iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: iPhone 6S – שדרוג מבורך לאייפון 6

| יום רביעי, 16 בדצמבר 2015, 16:30 | גאדג'טי מסקר

סדרת מכשירי האייפון זכתה עד כה לשדרוג בצד העיצוב מידי שנתיים, כאשר דגמי הביניים, אליהם הוסיפה אפל את האות S כבר עם דגם האייפון 3GS בשנת 2009, כללו עד כה בעיקר שינויים מתחת למכסה המנוע הכוללים את המעבד וזיכרון העבודה. עם דגם ה-iPhone 6S, אותו הציגה אפל לראשונה באירוע שערכה ב-9 בספטמבר, 2015, לקחה החברה מספר צעדים לשיפור החומרה, אלו כוללים גם הצגתו של מסך חדש, התומך בזיהוי עוצמת הנגיעה בו.

עם יותר זיכרון, מסך חדש, מצלמות משופרות וגרסה חדשה למערכת ההפעלה, יצאנו לבדוק האם מהווה האייפון 6S את השדרוג הרצוי עבור משתמשי האייפון הקיימים והאם ישנה סיבה טובה גם עבור משתמשי אנדרואיד לבצע את המעבר בין המחנות.

מה בקופסה?

עם דגם ה-iPhone 6S חוזר הצבע לאריזה של אפל. בשונה משנה שעברה, אז מצאנו את האייפון 6 באריזה צחורה כשלג, מחזירה אפל את הצבע ללחיים, כאשר בראש האריזה ניתן למצוא את תמונת חלקו הקדמי של המכשיר, המבקשת להמחיש את שילובו של המסך החדש. סביב האריזה משלבת אפל את לוגו התפוח שלה מכל הצדדים ומדגישה את כיתוב ה-S לצד שמו של האייפון 6S.

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

בתוך האריזה לא תמצאו הפתעות חדשות, כאשר מכשיר האייפון החדש עדיין ממוקם בחלקה העליון. תכולת האריזה כוללת:

  • מכשיר iPhone 6S
  • כבל טעינה Lightning-to-USB
  • שנאי כח 5V-1A
  • ספרי הוראות, אחריות ומדבקות עם לוגו אפל
  • סיכה לפתיחת מגירת ה-nanoSIM
  • אוזניות Apple EarPods מסוג In-Ear עם שלט ומיקרופון

קריאה נוספת: גאדג'טי מסקר – iPhone 6: אפל עוברת למגרש המסכים הגדולים

עיצוב ואיכות בניה

דגמי ביניים כמו ה-iPhone 6S לא כוללים שינויים חזותיים רבים, כך שעיצובו של המכשיר החדש זהה כמעט לחלוטין לזה של האייפון 6 מהשנה שעברה. בשל שילוב מסך ה-3D Touch החדש, עליו ארחיב בהמשך, נאלצה אפל לשנות מעט את מימדיו של המכשיר, כאשר בהשוואה לאייפון 6 גדול כעת עוביו ב-0.2 מ"מ (7.1 מ"מ בסה"כ), אורכו ב-0.2 מ"מ ורוחבו ב-0.1 מ"מ.

אייפון 6S מול אייפון 6 (צילום: גאדג'טי)

אייפון 6S מול אייפון 6 (צילום: גאדג'טי)

בעוד שינויים אלו לא ממש נראים לעין, ניתן בהחלט להרגיש בשינוי במשקלו, הגדול יותר כעת ב-14 גרם ומסתכם ב-143 גרם. עדיין לא מדובר במכשיר כבד, אולם זוהי השנה השניה ברצף בה אפל מגדילה את משקלו של המכשיר. פעם עשתה זאת לשם הגדלת המסך במכשיר האייפון 6 והפעם בשל שילוב מסך המגע החדש בעל טכנולוגיה הרגישה לעוצמת הנגיעה.

השאוות מפרטים: iPhone 6 מול iPhone 6S

שינוי ויזואלי יחיד בו תוכלו להבחין באייפון 6S לעומת הדגם הקודם הוא שילוב האות 'S' בגב המכשיר, אולם אפל ביצעה מספר שינויים בחלקו הפנימי של המכשיר לשם חיזוקו בחלקים שהיו בעבר רגישים ללחץ, ובמילים אחרות – אפל יצרה הגנה טובה יותר בפני כיפוף המכשיר.

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

מלבד זאת, עדיין מדובר בגוף בתצורת Unibody העשוי מתכת המורכבת מסגסוגת של אלומיניום ופלדת אל-חלד, כאשר בחלקו הקדמי של המכשיר תמצאו זכוכית המכסה את המסך ונשפכת לכל צידיו. בחלקו העליון ממוקמת מצלמת הסלפי ופומית הטלפון, כאשר בחלקו התחתון כפתור הבית המשלב חיישן ביומטרי לזיהוי טביעות אצבע של המשתמש.

אייפון 6S מול אייפון 6 (צילום: גאדג'טי)

אייפון 6S מול אייפון 6 (צילום: גאדג'טי)

בגב המכשיר ממוקמת מצלמת iSight הבולטת מעט מגוף המכשיר ולצידה מבזק (פלאש) LED בעל שתי טמפרטורות צבע. משני צדדיו של האייפון תמצאו את כפתור ההפעלה\כיבוי ותחתיו מגירת ה-nanoSIM, ומן הצד השני כפתורי ויסות השמע וכפתור השתקת המכשיר (מעבר למצב רטט בלבד). בחלקו התחתון ממוקם הרמקול, אשר לצידו שקע הטעינה והעברת הנתונים Lightning Port וחריץ 3.5 מ"מ המשמש לאוזניות.

מסך ותצוגה

מסך ה-iPhone 6S מגיע עם פאנל IPS בגודל 4.7 אינץ' ומציג רזולוציית תצוגה ייחודית בפריסה של 750×1334 פיקסלים, היוצרת צפיפות של 326ppi. בצד הטכני לא שונה המפרט של המסך באייפון החדש מזה של האייפון 6 ומציע את אותה ניגודיות של 1400:1 ואת אותה רמת בהירות של 500nits. התאורה החזקה של המסך מאפשרת עבודה נוחה גם מחוץ לבית ובשמש, כאשר הנמכת התאורה תאפשר קריאה נוחה מהמסך גם בלילה.

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

תצוגת המכשיר מדגימה צבעים הקרובים למציאות, זאת בניגוד למכשירים המשלבים פאנלי תצוגה מסוג AMOLED, המתמקדים בצבעים חיים יותר. לא תמצאו במסך האייפון 6S צבעים עזים, אך בצפיה בסרטים ותמונות תוכלו להינות ממסך חד ומרשים למדי.

מסך 3D Touch

השינוי הגדול ביותר בו ניחן מסך האייפון 6S הינו שילוב טכנולוגיית 3D Touch מבית אפל, זו מאפשרת ביצוע פעולות שונות ב-3 דרגות של עוצמת הנגיעה במסך. אפל היא אחת הראשונות לשלב טכנולוגיה זו במכשיריה, אולם עם תחילת מכירתו של דגם האייפון החדש התומך בה, קשה היה למצוא אפליקציות צד שלישי התומכות באפשרויות המסך החדשות. לשמחתנו, עוד ועוד אפליקציות מקבלות לאחרונה עדכונים לתמיכה בטכנולוגיה החדשה.

מסך ה-3D Touch מאפשר מספר סוגי שימושים שונים בזמן נגיעה בעוצמה שונה בו:

  • מסך הבית – תוכלו לגעת באפליקציות במסך הבית בעוצמה גבוהה מעט יותר מהרגיל כדי להציג תפריט אפשרויות להפעלה מיידית מתוך האפליקציה. כך, למשל, ניתן לפתוח את מצלמת הסלפי או להתחיל שיחה עם אנשי קשר עימם התקשרתם לאחרונה ישירות ממסך הבית.
  • מסך אפליקציה – אפליקציות מסוימות מאפשרות ביצוע פעולות שונות בנגיעה בעוצמה משתנה, אם כי כאן קשה יותר למצוא אפליקציות התומכות בפונקציה. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא באפליקציות המובנות של אפל כמו דפדפן הספארי, המאפשר הצצה מהירה לעמודים העומדים מאחורי קישורים בדפי אינטרנט מבלי לגלוש אליהם ישירות. דוגמה נוספת היא הצצה מהירה לתמונות דרך אפליקציית התמונות המובנית במכשיר.
  • מעבר בין אפליקציות – לחיצה בצד המסך בזמן שהות בכל אפליקציה מאפשרת את הצגת חלון ריבוי המשימות, אליו הייתה עד כה גישה רק דרך לחיצה כפולה על כפתור הבית. הדבר קוסם במיוחד לאור האפשרות לגרור במהירות את האצבע על גבי המסך לשם מעבר לאפליקציה הקודמת בה עשינו שימוש מבלי לפתוח את מסך ריבוי המשימות כלל.
  • מסך נעילה – אף שלא מדובר בפונקציה שתורמת יותר מידי לעבודה עם המכשיר, ניתן לשלב במסך הנעילה רקעים התומכים במסך החדש אשר ינועו בעת לחיצה בעוצמה מספקת.
iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

אפשרויות 3D Touch ב-iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

אחד הדברים המרשימים שהוסיפה אפל למסך הינו הפידבק ללחיצה בעוצמה גבוהה מהרגיל. תוכלו להרגיש רטט קל המספק תחושה כאילו לחצתם את המסך פנימה, זו תאפשר לכם לדעת בדיוק מתי ביצעתם לחיצה רגילה ומתי לחיצה בעוצמה שתפעיל את אפשרויות מסך ה-3D Touch.

בעוד מצאתי את השימוש במסך ה-3D Touch כגימיק בלבד עבור פעולות מסוימות, יש לו ערך בשני מקומות עיקריים. האחד הינו במעבר בין אפליקציות, אשר מהיר ונוח בהרבה מהשימוש בגישה למסך ריבוי המשימות דרך לחיצה כפולה על כפתור הבית ואילו השני נמצא בקיצורי הדרך לפעולות בתוך אפליקציות היישר ממסך הבית. כמות האפליקציות צד-שלישי התומכות באפשרויות אלו עדיין אינה גבוהה מספיק וכך גם האפשרויות לקיצורי הדרך עצמם הלוקים בחסר, אך עושה רושם כי עוד ועוד מפתחים משלבים את הפונקציות החדשות באפליקציות שלהם.

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

חומרה וביצועים

כמו בכל דגם אייפון, גם השנה מקבל מפרטו הטכני של דגם ה-6S שדרוג בצד המעבד, זה כעת משולב במערכת על שבב Apple A9, המיוצרת על-ידי סמסונג ו-TSMC בתהליכי ייצור של 14nm ו-16nm בהתאמה.

על-פי הצהרתה של אפל, שהגיעה בתגובה לטענות על ביצועים שונים לחלוטין בצד חיי הסוללה בין שני הדגמים, השוני בין הביצועים של שתי המערכות על שבב זניח. המכשיר אותו בחנו, הנמכר בישראל דרך יבואן רשמי, כולל את השבב מבית TSMC. בעוד לא נוכל להעיד על השוני בביצועים בינו לבין מכשיר הכולל את המערכת על שבב מבית סמסונג, נציין כי לא הבחנו באספקט מסוים בו חשנו בביצועים ירודים באופן מורגש.

המעבד עצמו מורכב משתי ליבות עיבוד הפועלות בתדר שעון של 1.8Ghz ואת המאיץ הגרפי PowerVR GT7600 ולצידו שילבה אפל זיכרון עבודה בנפח של 2GB RAM, פי שניים מזה שהיה קיים במכשיר האייפון 6 שהוצג בשנה שעברה.

הביצועים שמצליחה לספק אפל עם רכיבי החומרה החדשים, לו היו מופיעים במכשיר בו משולבת מערכת ההפעלה אנדרואיד היו גורמים לנו לקטלג אותו כמכשיר שוק ביניים ומטה. אולם מכשיר האייפון 6S ממשיך להציג ביצועים העומדים בגאון מול כל סרט או תמונה באיכות גבוהה ומשחקים בעלי גרפיקה מהמרשימות הקיימות כיום בשוק. באפל טוענים כי הביצועים במעבד החדשים השתפרו עד פי 2 מאלו שהוצגו בדור הקודם, ואכן ניתן להבחין בתזוזה מהירה יותר בין אפליקציות ותפריטים ופתיחה ראשונית מהירה יותר של אפליקציות.

חיישן ה-Touch ID מקבל שדרוג משמעותי והוא כעת מהיר יותר מאי פעם, כאשר ככל הנראה מדובר בחיישן הביומטרי  המהיר ביותר הקיים כיום בשוק. זיהוי טביעות האצבע מתבצע כה מהר, עד שכמעט ולא יוצא לי עוד לצפות במסך הנעילה באם הדלקתי את המכשיר דרך כפתור הבית. מדובר, מצד אחד, ביתרון גדול בעת גישה למכשיר, זו מהירה פלאים כעת, אולם מן הצד השני מדובר בחיסרון גדול עבור מי, שכמוני, אוהב להדליק את המכשיר רק לשם צפיה מהירה בהודעות האחרונות הממוקמות במסך הנעילה.

מערכת הפעלה וממשק משתמש

מערכת ההפעלה iOS 9 הושקה בצמוד למכשירי האייפון 6S והאייפון 6S פלוס וכוללת מספר רחב של שינויים מתחת למכסה המנוע, אלו תורמים לפעולה חלקה וזריזה יותר בשימוש השוטף במכשיר, אך בפן הויזואלי לא תראו שינויים רבים בהשוואה לגרסאות קודמות.

השינוי הגדול והמשמעותי ביותר עבורנו בישראל הינו היישור מימין לשמאל, זה משלים את התמיכה בשפה העברית באופן מלא. המעבר לתפריט המיושר לחלוטין מימין לשמאל, הכולל היפוך סדר המסכים והאייקונים המופיעים במסכי הבית, אינו פשוט ואפילו לאחר חודשיים של שימוש, עדיין מצאתי עצמי נאבק בו במקומות מסויימים בהם עדיין זכור לי הסדר הישן. עם זאת, ניתן להתרגל לסדר החדש אם יש לכם סבלנות, רק חבל שבאפל לא מאפשרים להציג את סדר המסכים הישן לצד תמיכה מורחבת בשפות הדורשות יישור מימין לשמאל כמו עברית וערבית.

יישור לימין ב-iOS9

יישור לימין ב-iOS9

מסך החיפוש במכשיר מקבל שדרוג קל ומציג כעת הצעות לאפליקציות בהן נעשה שימוש לאחרונה. מדובר בפונקציה יעילה במיוחד שתעזור להגיע במהירות לאפליקציות מבלי לחפש אותן בין השלל הנמצא על מסכי הבית, אם כי במרבית המקרים מצאתי שהאפליקציות שהוצגו בתפריט הן אותן אפליקציות הממוקמות בדף הבית הראשי שלי, כך שלא באמת נחסך הרבה זמן דרך הצגתן בתפריט החיפוש.

iOS-9-Gadgetycoil-5מקום נוסף בו מופיע החיפוש יחד עם המלצות לאפליקציות הינו במסך הקיצוני ביותר הממוקם לפני מסך הבית הראשי (מימינו בממשק בשפה העברית ומשמאלו בממשק באנגלית). במסך זה תוכלו למצוא קיצורי דרך לאנשי הקשר האחרונים עימם התקשרתם, מה שחוסך זמן בחיפוש דרך אפליקציית אנשי הקשר. הפונקציה בהחלט תורמת לחיסכון בזמן חיפוש אנשי קשר, אך לטעמי תרמה יותר כאשר הופיעה בראש מסך ריבוי המשימות ב-iOS 8.

ההרגשה הכללית ב-iOS 9 טובה מאוד. המעבר בין תפריטים מהר יותר הודות למנגנון ה-3D Touch ולכפתורי ה"חזרה לאפליקציה קודמת" והתנועה במעבר בין אפליקציות ובפתיחתן חלקה ומהירה מתמיד. החלק המאכזב בגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה הוא המשך הסתרתן של פונקציות חשובות בה. כך לדוגמה, אחד האלמנטים המשמעותיים ביותר במנגנון ה-3D Touch החדש הינו המעבר המהיר בין אפליקציות, זה הוסתר וזמין לגישה דרך לחיצה חזקה בשול המסך הימני (או השמאלי – תלוי שפת ממשק המשתמש). בחלק מהמקומות פותרת אפל את הבעיה על-ידי הצגת תפריט קופץ המתריע על הפעלת פונקציה חשובה – כך למשל עם אפשרות ה"חיסכון בסוללה" החדשה, שתוצג כאשר הסוללה במצב קריטי.

באפל עושים כל שאפשר על מנת לספק נוחות בגישה לפונקציות שונות במערכת ההפעלה, אולם ההרגשה עם iOS 9 הינה כי לפחות חלק מהפונקציות החדשות שנוספו, הצטרפו אליה רק כדי שתוכל אפל לומר "הנה יש לנו גם כזה", כאשר דרכי הגישה לאותן פונקציות לוקות בחסר.

מולטימדיה

האייפון 6S, ממש כמו קודמיו, מספק תוצאות טובות למדי בצד המולטימדיה, החל מרמקול חזק במיוחד וכלה במסך המציג צבעים מדוייקים גם ללא צורך בשדרוג הרזולוציה ל-4K, 2K או אפילו ל-Full HD. סרטים כמו גם מוסיקה נשמעים באופן נקי וברור גם בעוצמות חזקות ולא תשמעו צלילים צורמים דרך הרמקול של המכשיר החדש. החיסרון היחיד של אותו רמקול הוא זה שליווה את מכשירי האייפון מזה מספר דורות – מיקומו בחלקו התחתון של המכשיר עשוי לגרום לכם לחסום אותו ויחד עם כך גם כל צליל הבוקע ממנו.

שירות iCloud Drive עדיין מציע חבילת בסיס של אחסון 5GB בחינם. זו תאפשר (בקושי) לבצע גיבוי באופן שוטף למכשיר. לטובתה של אפל ייאמר כי זו שנה נוספת החילה החברה הפחתה במחירי חבילות האחסון המורחב. כעת תוכלו לקבל אחסון של 50GB במחיר של 0.99 דולר בחודש במקום 20GB שהיו זמינים בעבר במחיר זה, כאשר חבילה של 200GB תעלה לכם 2.99 דולר בחודש (במקום 3.99 דולר) וחבילה של 1TB תעלה לכם 9.99 דולר בחודש.

קריאה נוספת: הערך של אפל מה-iPhone 6S גדול מהערך לצרכנים (מאמר דעה)

המכשיר אותו בחנתי לצורך סקירה זו הינו iPhone 6S בצבע שחור בעל נפח אחסון של 64GB, כאשר דגם הבסיס של המכשיר (האופציה "הזולה") כולל נפח אחסון של 16GB בלבד. אוכל להעיד כי משימושי האישיים, הכוללים אחסון של הרבה תמונות, קטעי וידאו ומוסיקה, הספיק נפח האחסון של 64GB, אולם גם בשימוש בחבילת iCloud מורחבת ובשירות Apple Music (שאינו זמין בישראל), שניהם מפחיתים את נפח האחסון דרך גיבוי בענן באופן משמעותי, לא הצלחתי למצוא עצמי מסתפק ב-16GB.

סוללה

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

הסוללה מעולם לא הייתה החוזקה במכשירי האייפון והדבר אינו שונה גם במכשיר החדש. עבור שימושים בסיסיים הכוללים גלישה, הודעות, שיחות, וואטסאפ וכו' תוכלו לקבל זמן עבודה נאה שלעתים אף יאפשר לכם להגיע עד סוף היום עם עד 10 אחוזי סוללה זמינים, אולם במרבית המקרים תמצאו עצמכם נזקקים לטעינה חוזרת בשעות אחר הצהריים. בשימושים כבדים יותר כמו צפיה מרובה בוידאו או משחקים, תאפשר הסוללה בין 3-4 שעות שימוש.

עם האייפון 6S בחרה אפל להקטין את קיבולת הסוללה, זו מגיעה כעת ב-1715mAh בהשוואה לסוללת ה-1810mAh שהציע דגם האייפון 6 בשנה שעברה. אף הקטנת הסוללה, אוכל לומר שלא הבחנתי בשינויים לרעה בביצועי הסוללה בהשוואה לדגם האייפון 6.

כדי לנסות ולחסוך בחיי הסוללה במכשיר הוסיפה אפל מנגנון "חיסכון בסוללה" חדש, זה ניתן להפעלה אוטומטית כאשר מגיעה הסוללה לאזור 10-20%. אפל אף החכימה לתת לנו תזכורת להפעלת האפשרות כאשר מגיעה הסוללה למצב קריטי, כך שלא תצטרכו לזכור להפעיל את הפונקציה בכל פעם מחדש. מצב החיסכון מבטל כמה מהאפשרויות במערכת ההפעלה ומפחית את ביצועי המעבד. עם פחות התראות ועדכוני יישומים ברקע, תורם מצב החיסכון זמן עבודה משמעותי למדי שיספיק עד שנגיע למטען, אולם לא מדובר כאן בפריצת דרך בהשוואה למכשירים אחרים בשוק המציעים פונקציה דומה.

יחד עם מערכת ההפעלה iOS 9 הוסיפה אפל את האפשרות לצפיה מורחבת בנתוני השימוש של אפליקציות שונות בסוללה בזמן פעילותן ברקע ובזמן פעילות סטנדרטית בקדמת המסך. נתונים אלו עשויים לעזור ולהבין אילו אפליקציות גוזלות מחיי הסוללה בזמן פעולתן ברקע, ובעקבות נתונים אלו ניתן למצוא אפליקציות הגוזלות חיי סוללה יקרים ולמנוע את פעולתן ברקע.

מצלמה

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

מערך הצילום ב-iPhone 6S מהווה את קפיצת המדרגה הגדולה ביותר של אפל בתחום בשנים האחרונות. לראשונה שדרגה החברה את חיישן מצלמת ה-iSight לתמיכה בצילום תמונות באיכות 12 מגה-פיקסל ובוידאו ב-4K, כאשר המצלמה הקדמית שודרגה אף היא וכוללת כעת חיישן 5 מגה-פיקסל.

איכות התמונות במכשיריה של אפל תמיד הייתה גבוהה, כאשר בחברה שמים דגש על צבעים טבעיים המציגים תמונה הקרובה ככל האפשר למציאות. יחד עם שדרוג חיישני התמונה במכשיר האייפון 6S, ניתן לראות כעת שיפור ניכר גם בצד זה, כאשר ההתמקדות בפרטים בתמונות מקבלת דגש נוסף.

צילום iPhone 6S

השיפור הגדול ביותר שנעשה במכשיר האייפון 6S הינו במצלמת הסלפי, זו כוללת, כאמור, חיישן 5 מגה-פיקסל המחליף את חיישן ה-1.2 מגה-פיקסל שהיה קיים בדגם הקודם של המכשיר. השדרוג מאפשר, זו הפעם הראשונה, לקבל תמונות איכותיות באמת בצילומי סלפי, דרישה ההולכת וגוברת לאור אפשרויות השיתוף הקלות דרך מגוון רחב של רשתות חברתיות ואפליקציות.

פונקציה חדשה הזמינה בשתי המצלמות במכשיר הינה Live Photos, זו מאפשרת תפיסת רגעים לפני ואחרי צילום התמונה, אשר יוצגו כתמונה מונפשת בעת הצגתה במכשיר מאוחר יותר. את התמונות המונפשות ניתן לשתף רק עם בעלי מכשירים התומכים במערכות ההפעלה האחרונות מבית אפל, מה שמהווה חיסרון מסוים לצילום באמצעות אפשרות זו.

חיסרון נוסף בצד הוספת התמיכה בצילום תמונות ווידאו ברזולוציה גבוהה יותר ובשימוש במנגנון ה-Live Photos החדש הינו נפח האחסון המורחב אותו כל אלה יתפסו. תמונות ברזלוציה גבוהה יתפסו יותר מקום במכשיר, אולם תמונות Live Photos ייקחו חלק נרחב עוד יותר מנפח האחסון, כך שלא מומלץ להפעיל את הפונקציה תמיד.

אפשרות צילום הוידאו ב-4K בהחלט מוסיפה, אם כי לא נראה שבאפל מעוניינים לדחוף את האפשרות יתר על המידה, כאשר ברירת המחדל הינה עדיין בצילום וידאו ב-1080p ועל מנת לבצע את המעבר ל-4K יש לנבור בתפריטי ההגדרות לצורך שינוי ידני במקום לעשות זאת דרך אפליקציית המצלמה. איכות הצילום בוידאו ב-4K נהדרת, אך תדרוש קרוב לפי 3 בצד נפח האחסון.

אף החסרונות בצד נפח האחסון וההגדרות הדרושות לצילום, התוצאות של המצלמה באייפון 6S בהחלט מספקות את הסחורה. פלאש ה-LED הכפול לא גורם לחשיפת יתר ומציג צבעים טבעיים למדי בצילום בתנאי תאורה שאינם מיטביים, כאשר תמונות המצולמות מול מקור תאורה חזק גם הן מציגות איכות טובה מאוד בעת שימוש במנגנון ה-HDR במצלמה. בתמונות המצורפות מעלה תוכלו לראות את הדגש על הפרטים בתמונות עם טיפות המים הזורמות מהברז והפרטים הקטנים בתמונות האחרות, כאשר צילום בתאורה נמוכה גם הוא מפיק תוצאות לא רעות כלל.

צילום iPhone 6S

הדגמת פעולת פלאש ה-LED הכפול מול צילום ללא פלאש

סיכום

מכשיר ה-iPhone 6S הינו השדרוג הגדול ביותר שעשתה אפל בסדרת ה-S של מכשיריה, זאת הודות להוספת מסך התומך בטכנולוגיית ה-3D Touch ושדרוגים במערך הצילום וחיישן טביעות האצבע. השדרוגים עשויים אף לקסום לבעלי האייפון 6 לבצע את השדרוג ולא להמתין למכשיר האייפון 7 שייצא בסוף השנה הבאה.

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי)

האייפון החדש ממשיך לספק ביצועים ברמה הגבוהה ביותר בכל צדדיו, אולם בצד הסוללה עדיין דרוש שיפור. מנגנון ה-3D Touch מיושם בצורה נהדרת במכשיר יחד עם מנגנון פידבק מרשים הגורם לתחושה של לחיצת המסך פנימה לתוך האייפון וחוסך זמן במעבר בין אפליקציות ובביצוע פעולות מהירות היישר ממסך הבית.

המצלמה באייפון 6S טובה מתמיד, אך מביאה לפוקוס את אחת מהצרות הגדולות במכשירי האייפון, נפח האחסון. אך בעוד דגם הבסיס כנראה שלא יספק את מרבית המשתמשים, השדרוג היקר יחסית לדגם ה-64GB יעשה את העבודה.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
9
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
10
מערכת הפעלה
8
מולטימדיה
7
סוללה
7
מצלמה
9
סיכום
8.6
שדרוג מבורך לאייפון 6
מה אהבנו
מסך 3D Touch
מערך צילום משודרג
ביצועים מרשימים
חיישן ביומטרי מהיר מתמיד
מה לא
חיי סוללה
ממשק משתמש
נפח אחסון נמוך בגרסת בסיס
מחיר גבוה
מחירים
יבואן רשמי (16 גיגה): 3,750 שקלים
שוק פתוח (16 גיגה): 3,500 שקלים
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות