רשמי: מכשירי הסמארטפון החדשים למותג נוקיה יגיעו ל-120 מדינות עוד השנה

Nokia 5 ו-Nokia 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Nokia 5 ו-Nokia 3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מספר חודשים לאחר שחזר לשוק הסמארטפונים בסערה דרך מספר מכשירים הפונים לשוק הבינוני והנמוך, מתכנן מותג המובייל הוותיק, נוקיה, לכבוש את העולם כולו זו פעם נוספת. חברת HMD Global, המחזיקה ברישיון לשימוש בשם המותג, מודיעה באופן רשמי כי מכשירי החברה החדשים מתוכננים לנחות על גבי מדפי החנויות ב-120 שווקים שונים בעולם עוד במהלך השנה.

על פי ציטוט רשמי של החברה, שהגיע אלינו דרך אתר Nokia Power User, כל המכשירים אותם חשפו נוקיה ו-HMD Global במהלך החודשים האחרונים, הם ה-Nokia 3, Nokia 5 ו-Nokia 6, מתוכננים להגיע בהשקה מאוחדת לכדי מדינות רבות ברחבי העולם, מהלך שיתבצע כבר ברבעון השני של 2017, ייתכן בין החודשים מאי ליוני. עד עתה, יש להדגיש, נמכרו מכשירי המותג החדשים אך ורק בסין, שם נראה כי הם נחטפו מן המדפים “כמו לחמניות חמות”.

מתוך הודעת HMD Global שפורסמה על ידי אתר Nokia Power User:

 ל-HMD יש תוכניות שאפתניות לשחרר את נוקיה 3, 5 ו-6 ב-120 שווקים שונים יחדיו ב-Q2 2017. מדובר בתוכניות שאפתניות מכיוון ש-HMD היא למעשה חברת סטארט-אפ, אף על פי שיש לה את התמיכה מ-Nokia ו-Foxconn.

לצד הדברים הללו, על פי שלל דיווחים מהחודשים האחרונים נראה כי נוקיה ו-HMD Global מתכננות להשיק במהלך השנה סמארטפונים נוספים שיפנו לשוק הסמארטפונים הגבוה – Nokia 7, Nokia 8 ואולי אף דגמים נוספים. בין אלו, על פי הערכות, אנו צפויים למצוא לכל הפחות דגם אחד בעל מפרט טכני מן השורה הראשונה שיהיה עשוי להתמודד מול מכשירי דגל מבית מגוון יצרניות מתחרות, בהן סמסונג, LG, וואווי ונוספות.

בשלב זה לא ידוע מתי והאם יגיעו מכשירי נוקיה החדשים לישראל.

השוואת מפרטים