-פרסומת-

מימין לשמאל: אייפון 7, גלקסי S8, ה-LG G6 ו-Huawei P10

חצי שנה אחרי: כמה עולים היום מכשירי הדגל בישראל?
| יום שבת, 12 באוגוסט 2017, 20:30 | מקומי, סלולר

המחצית הראשונה של 2017 הייתה לאחת מן העמוסות ביותר שידע שוק הסמארטפונים העולמי בכלל והישראלי בפרט, עם אינספור מכשירי דגל שביצעו דרכם ארצה מאז החלה השנה, חלקם, כדוגמת ה-LG G6 ו-Huawei P10, הוצגו לראשונה בחודשים הראשונים לשנה, בעוד אחרים, בהם iPhone 7, הוצגו בשלהי השנה שעברה.

צוות גאדג’טי יצא לבדוק כמה תשלמו על מכשירי הדגל שנמצאים בשוק כבר מספר חודשים יחד עם הפחתת המס במסגרת תוכנית “נטו למשפחה” של משרד האוצר, וכן האם היום זו נקודת זמן טובה לבצע את אחת מהרכישות המשמעותיות ביותר לצרכנים – רכישת סמארטפון חדש.

Samsung Galaxy S8 ו-Galaxy S8 Plus

צמד הסמארטפונים הראשונים ברשימה הם ה-Galaxy S8 ו-S8 Plus, מכשירי הדגל לסדרת גלקסי S בייצורה של ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית, סמסונג. השניים הם האחרונים שהוכרזו באופן רשמי מתוך רשימת הסמארטפונים שבכתבה והצגתם לעולם התרחשה ב-29 במרץ, בזמן שהשקתם בישראל הייתה כחודש לאחר מכן ב-25 באפריל. במעמד השקתם, שבוצעה לאחר הורדת מס הרכישה על סמארטפונים, הציעה סמסונג את השניים במחיר מומלץ של 3,299 שקלים לדגם ה-Galaxy S8 ו-3,699 שקלים לדגם ה-Galaxy S8 Plus.

כארבעה חודשים לאחר שהשניים עלו על מדפי החנויות, לא השתנה מחירם באופן מהותי וזה עומד כיום על 3,199 שקלים ו-3,699 שקלים לדגמי הגלקסי S8 ו-S8 פלוס, בהתאמה – זאת בעת רכישתם ישירות מן היבואן הרשמי. עם זאת, ניתן למצוא את השניים דרך רשתות האלקטרוניקה השונות עם אחריות היבואן הרשמי עבור מחיר של כ-2,950 שקלים ל-Galaxy S8 וכ-3,370 שקלים ל-Galaxy S8 Plus.

Samsung Galaxy S8 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung Galaxy S8 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

אם תבחרו לרכוש את השניים שלא עם אחריות היבואן הרשמי אלא דרך ייבוא מקביל, תוכלו למצוא אותם במחיר זול באופן משמעותי – החל מ-2,540 שקלים לדגם ה-S8 או החל מ-2,800 שקלים לדגם ה-S8 Plus, זאת על פי נתוני אתר Zap.

אם אתם מתלבטים בדבר רכישת אחד מדגמי סדרת Galaxy S8 בעלי המסך הקמור ומפרט הדגל העוצמתי, קיראו את הסקירה המלאה של עורך אתר גאדג’טי, רונן מנדזיצקי, וצפו בפרטים המלאים בדבר מפרטם הטכני של ה-Galaxy S8 ו-Galaxy S8 Plus.

Huawei P10 ו-P10 Plus

ממשיכים את הרשימה הם צמד מכשירי הדגל לסדרת P בייצור וואוי, ה-Huawei P10 ו-P10 Plus. השניים, עימם החליטה היצרנית שלא ליישר קו בכל הנוגע לטרנד המסכים בעלי השוליים המצומצמים, הוכרזו לראשונה בסוף חודש פברואר האחרון, במסגרת תערוכת MWC 2017. את נחיתתם בישראל ביצעו השניים זמן לא רב לאחר מכן, ב-19 באפריל. השקתם הגיעה לשוק הישראלי רגע לפני הורדת המיסים, אז עמד מחירם על 2,799 ו-3,449 שקלים עבור ה-P10 וה-P10 Plus, בהתאמה.

Huawei P10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Huawei P10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בשבועות שלאחר מכן כבר הספיקה יבואנית מוצרי המובייל של החברה בישראל, אלפא טלקום מבית קבוצת אלקטרה מוצרי צריכה, להוריד את המחירים בהתאם לביטול המס, כך שאלו עמדו על 2,549 לדגם ה-P10 ו-3,049 שקלים עבור ה-P10 פלוס. ואילו כיום, במעבר של ארבעה חודשים קדימה, ניתן היה לצפות כי בדומה להורדת המחירים בקרב שחקניות אחרות בשוק – גם מכשירי הדגל של וואווי יזכו להורדה במחיר המומלץ אותו מגדירה היבואנית, אך לא כך המצב, שכן גם כיום מציעה אלפא טלקום את שני המכשירים לרכישה באותו המחיר בדיוק.

עם זאת ולפני שתוותרו על רכישת המכשיר עם אחריות היבואן הרשמי, ודאי תשמחו לדעת כי רשתות המחשוב, המובייל והאלקטרוניקה השונות אינן עיוורות לירידת המחירים בענף הסמארטפונים ואת ה-Huawei P10 ו-P10 Plus ניתן למצוא כיום במחיר הנע סביב 2,300 ו-2,700 שקלים עבור הצמד, בהתאמה, ויחד עם אחריות של היבואנית הרשמית. בשוק הפתוח, דרך חנויות פרטיות ובייבוא שאינו רשמי, תוכלו לרכוש את המכשירים במחיר של החל מ-2,105 ו-2,580 שקלים עבור ה-P10 ו-P10 פלוס, בהתאמה, זאת לפי נתוני אתר Zap.

אם אתם מתלבטים בדבר רכישת אחד ממכשירי סדרת Huawei P10 בעלי עיצוב הפרימיום ומערך הצילום הכפול, קיראו את הסקירה המלאה של שלומי טורג’מן, וצפו בפרטים המלאים בדבר מפרטם הטכני של ה-Huawei P10 ו-P10 Plus.

LG G6

אחד מן הסמארטפונים הבולטים ברשימה מגיע בייצורה של אחת מענקיות הטכנולוגיה והמובייל המדוברות ביותר בעולם, היא כמובן LG. מכשיר הדגל שלה, LG G6, הוכרז רשמית במסגרת תערוכת MWC 2017, שהתרחשה בחודש פברואר האחרון בברצלונה. מעריצי החברה המאושרים בישראל זכו להיות השניים בעולם אליהם מגיע המכשיר, כאשר LG השיקה אותו יחד עם היבואנית הרשמית, רונלייט דייגטל, במסגרת מסיבת השקה שנערכה ב-22 במרץ.

LG G6 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

LG G6 (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

במעמד ההשקה הראשונית הושק ה-G6 במחיר של 3,400 שקלים, אך עם חלוף הימים וכניסתה הרשמית של הורדת המיסים לתוקף, ביצעה היצרנית חישוב מסלול מחדש ותמחרה את מכשיר הדגל שלה במחיר תחרותי יותר שעמד על 2,799 שקלים עם 24 חודשי אחריות של היבואנית הרשמית, זאת עבור דגם הכולל 32GB אחסון פנימי בלבד.

מאז חלפו להם החודשים ו-LG, בשיתוף פעולה עם רונלייט דיגיטל, השיקה שני דגמים נוספים של המכשיר: LG G6 עם 64GB וכן את דגם ה-LG G6 Plus עם 128 גיגה-בייט אחסון פנימי, שהושק מוקדם יותר השבוע. ההשקות המרובות ורצונה של רונלייט לתמחר את מכשיריה באופן התחרותי ביותר אל מול סמסונג ומתחרותיה הנוספות, הובילו את מחירי שלושת דגמי הסדרה לרדת באופן משמעותי.

כך, ברכישה ישירה מהיבואן הרשמי תוכלו לשים ידיכם כיום על LG G6 חדש עם 24 חודשי אחריות וחבילת אביזרים נלווים במחיר מומלץ של 2,499 שקלים לדגם הסטנדרטי עם 32GB אחסון, 2,749 שקלים לדגם ה-LG G6 64GB וכן 2,899 שקלים עבור דגם הפרימיום LG G6 Plus.

עם זאת, גם כאן שלל חנויות המובייל הקפידו לבצע הורדה נוספת במחירים ודרכן ניתן יהיה להשיג את ה-LG G6 עם 32GB אחסון עבור כ-2,350 שקלים, את ה-LG G6 64GB במחיר של כ-2,649 שקלים וכן את ה-LG G6 Plus עם 128GB אחסון במחיר של 2,849 שקלים. בשוק הפתוח, בעת רכישה דרך חנויות פרטיות / יבואנים מקבילים וללא אחריות יבואן רשמי, בהתאם לנתוני Zap, תוכלו להשיג את המכשיר במחיר המתחיל מכ-2,046 שקלים לדגם הבסיסי.

אם אתם מתלבטים בדבר רכישת אחד מדגמי LG G6 בעלי עיצוב הזכוכית היוקרתי, מסך שטוח ונטול שוליים וכן מפרט מתקדם, קיראו את הסקירה המלאה של רונן מנדזיצקי, וצפו בפרטים המלאים בדבר מפרטם הטכני של ה-LG G6, G6 64GB ו-G6 Plus.

Apple iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus

בזמן שרוב מכשירי הדגל המוצגים בכתבה הוכרזו במהלך 2017, את סדרת מכשירי הדגל האחרונה בייצורה הציגה אפל לקראת סוף השנה שעברה, בחודש ספטמבר 2016, כאשר השקתה הרשמית בישראל בוצעה בתאריך ה-20 באוקטובר. במעמד ההשקה, שהתרחשה חודשים לפני ההודעה על ביטול מס רכישת הסמארטפונים, עמדו מחירי מכשירי הסדרה על 3,799 ו-4,399 שקלים לדגמי הבסיס (32GB) של ה-iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus, בהתאמה.

מכשירי הדגל של אפל, כידוע, הינם עוף מוזר בשוק הסמאטרפונים העכשווי. בזמן שמחירי מכשירי האנדרואיד השונים יורדים בכל רגע נתון נוכח תחרות מהותית בין אינספור יצרניות, קטנות כגדולות, מחירי האייפונים נותרים כמעט ללא כל שינוי לכל אורך שנת השקתם הראשונה ועד אשר תגיע השקת דור ההמשך שלהם.

אייפון 7 (צילום: גאדג'טי)

אייפון 7 (צילום: גאדג’טי)

עם זאת, 2017 הייתה לשנה מיוחדת במינה, שכן במהלך חודש אפריל הודיע שר האוצר, משה כחלון, על ביטול מס רכישת הסמארטפון. צעד זה הוביל את מחירי האייפון לצניחה מהותית, זאת כחצי שנה לאחר השקתם הרשמית. אז ועד עתה, עומד מחיר מכשירי האייפון 7 ואייפון 7 פלוס על כ-3,190 ו-3,690 שקלים, בהתאמה, ברכישה ישירה מאחד מן היבואנים הרשמיים (דרך איידיגיטל ישנו מבצע זמני שהוריד את מחיר הבסיס של אייפון 7 ל-3,039 שקלים).

מנגד ובדומה למתרחש עם שלל מכשירי הדגל המופיעים בכתבה, כאשר תפנו לרשתות המובייל והאלקטרוניקה השונות ברחבי הארץ, תוכלו למצוא את מכשירי הדגל של אפל במחיר זול אף עוד יותר – ועם אחריותו של היבואן הרשמי. כך, ניתן לרכוש את ה-iPhone 7 בדגם ה-32GB במחיר הנע סביב 2,800 שקלים, בזמן שדגם ה-iPhone 7 Plus יימכר באותן חנויות במחיר הסובב את ה-3,200 שקלים.

אם אתם מתלבטים בדבר רכישת אחד מדגמי סדרת Apple iPhone 7 בעלי עיצוב המתכת המוכר וכפתור בית קפסטיבי, קיראו את הסקירה המלאה של רונן מנדזיצקי, וצפו בפרטים המלאים בדבר מפרטם הטכני של ה-Apple iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus.

אז האם משתלם לרכוש עכשיו מכשיר דגל?

שאלת השאלות היא, איך לא – האם זהו זמן טוב לרכוש לעצמנו מכשיר דגל חדש או שמא עלינו לחכות? ובכן, התשובה לכך מעט חלוקה. אנו נמצאים כחצי שנה לאחר חשיפתם הרשמית של מכשירי הדגל מבית שלל יצרניות מכשיר האנדרואיד השונות, כאשר בחודש הקרוב יציגו חלק ניכר מהן את מכשירי הדגל הבאים בייצורן.

ראשונות יהיו אלו סמסונג ו-LG שיחשפו את Galaxy Note 8 ו-LG V30, בהתאמה, כאשר אחריהן אנו צפויים לראות את וואווי עם סדרת Mate 10 וכן את שיאומי עם ה-Mi Note 3. השקתם של מכשירי הדגל, שתתרחש ברובה בין החודשים ספטמבר לדצמבר השנה, צפויה להוביל בסופו של יום להורדה מסויימת במחירי מכשירי הדגל הנמכרים כיום בישראל.

מימין לשמאל: גלקסי S8, וואווי P10 ו-LG G6

מימין לשמאל: גלקסי S8, וואווי P10 ו-LG G6

עם זאת, מכיוון שלא מדובר בסדרות ההמשך לאותם מכשירי דגל, הירידה במחיר תהא עדינה למדי שכן עבור כל אחת מן היצרניות מדובר בסדרות דגל שונות בעלות נקודות שיווק ומכירה שונות המוצעות במסגרת קמפיינים שיווקים נפרדים. הירידה המהותית במחירים תגיע בעת ההשקה של סדרות ההמשך – ה-LG G7, ה-Galaxy S9 וסדרת Huawei P11. אז, במהלך הרבעון הראשון והשני ל-2018, ירדו מחירי המכשירים באופן מהותי אף עוד יותר.

מי שהמתין בסבלנות למכשירים החדשים של 2017 זוכה כעת לירידה נאה במחירים אל מול מחירי ההשקה, אך ייתכן כי יקבל הפחתה נוספת אם ימתין מספר חודשים עד לצאתן של סדרות הדגל למחצית השנייה של השנה מבית יצרניות אנדרואיד השונות.

כאשר אנו מסתכלים על מכשירי האייפון, מנגד, התמונה שונה לחלוטין. סדרת iPhone 7 של אפל כמו גם כל סדרות הדגל של היצרנית מצליחות לשמור על מחיר המכירה של המכשירים כמעט סטטי לחלוטין לכל אורך שנת ההשקה של המכשיר – זאת עד להצגת הדור הבא בסדרה. ב-2017 היה הדבר שונה מהותית מכל השנים הקודמות, שכן ביטול מס הרכישה על הסמארטפונים הוביל לירידה מהותית במחיר מכשירי האייפון כפי שפירטנו מעלה.

עם זאת וחרף הירידה במחירים שהוביל ביטול המס, אנו בהחלט לא היינו ממליצים לרכוש כיום את אחד ממכשירי iPhone 7 או iPhone 7 Plus כיום, אלא להמתין בסבלנות להשקת דור האייפונים החדש – סדרות ה-iPhone 7S ו-iPhone X/8, שיובילו לירידה נוספת במחירי דור האייפונים הנוכחי ואלו שקדמו לו, בישראל ובעולם.

