סמסונג רושמת פטנט לקורא טביעות אצבע המוטמע מתחת למסך

תקופה לא ארוכה חלפה מאז החלה סמסונג בהשקה הגלובאלית של ספינת הפרימיום המתקדמת ביותר כיום פרי פיתוחה, ה-Galaxy Note 8, אך נראה כי מה שמעניין את הדיווחים השונים ברשת הם דווקא מכשירי הדגל הבאים, סדרות Galaxy S9 ו-Galaxy Note 9. כעת, מידע חדש בדבר השניים מגיח לרשת דרך משרד הפטנטים הקוריאני (KIPRIS – Korean Intellectual Property Rights Information Service).

על פי משרד הפטנטים הקוריאני, סמסונג רשמה לזכותה פטנט חדש המתאר את אופן מימושו של קורא ביומטרי לזיהוי טביעת האצבע של המשתמש ישירות מתחת לפאנל המסך. על פי תיאור הפטנט, לא רק שקורא טביעות האצבע יוטמע מתחת למסך, אלא שיהיה רגיש לעוצמת הלחיצה של המשתמש.

הסיבה לכך שקורא טביעות האצבע יהיה רגיש לעוצמת הלחיצה ככל הנראה נובעת מכך שהיצרנית מעוניינת לשלב את הקורא הביומטרי כחלק מכפתור הבית הוירטואלי של המכשיר, בדומה לזה המגיע בגלקסי S8 וגלקסי נוט 8 – המציע 2 רמות לחיצה שונות ומסוגל לזהות את עוצמת הלחיצה.

הצצה לאחור

בתמונות המצורפות לרישום הפטנט ניתן לראות קווי מתאר לעיצובו של סמארטפון מבית סמסונג, כאשר קווי עיצוב אלו זהים באופן מוחלט לדגמי הגלקסי S8/Note 8 הזמינים כיום למכירה. בתמונות אלו מציגה החברה את מיקומו של הקורא הביומטרי (מעט מעל לשולי המסך התחתונים).

נכון לרגעים אלו לא ברור באיזה ממכשיריה הבאים תצליח סמסונג לשלב את הקורא הביומטרי המתואר בפטנט, אך על פי הערכות ייתכן מאוד כי זו לא תספיק לבצע זאת עבור דור מכשירי הדגל הבא, Galaxy S9, אלא תציע את יכולות אלו עם סדרת Galaxy Note 9 אשר ככל הנראה תהפוך לרשמית סביב הרבעון השלישי של 2018.

עבור הגלקסי S9, מנגד, עשויה היצרנית לשלב קורא טביעות אצבע קדמי שאינו משולב מתחת למסך, כך על פי פטנט אחר שהגישה היצרנית למשרד הפטנטים הקוריאני.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים