הודלפה: ערכת השבבים LG Odin עם מעבד-שמונה ליבות במבחן ביצועים

| יום ראשון, 29 בדצמבר 2013, 20:38 | חומרה
תגיות: big.LITTLE, LG, LG G3, LG Odin

LG-Odin-gets-benchmarked-at-AnTuTuשמועות חדשות טוענות כי חברת LG עובדת בימים אלו על ערכת שבבים חדשה מתוצרתה, אותה היא תטמיע בסמארטפון הדגל הבא שלה, LG G3, יורשו של מכשיר הדגל הנוכחי G2. ערכת השבבים החדשה למובייל, הראשונה תחת פיתוחה הבלעדי של LG, מכונה Odin ונחשפת כעת לראשונה במבחן הביצועים AnTuTu.

מבחן הביצועים חושף מעט פרטים טכניים של פלטפורמת ה-LG Odin. משום שהתוצאות דומות מאוד ל-Exynos 5 Octa של סמסונג, נראה שהמעבד יתבסס על ארכיטקטורת ה-big.LITTLE מבית ARM וזה מעט מאכזב, מכיוון שהדור הנוכחי של הארכיטקטורה תומך אמנם בשמונה-ליבות, אבל למעשה מדובר בשתי קבוצות של ארבע-ליבות: הראשונה מבוססת על ארכיטקטורת Cortex A15 לביצועים גבוהים והשנייה מבוססת Cortex A7 לחיסכון בסוללה כאשר אין צורך בביצוע חישובים מסובכים.

הדור העתידי, זה שסמסונג תציג כבר בתערוכת CES בינואר, אמור לתמוך בשמונה-ליבות העובדות בו זמנית. נוסיף ונציין שעל פי מבחן הביצועים, המעבד בפלטפורמה של LG מופעל בתדירות של 100Mhz עד 1Ghz, כך שייתכן שכאשר יושק, יופעל הוא תדר גבוה יותר ויציג ביצועים טובים משמעותית.

ההפתעה מבחינתנו, על פי מבחן הביצועים, היא בחירתה של LG במאיץ גרפי מסדרת ה-Power VR Series 6, ממנה מגיע גם המאיץ הגרפי של מכשיר ה-iPhone 5S, המציג היום את הביצועים הגרפיים הטובים בשוק המובייל. אין כרגע פרטים לגבי הכרזה רשמית של פלטפורמת ה-LG Odin, אך סביר להניח שנראה אותה לראשונה באחת מהתערוכות הגדולות של תחילת השנה – CES או MWC.

(מקור –PhoneArena)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות