Samsung Galaxy S7 edge (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S7 edge (צילום: גאדג'טי)

רגע לפני השקת ה-Galaxy S7 בישראל: השוואת תכונות ומחירים מול הדגמים הקודמים

רגע לפני השקתם של צמד מכשירי הדגל האחרונים מבית סמסונג, Galaxy S7 ו-Galaxy S7 edge בישראל, הגיע הזמן לבדוק כמה עולים כיום הדגמים הקודמים בסדרה. לצורך ההשוואה, גייסנו את מכשירי ה-Galaxy S6 ואת דגם ה-S6 Edge Plus, המקביל לדגם ה-edge של הגלקסי אס 7, כדי לבדוק לא רק את ההפרשים במחיר, אלא גם את השינויים שבוצעו בין הדגמים הותיקים והחדשים.

מה נשתנה? Galaxy S6 מול Galaxy S7

הגלקסי אס 7 כולל את כל ההשלמות לדברים שהיו חסרים לנו בגלקסי אס 6 מהשנה שעברה. בצד העיצוב לא תראו שינויים רבים, כאשר עיצוב המתכת והזכוכית עדיין שולט, אך בסמסונג שינו בכל זאת מספר דברים. תחילה, מדובר במבנה מעט שונה בגב המכשיר, זה כעת כולל שוליים הגולשים לצדדים, בדומה לעיצובו של מכשיר הגלקסי נוט 5. גם בליטת המצלמה גולחה, הרבה בזכות בחירתה של סמסונג לעבות את גוף המכשיר.

שני דברים שהיו חסרים בדגם ה-S6 בשנה שעברה היו כרטיס הרחבת הזיכרון ואפשרות המכשיר להיות עמיד בפני מים. בסמסונג החליטו להחזיר את שתי האפשרויות למכשיר ה-S7, אולם את סוללת המכשיר עדיין לא תוכלו לשלוף החוצה בקלות.

מסך ה-Quad HD שהופיע בדגם הגלקסי מהשנה שעברה נשמר גם בדגם החדש, אולם עדיין מדובר בשדרוג. ככל הנראה לא נוכל להבחין בשינוי איכות בין השניים, המגיעים בגודל 5.1 אינץ', אולם עם ה-S7 מציגה סמסונג מסך הדולק תמיד, פונקציה שלא נמצאה בדגם ה-S6.

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S7 (צילום: גאדג'טי)

סוללת הגלקסי אס 7 התנפחה, גם זאת הודות לעוביו הגדול יותר של המכשיר, המסתכם ב-7.9 מ"מ (במקום 6.8 מ"מ ב-S6). הסוללה תספק קיבולת של 3,000mAh לעומת 2,550mAh שהיתה זמינה בדגם הגלקסי אס 6, מה שצפוי להוסיף לחיי הסוללה של המכשיר. בנוסף, מריץ המכשיר החדש את גרסת אנדרואיד 6.0 מרשמלו, אליה צרפה גוגל את פונקציית ה-Doze, התורמת לחיי הסוללה דרך הפחתת השימוש במשאבים כאשר הסמארטפון אינו נמצא בשימוש. אולם פונקציה זו ככל הנראה תגיע בקרוב גם לדגם הגלקסי אס 6 בעדכון הקרוב לאנדרואיד מרשמלו.

מצלמת ה-Galaxy S7 מקבלת שינויים גדולים למדי לעומת הדגם שהוצג בשנה שעברה. כעת תמצאו מערך צילום כפול הכולל שני חיישני 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.7 שיתרום לצילום בתנאי תאורה נמוכה. בסמסונג ויתרו על כמות הפיקסלים הגבוהה יותר של 16 מגה-פיקסל שהציע חיישן הצילום ב-Galaxy S6 לטובת שיפור איכות התמונה.

להשאוות הפרטים הטכנים האחרים: צפו בהשוואת המפרטים המלאים של המכשירים

מה נשתנה? Galaxy S6 edge Plus מול Galaxy S7 edge

את ההשוואה שביצענו בין דגמי ה-edge של סמסונג בחרנו לבצע בין ה-S7 edge ל-S6 edge plus כיוון שבסמסונג בחרו להציג עם הדגם החדש מסך הגדול משמעותית מזה שהוצג ב-S6 edge לפני שנה, כך שהוא קרוב יותר לזה של דגם הפלוס.

השינויים שהוזכרו בין דגמי ה-S7 וה-S6 מגיעים פעם נוספת בהשוואה בין שני דגמי ה-edge של החברה. ב-Galaxy S7 edge תמצאו סוללה גדולה יותר בקיבולת 3,600mAh לעומת 3,000mAh "בלבד" בדגם ה-S6 edge Plus. יהיה מעניין לראות עד כמה שעות שימוש תצליח הסוללה בדגם החדש להפיק בהתחשב בחיי הסוללה המרשימים שסיפק ה-S6 edge Plus, ובמיוחד לאור השימוש במסך קטן יותר בגודל 5.5 אינץ' בדגם ה-S7 edge לעומת מסך ה-5.7 אינץ' ששולב בדגם הקודם.

ממש כמו בדגם ה-S7 השטוח, כך גם דגם ה-edge מציע מערך צילום כפול בגבו בעל חיישן 12 מגה-פיקסל, זאת לעומת חיישן צילום בודד המפיק תמונות בגודל 16 מגה-פיקסל.

Samsung Galaxy S7 edge (צילום: גאדג'טי)

Samsung Galaxy S7 edge (צילום: גאדג'טי)

היתרונות של מסך ה-edge מגיעים בעיקר בצד התוכנה, כאן שילבה סמסונג שדרוגים חדשים שיאפשרו עבודה טובה יותר עם מסך ה-edge הנשלף. שינויים אלה כוללים שני פסי אפליקציות לגישה מהירה ורוחב כפול גם עבור וידג'טים המציגים מידע. אף שיש כאן יתרון למסך ה-edge של ה-S7, הרי שהשינויים צפויים להגיע גם לדגם הישן יותר בעדכון אנדרואיד 6.0 מרשמלו של ממשק המשתמש TouchWiz.

להשאוות הפרטים הטכנים האחרים: צפו בהשוואת המפרטים הטכנים המלאה של המכשירים

השוואת מחירים

Galaxy S7 מול Galaxy S6

Galaxy-s7-v-Galaxy-s6

דגמי ה-Galaxy S7 וה-S7 edge יושקו רק מחר (ב', 14.3) בישראל, כך שמחירם טרם נחשף באופן רשמי על-ידי המשווקים בישראל.

מחירו הצפוי של הדגם השטוח של הגלקסי אס 7 עומד בין 3500-3600 שקלים ולפיכך יהיה המחיר זול באופן משמעותי למדי בהשוואה למחירו של ה-Galaxy S6 במעמד ההשקה בשנה שעברה (3,790 ש"ח).

באשר לדגם ה-Galaxy S6: מחיר היבואן הרשמי עומד כיום על 2,649 שקלים עבור הדגם הבסיסי בעל נפח אחסון בגודל 32GB, כאשר מחיר היבואן הרשמי בחנויות פרטיות וברשתות נע בין 2,600-2,800 ואצל ספקיות הסלולר, גם הן יבואניות רשמיות של המכשירים, המחיר עשוי אף להרקיע עד ל-3,000 שקלים.

בשוק הפתוח, וללא אחריות יבואן רשמי, תוכלו למצוא את המכשיר במחירים הנעים סביב 2,200-2,400 שקלים.

ההפרש המירבי בין מחירי ה-S7 וה-S6 עומד על כ-1,300 שקלים.

Galaxy S7 edge מול +Galaxy S6 edge

Galaxy-s7-edge-v-Galaxy-s6-edge-plus

דגמי ה-Galaxy S7 edge צפויים להגיע במחיר פתיחה של כ-4,000 שקלים וגם כאן ככל הנראה מדובר בהנחה משמעותית מול המחירים שהוצגו בשנה שעברה. דגם ה-S6 edge הושק בישראל במחיר פתיחה של 4,290 שקלים בעוד דגם ה-S6 edge Plus הגיע במועד השקתו בארץ למחיר של 4,299 שקלים.

את דגם ה-S6 edge פלוס מוכרת היבואנית הרשמית במחיר של 4,199 שקלים, כאשר דרך החנויות הפרטיות והרשתות ניתן למצוא את המכשיר עם אחריות יבואן רשמי סביב מחיר של כ-4,000 שקלים. אצל ספקיות הסלולר תמצאו את המכשיר במחירים הנעים בין 4,000-4,300 שקלים.

ביבוא שאינו רשמי תוכלו למצוא את המכשיר במחירים הנמוכים באופן משמעותי ונעים בין 3,200 ועד 3,600 שקלים.

ההפרש המירבי בין מחירי ה-S7 edge וה-S6 edge Plus עומד על כ-800 שקלים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות