופה בזכוכית קריסטל ספיר, מעבד מרובע ליבות, זיכרון RAM 4GB, אחסון מובנה בנפח עצום של 128GB, מצלמה ראשית 8 מגה-פיקסל, מצלמה משנית 2 מגה-פיקסל וזוג רמקולים סטריאופוניים, ככל הנראה בקדמתו. מבחינת קישוריות יתמוך Ubuntu Edge ב-LTE, Bluetooth 4.0, NFC ושני תדרי WiFi. בצד התוכנה כאמור יריץ המכשיר את מערכת ההפעלה Ubunto למובייל ויאפשר שימוש מלא בכל תכונותיה של מערכת ההפעלה ל-PC, כשלצד זאת ניתן יהיה להריץ על המכשיר גם את מערכת ההפעלה אנדרואיד בשיטת Dual Boot.

לפני שתתחילו לפנטז נספר לכם כי המכשיר המסקרן יופיע על המדפים רק בחודש מאי של השנה הבאה מאחר והחברה זקוקה לתמיכה כלכלית בכדי שתוכל להכניסו לפס הייצור. במסגרת הקמפיין שהוקם באתר Indiegogo מבקשת החברה לגייס 32 מיליון דולר בתוך 31 יום ומבטיחה שכל התורם מעל 600 דולרים ב-24 השעות הראשונות יזכה לקבל את המכשיר עד לפתח ביתו מיד בהשקה. לאחר מכן, יהיה צורך לתרום מעל 830 דולרים (כמעט 3000 שקלים) בכדי לקבל את המכשיר מעט לפני שהוא עולה למדפים – זהו גם המחיר המומלץ לצרכן.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fFN4k-AFEbw[/youtube]

מאחר וההכרזה בוצעה מוקדם כל-כך, כמעט שנה לפני ההשקה, בקנוניקל מנסים להרגיע וטוענים כי החומרה שהוצגה לאו דווקא תהיה הסופית עמה יגיע המכשיר, אולם ניתן לצפות שיהיה זה הרף המינימלי. "אף אחת מיצרניות המובייל אינה שאפתנית מספיק בכדי להכניס שני דברים נפלאים בחבילה אחת", מציין מארק שאטלוורת', היזם שעומד מאחורי מערכת ההפעלה Ubunto. "גם אם הגיוס ייכשל, Canonical תמשיך לנסות ולממש את חזונה ותביא לשוק מכשיר מעודן יותר", הוא מסכם.

מערכת ההפעלה Ubuntu לסמארטפונים מתבססת על הליבה והדרייברים של אנדרואיד, אבל בניגוד למערכת ההפעלה של גוגל היא לא עושה שימוש ב-Java Virtual Machine (הסביבה עליה רצות אפליקציות האנדרואיד). לכן מבטיחים בקנוניקל שביצועי מערכת ההפעלה יהיו טובים יותר וינצלו את יכולותיו האמיתיות של הסמארטפון. פיתוח אפליקציות למערכת יוכל להתבצי באמצעות HTML5 או C/C++, כמובן עם SDK (ערכת פיתוח) שהחברה תפיץ להקלה על יצירת הממשק שיותאם למערכת ההפעלה. מערכת ההפעלה תומכת כבר עכשיו במעבדי ARM ו-x86.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות