גולן טלקום וסלקום חותמות על הסכם לשיתוף רשתות מלא

4g-lte-advanced-cellcom-golan

ספקית הסלולר הגדולה בישראל, סלקום, הודיעה כי תיכנס להסכם שותפות מלא ברשתות הסלולר שלה עבור הדור השני, השלישי והרביעי עם גולן טלקום. במסגרת ההסכם, הדורש את אישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים, תשותפנה התשתיות באתרי הסלולר של סלקום המוסבות בימים אלו לתמיכה בטכנולוגיית LTE Advanced עבור רשת הדור הרביעי לטווח של לפחות 5 שנים ו-9 חודשים.

אף שתעשה גולן שימוש ברשת הסלולר של סלקום לצורך מתן שירותי רשת הדור הרביעי ללקוחותיה, תספק החברה באופן עצמאי את התדרים שיוענקו לה במכרז התדרים הצפוי להתקיים בחודש הבא, כאשר שתי החברות ימשיכו לפעול בתחרות גם לאור שיתוף הפעולה החדש. פרט לשימוש ברשת הדור הרביעי, מציין ההסכם החדש כי גולן טלקום תעשה שימוש גם בשירותי הרשת של סלקום עבור תדרי 2G ו-3G.

ההודעה מגיעה לאחר שבדצמבר האחרון בנתה החברה הסכם לשיתוף פעולה עם החברות פלאפון וגולן-טלקום, זה טרם קיבל את אישור הממונה. ההסכם החדש, במידה ויאושר על-ידי הממונה, ישאיר את חברת פלאפון לפעול לבדה בניהול רשתות הדור הרביעי, כאשר ספקית הסלולר פרטנר כבר נכנסה להסכם שיתוף רשתות עם חברת הוט מובייל, זה כבר אושר על-ידי הממונה.

בחודש שעבר הודיעה סלקום על תחילת עבודתה להסבת אתריה הקיימים לתמיכה בטכנולוגיית LTE Advanced המיועדת לרשת הדור הרביעי במטרה לספק פריסה ארצית של הרשת החדשה עד סוף 2014.

השוואת מפרטים