שמועה: סמסונג מוותרת על תוכניותיה לשלב מערך צילום כפול ב-Galaxy S8

Samsung Galaxy S7 Edge (צילום: גאדג'טי) Samsung Galaxy S7 Edge (צילום: גאדג’טי)

יצרנית הסמארטרפונים הגדולה ביותר בעולם, סמסונג, משאירה מאחור את תוכניותיה לשילובו של מערך צילום כפול בסדרת מכשירי הדגל הבאה מבית ייצורה, Galaxy S8, ובמקומו תציע חיישן צילום יחיד. כך מעידה שמועה חדשה שמקורה ברשת החברתית הסינית Weibo.

הדברים מגיעים לאחר חודשים רבים בהם דיווחים שונים ברשת העידו על כך שסמסונג מתכוונת להטמיע בגב מכשירי Galaxy S8 צמד חיישני צילום: האחד ברזולוציית 12 מגה פיקסל מתוצרתה, ואילו השני צפוי היה להגיע ברזולוציית 13 מגה פיקסל ומבית ייצורה של ענקית הצילום היפנית, סוני. למעשה, היו דיווחים שהעידו על כך שהחברה הדרום-קוריאנית מתכננת לספק מערכי צילום כפולים עבור מגוון נרחב של יצרניות סמארטפונים, בהן OPPO ו-LeEco.

הצצה לאחור

במקרה שתתברר השמועה החדשה כנכונה וסמסונג אכן תבחר להמשיך עם חיישן צילום יחיד עבור מערך הצילום הראשי במכשיריה, יהיה הדבר מנוגד להחלטותיהן של יריבותיה בצמרת המובייל. בין אלו נמצאות וואווי, שכבר החלה לשלב מערכי צילום כפולים ברבים ממכשיריה, LG, עם סמארטפון הדגל LG G5 ומכשיר שוק הביניים LG X Cam; ואחרונה חביבה זו כמובן אפל, שמציעה עם פאבלט הדגל Apple iPhone 7 Plus מערך צילום כפול המאפשר ביצוע זום אופטי.

בדיווח אחר שמגיע אלינו דרך אתר Sam Mobile, נמסרו פרטים ראשונים אודות מצלמת הסלפי הקדמית של ה-Galaxy S8. על פי דיווח זה, תגיע המצלמה עם יכולות ביצוע פוקוס אוטומטי שטרם נראו במכשירי החברה. מלבד זאת, צפוי החיישן לקבל קפיצה משמעותית ברזולוציה, כשזו תעמוד על 8 או 16 מגה פיקסל.

על מכשיר הדגל Galaxy S8 צפויה סמסונג להכריז במהלך תערוכת MWC 2017, שתחל ב-27 בפברואר. 

השוואת מפרטים