חיישני הצילום לזיהוי הפנים הביומטרי ב-3D שיגיעו ב-iPhone 8 ייוצרו על ידי LG

אייפון 8 (הדלפה) אייפון 8 (הדלפה)

סמארטפון הפרימיום בייצורה של אפל לשנת 2017, שייקרא באחד מן השמות Apple iPhone 8, iPhone Edition או iPhone X, יגיע עם מערך צילום קדמי המציע יכולות זיהוי פנים ביומטריות בתלת מימד (3D) שייוצר על ידי חטיבת LG Innotek מבית קבוצת ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית, LG Electronics. כך מדווח מגזין The Korea Economic Daily.

המידע שנחשף בדיווח עומד בקנה אחד מול ידיעה קודמת שפרסם המגזין, אז נמסר כי אפל ו-LG עובדות יחדיו על פרוייקט שמטרתו לשלב ב-iPhone 8 מערך צילום כפול המסוגל לקלוט תמונות בתלת מימד (3D) ולבצע זיהוי פנים ביומטרי ברמת דיוק גבוהה שטרם נראתה בשוק המובייל.

על פי המידע שנחשף בדיווח, במפעל בו ייוצרו מודולי הצילום עם יכולות צילום בתלת מימד, השקיעה LG לא פחות מ-269.7 מיליארד וון קוריאני (כ-239 מיליון דולר), כאשר העסקה ההתחלתית מול אפל לייצור החיישנים מסתכמת ב-200 מיליארד וון.

לשם השוואה, פתרון זיהוי הפנים שמשולב בצמד ספינות הדגל Galaxy S8 ו-Galaxy S8 Plus, מבצעת סמסונג שימוש בזיהוי פנים בשני מימדים (2D). מצב זה מאפשר, על פי מגוון דיווחים, לעקוף את מנגנון הזיהוי באמצעות הצגת תמונתו של אדם אשר פניו מוגדרות במנגנון זיהוי הפנים. ואילו באמצעות מערך צילום כפול שיאפשר לסרוק את פני המשתמש בשלושה מימדים (3D), תוכל אפל להגביר את אבטחת הפונקציה באופן מהותי ביותר ואף לאפשר למשתמשים לבצע בזו שימוש עבור שלל פונקציות נוספות כדוגמת שימוש ב-Apple Pay, רכישות ב-iTunes או App Store ועוד.

האייפון 8 צפוי להפוך לרשמי במהלך חודשי הסתיו הקרובים, בין ספטמבר לאוקטובר, כאשר עלייתו על מדפי החנויות עשויה להתעכב עד לסוף השנה הנוכחית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים