סמסונג מדווחת על קפיצה של 48% ברווח ברבעון הראשון של 2017

שלט סמסונג גלקסי (צילום: גאדג'טי) צילום: גאדג’טי

דוחותיה הכספיים של סמסונג אמנם יפורסמו במלואם רק בסוף חודש אפריל, אך כבר היום (ו’, 7.4) חשפה ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית תוצאות מקדימות המעידות על קפיצה משמעותית ברווחיות. על פי פרסומי החברה, יעמוד הרווח התפעולי ברבעון הראשון של 2017 על 9.9 טריליון וון קוריאני (כ-8.76 מיליארד דולר), זאת בהשוואה לרווח תפעולי של 6.68 טריליון וון (כ-5.88 מיליארד דולר) ברבעון המקביל ב-2016. מדובר בעליה של 48.2% ברווח התפעולי משנה לשנה.

נתוני הרווח התפעולי הגבוהים ביותר של החברה נרשמו ברבעון השלישי של 2013, אז דיווחה סמסונג על רווח תפעולי של 10.1 טריליון וון. הרבעון הראשון של 2017 מסתמן בעת זו כרבעון השני הטוב ביותר של החברה בצד הרווח התפעולי, זאת במידה שהנתונים המוקדמים המפורסמים כעת יהיו תואמים לאלו שייחשפו יחד עם דוחותיה הכספיים של החברה בסוף החודש.

סמסונג חושפת גם את הערכותיה המוקדמות להכנסות ברבעון הראשון של השנה, אלו צפויות לעמוד, לדברי החברה, על כ-50 טריליון וון (כ-44.05 מיליארד דולר). מדובר בעליה קלה של 0.44% בהכנסות משנה לשנה, כאשר ברבעון המקביל ב-2016 הכניסה החברה 49.78 טריליון וון (כ-43.85 מיליארד דולר).

צפי למכירות ה-Galaxy S8

במקביל לפרסום הנתונים המקדימים לדוחותיה הכספיים של סמסונג, מדווחת היום סוכנות הידיעות הקוריאנית Yonhap על הערכות אנליסטים בדרום קוריאה הנוגעות למכירות הצפויות למכשירי ה-Galaxy S8 בשנת 2017. האנליסטים בשוק ההון הקוריאני צופים מכירות העולות על 40 מיליון יחידות ממכשירי ה-Galaxy S8 וה-Galaxy S8 Plus במהלך השנה, כאשר חלקם אף מצפים כי סמסונג תמכור עד 60 מיליון יחידות.

בשנה שעברה מכרה סמסונג 48 מיליון יחידות ממכשירי סדרת ה-Galaxy S7, כך על פי הערכות האנליסטים בדיווח של Yonhap. סמסונג אינה נוהגת לדווח על כמות מכירות מכשירים בסדרות ספציפיות ואף לא על מספר כלל המכשירים מכל הסדרות אותם מכרה במהלך רבעון או שנה מסוימת. נתונים אלו נוהגים להגיע אלינו דרך סקרי שוק כמו אלו המבוצעים על ידי חברת IDC, כך שמדובר בנתון שמהווה הערכה בלבד.

את סדרת הגלקסי S8 חשפה סמסונג באירוע שערכה בניו-יורק בסוף חודש מרץ, והמכשיר ייחשף בישראל במסיבת עיתונאים שתערוך החברה ביום שלישי, ה-25 באפריל. מחירי הדגמים לא ידועים בשלב זה, אולם מקורות אתר גאדג’טי מוסרים לנו כי דגם ה-Galaxy S8 הסטנדרטי יוצע במחיר של כ-3,799 שקלים, בעוד מחירו של דגם ה-Galaxy S8 Plus יעמוד על כ-4,199 שקלים. מחירים אלו עשויים להשתנות עד מועד השקת הדגמים בארץ.

השוואת מפרטים