כך או כך, בעת שגמלה בליבכם ההחלטה לרכוש את הסמארטפון הבא שלכם – וכלל לא משנה באיזה מכשיר מדובר, נמליץ בחום שלא לבצע את הרכישה ישירות דרך היבואנית הרשמית, אלא דרך אחת מרשתות השיווק וחנויות המובייל בישראל – שם תוכלו למצוא את אותו המכשיר עם אחריות של היבואן הרשמי, במחיר נמוך משמעותית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
מוצרים קשורים
השקה
אוגוסט 2017
מסך
5.7 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 4GB
ערכת שבבים
 • Snapdragon 821
נפח אחסון
128GB
מצלמה
13MP+13MP
סוללה
3300mAh
מערכת הפעלה
Android 7.0
השקה
מרץ 2017
מסך
5.7 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 4GB
ערכת שבבים
 • Snapdragon 821
נפח אחסון
32GB
מצלמה
13MP+13MP
סוללה
3300mAh
מערכת הפעלה
Android 7.0
השקה
אפריל 2017
מסך
6.2 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 4GB
ערכת שבבים
 • Samsung Exynos Octa 8895
נפח אחסון
64GB
מצלמה
12 מגה-פיקסל
סוללה
3500mAh
מערכת הפעלה
Android 7.0
השקה
אפריל 2017
מסך
5.8 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 4GB
ערכת שבבים
 • Samsung Exynos 8895
נפח אחסון
64GB
מצלמה
12 מגה-פיקסל
סוללה
3000mAh
מערכת הפעלה
Android 7.0
השקה
ספטמבר, 2016
מסך
5.5 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 3GB
ערכת שבבים
 • Apple A10
נפח אחסון
32GB / 128GB / 256GB
מצלמה
12 מגה-פיקסל
סוללה
2900mAh
מערכת הפעלה
iOS 10
השקה
ספטמבר, 2016
מסך
4.7 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 2GB
ערכת שבבים
 • Apple A10
נפח אחסון
32GB / 128GB / 256GB
מצלמה
12 מגה-פיקסל
סוללה
1960mAh
מערכת הפעלה
iOS 10
השקה
אפריל 2017
מסך
5.1 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 4GB
ערכת שבבים
 • HiSilicon Kirin 960
נפח אחסון
32GB / 64GB / 128GB
מצלמה
12+20 מגה-פיקסל
סוללה
3200mAh
מערכת הפעלה
Android 7.0
השקה
אפריל 2017
מסך
5.5 אינץ'
זיכרון עבודה
 • 4GB/6GB
ערכת שבבים
 • HiSilicon Kirin 960
נפח אחסון
64GB/128GB/256GB
מצלמה
12+20 מגה-פיקסל
סוללה
3750mAh
מערכת הפעלה
Android 7.0
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • ‫אוריה גאון‬‎

  וכרגיל האייפון הכי יקר

  • Tumar

   וגם הכי אמין, ועם עדכוני גרסה הכי מהירים ולאורך הכי הרבה זמן

   • ‫אוריה גאון‬‎

    הנקסוסים לא נופלים מכל מה שאמרת, ויש להם גם את היתרונות של אנדרואיד…

    • zevik stolero

     הנקסוסים מיתקלקלים הרבה יותר מהר !! של החזיק פחות משנתיים ולוח האם הלך פעם אחת,עברתי לאייפון ובאמת שיחקו אותה אפל!! קניתי את ה7 לפני חודש …טלפון מדהים!

     • ‫אוריה גאון‬‎

      היית כבר מחכה ל8…
      בכל מקרה תתחדש 🙂

     • yarin david

      לא אומר כלום שהלך לך לוח אן לאחר שנתיים יכול להיות שהיה דפק בייצור ולא החזיק ..
      טלפונים אמורים להחזיק הרבה זמן ולא להתקלקל יש לי עד היום גלקסי s2 שמשמש אותנו בבית בתור חלופי

      אייפון לא מחזיק הכי הרבה זמן

      לאחי היה 5s החזיק בדיוק שנתיים ו6 חודשים לאחר מכן
      התחיל להתיקע באופן קבוע ולקרוס מתוכנות עד שהוא התחיל לעשות ריסטים והוא פשוט שם אותו במגירה

     • zevik stolero

      הנקסוסים של LG היו על הפנים ….גוגל הייתה רוצה לשכוח אותם….מלא מכשירים הלכו בעולם
      ולא לכולם היה מענה ….בעבר היה לי אייפון 4 שהחזיק 4 שנים!!! אז תלוי איך שומרים על המכשיר ,אבל אין ספק שאייפון יותר בנוי חזק מאנדרואיד זול או פרמיום….זו דעתי …אה ובטרייה שמחזיקה לי יום שלם כמעט!!!! באנדרואיד אף פעם לא קרה לי !!בהחלט שיפרו…זו דעתי

     • yarin david

      נכון שכחתי לרגע שהם תוצרת LG שלא אמינים בכלל יחסית

      אבל בגדול כל מכשיר אמור להחזיק
      אין משהו מיוחד באייפון שגורם לו להחזיק יותר מגלקסי לדוגמא

      דרך אגב לא יודע איך הבטריה בנקסוסים של LG
      אבל בגלקסי הבטריות מחזיקות מדהים אפילו יותר מהאייפונים שם זה בטוח
      יש הבדל לא קטן במיליאמפר בין הסוללות

    • George

     נקסוסים מפסיקים להתעדכן אחרי שנתיים, וגם העדכונים שלהם לא בתדירות של אפל ולא יוצאים באותו יום לכל המכשירים.
     אפל מוצאים עדכונים אחד לכמה שבועות או ימים ספורים אחרי שמוצאים איזה באג, ואחד לשנה הם מחליפים ספרה ב IOS כמעט לכל המכשירים שלהם, אפילו לישנים ממש הראה לי אייפון 5 עדין ממשיך להתעדכן.
     אין בכלל מה להשוות…
     לאנדרואיד יש הרבה יתרונות שזו מערכת הפעלה פתוחה אבל יש גם חסרונות והטלפונים הרבה יותר חסינים לגניבת מידע והתקפה.
     ואייפון גנוב אין מה לעשות איתו מעבר לשימוש בחלקים שלו אם אתה משתמש באמצעי אבטחה של אפל. אתה יכול להיות בטוח שלא יפרצו לך ויגנבו ממך מידע.
     זה מאוד חשוב בעידן שכל המידע שלך נמצא בטלפון, ואפשר לגנוב לך את הזהות ולהרוס לך את החיים אם רוצים ויודעים איך… גנבו לי פעם אחת את הזהות שנתתי למישהו צילום של דרכון סה״כ ועד היום זה קופץ מידי פעם כבר שנים אחרי… ורק תחשבו מה אפשר לעשות אם כל המידע שיש לכם בטלפון.

     • אור

      הטיעונים שלך לא תקפים לשנה הזו. אולי תקפים לשנים הקודמות, אבל עכשיו יש ישור קו בן המתחרות.
      מכשירים כמו גלקסי 8 מאוד מהירים, או אפילו הוואן פלוס החדש שווה למהירותו של האייפון (אתה יכול לבדוק).
      והעדכונים שאתה מציין זה לא כזה ביג דיל
      ו.. אייפון 5 כבר הפסיק להתעדכן 😛
      אם אפל מגלה באג כלשהו, היא לא מטופלת בו פתאום ישר, נעשה הרבה בטאות לתוכנה כלשהי ואחרי מספר שבועות היא שולחת עדכון (זה לרוב באגים ותיקונים).
      אנדרואיד מערכת יציבה מאוד ומאוד מאובטחת (מניסיון שלי באייפון – אפילו יותר ממנו).
      סביר להניח שאנשים שמשתמשים באנדרואיד לא פתאום נשלטו על איזה משהו והטלפון שלהם הפסיק לעבוד, אז אין לך מה לחשוש כל כך.
      גוגל שולטת על בעיות אבטחה ומתקנת אותם, ואחר כך שולחת אותם ישר ולאחר מכן החברות מעדכנות את המכשירים שלהם (זמן בערך כמו של אפל או אפילו פחות).
      בכל מקרה, זה לא דברים שהייתי תוהה לא להשתמש באנדרואיד.
      אבל כן, יש לי אייפון בגלל שאני אוהב מאוד את הממשק שלו, גם קצת את המותג, ואולי עוד כמה דברים קטנים..

     • George

      אני מתפרנס מהתחום. ואני אומר לך בוודאות שהאייפון יותר מאובטח.
      בנוסף לזה, מה שאתה אומר פשוט לא נכון, באנדרואיד יש חומרה חזקה בהרבה על הנייר מכל מכשיר אייפון זה התחיל כבר לפני שנים רבות אבל בפועל מכשירי האייפון עובדים טוב יותר ומנצחים כמעט בכל מבחני הביצועים וזה כמובן אודות למערכת ההפעלה הנקיה והמותאמת אישית לחומרה והאקוסיסטם שאפל יצרו.
      ללא ספק שבמערכת סגורה יש יתרונות בתחומים שציינתי ולא יעזור כלום…
      גם מבחינת העדכונים, אתה מדבר על אנדרואיד ותסתכל סטטיסטיקה כמה אנשים יש להם את המערכת באחוזים הכי מעודכנת של אנדרואיד מסך כל משתמשי האנדרואיד הפעילים, אחוזים בבודדים לדעתי.
      תשווה לiOS והמכשירים הפעילים שמריצים את המערכת ההפעלה הכי עדכנית? אני כמעט בטוח שזה יותר ממחצית, גם אם תשווה מול הנקסוסים והאייפונים שיצאו לאור ב 3 שנים האחרונות. גם כאן תראה תוצאות דומות.
      בכל מקרה לא אכפת לי מה אנשים קונים ומה לא, ומה יש למי.
      העיקר שיהיה לכולם טוב.

      🙂

      יום טוב חבר.

     • אור

      טוב, אז אם האבטחה זאת הבעיה שלך אני אשתוק.
      ואם היית באמת מתבסס על נתונים אמיתיים, אתה תראה שוואן פלוס למשל עם ביצועים קרובים מאוד לאייפון. נכון, האייפון עדיין מביס וזה באמת מכשיר מהיר מאוד, אבל מכשירים כיום לא פחותים ממנו. (חוץ מזה, שניה יותר מפתיחת אפליקציה כלשהי, זה לא שיפול העולם או משהו).. ואני רשמתי לך לצפות ביוטיוב במקום לדבר, אבל אני מניח שלא תעשה את זה.
      ואל תשנה נושא, אתה דיברת על עדכוני אבטחה, ולא על גרסת אנדרואיד כלשהי. נכון, אצל אנדרואיד התמיכה נגמרת מהר, אבל עדכוני אבטחה לא מפסיקים, פשוט לא מעודכנים לגרסה יותר מתקדמת באנדרואיד. ככה שבאמת האחוזים האלו קטנים (מכיוון אבל שמערכת אנדרואיד פתוחה, אתה יכול להחליף רום לגרסה החדשה ביותר, בניגוד אצל אפל שאם נעלמת התמיכה אין אפשרות כזו).
      אבל הדברים שאני פשוט מדבר איתך כאן זה חסרונות/היתרונות פחותים מאוד באנדרואיד. אתה יכול להשתלט המערכת, משהו ש iOS לא יכולה לעשות, דברים פשוט בסיסיים. (לקסטם את האייפון שלי למשל, או להוריד סרטונים, או כל מיני..) אבל מכיוון שההיתרונות האלו לא ממש רציניים בשבילי אני מעדיף אייפון. הוא יפה, אני אוהב את התכונות שבו, ועוד כל מיני.
      בכל מקרה, יום טוב גם לך, רק רוצה להגיד לך שההיתרונות שציינת לא ממש משמעותיים.

 • Tumar

  כתבה שמיועדת להדיוט מהרחוב ולא לאנשים שנכנסים לאתר גאדג׳טי (וכנראה שיודעים כבר בעל פה את כל מה שכתוב פה)

  היה עדיף אם כתבה כזו היתה מתפרסמת במאקו / ויינט וכד׳, אך כמובן שלא יקרה עקב שיקולים עסקיים

  • Matanel

   לא מסכים, אולי יודעים את זה, אבל מי שלא עוקב אחרי המחירים זה עושה לו סדר בראש – מאוד נוח.

 • Ron

  כמה שיעלה האייפון יעלה לאחר שעברתי לשש פלוס ועכשיו 7 פלוס,שיחקו אותה אפל טלפון מצויין
  ביצועים מצלמה רמקולים סוללה משש בבוקר עד איזה 5-7 ואז מטעין

  • Baby Groot

   הסוללה לא ממש טובה אחי…
   יש מכשירים בחצי מחיר שנותנים יותר וסוללה ליומיים. אני עם OnePlus 5 ומטעין לילה כן לילה לא.

   • אור

    סוללה מצוינת

    • Baby Groot

     🤦‍♂️

 • רון כהן

  Oneplus5 הכי טוב

  • George

   מה הכי טוב בו?

 • WHATTHE

  מה ל Huawei ולשאר? לא קשור לחבורת הפרימיום.

  מילא HTC ו Sony שגם זה לא ממש ריאלי, אבל Huawei!?

  • Eliz

   אתה כל כך צודק…

  • המכשירים האלה בקושי נמכרים אף אחד לא ירגיש בחוסרם

  • טלפון הום

   למה ההפתעה??? וואוי היא אחת החברות המובילות בטכנולוגיה בעולם. חלקים שמיוצרים על ידי וואוי נמצאים גם במוצרי אפל וסמסונג. ה p10 נחשב לטלפון ברמה גבוהה מהגלאקסי 8 ומאייפון 7 הרגיל…

   • WHATTHE

    מה אתה מבלבל את המוח, רוב המכירות של וואווי בסמארטפונים זה בכלל בסין.
    ה P10 לא נחשב לכולם ושום דבר…שעמומון סיני. הכי משעשע שהם עם מצלמה של סוני ומשווקים אותה כלייקה בגלל עדשות.

    הדבר היחיד שאני מסכים הוא שהקונצרן הזה גדול ומרשים.

    • AviraM

     אגב נוסף, מכשיר הפרימיום של וואווי זה המייט 9 נכון לעכשיו והוא מתחרה עם השאר בצורה מכובדת.

 • Yobi

  טבלה היתה מועילה מאוד, תודה

 • אורי קרן גרוס

  מה עם שיאומי? מה עם oneplus?

  • AviraM

   זה בדיוק מה שחשבתי לעצמי, שני מכשירים עם חומרה מהטובה ביותר שקיימת בשוק והם לא ברשימה, מצד שני lg עם כל הבעיות והמפרט הישן כן נמצאת

 • Matanel

  כתבה מצוינת!
  שוברת שגרה, עושה קצת סדר בראש. כל הכבוד.
  היה נחמד אם היה חישובי הפרש בין המחיר ההתחלתי של מכשיר X לבין מחירו העדכני, אבל שטויות 🙂

 • ףArik Dahan

  איפה one plus 5 היחיד עם 8 גיגה ראם … מוזר ש lg6 בפנים עם חומרה של 2016 ו הוא לא …

 • iphone1000

  בעבר המחירים היו גרועים יותר

 • Roy

  אלי כהן אתה רציני שאתה לא מזכיר שבין המכשירים שעדיף לחכות להם הם סדרת הפיקסל 2? פיקסל XL2 בפרט יהיה עדיף על כל המכשירים שהזכרת נוט 8 V30 או מייט 10.

  קצת רצינות בכתבה..

 • Karin

  1. האם ידוע מה יהיה ההבדל בין אייפון 7 ל-7S, או שזה עדיין סודי?
  2. מתי 7S אמור להיות מושק כאן?
  תודה.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות