אלקטרוניק ארטס קונה את מפתחת המשחק Titanfall במאות מיליוני דולרים

אלקטרוניק ארטס (EA) קנתה את חברת Respawn, ותספק לה מימון, משאבים ותמיכה. כך הודיעה חברת Respawn באופן רשמי. בהודעה לעיתונות מאת EA נמסר כי שווי העסקה היה 455 מיליון דולר. הסכום מכסה תשלום מזומן (151 מיליון), מניות ואופציות עובדים (164 מיליון), ותשלומי בונוסים בהתאם לביצועי החברה בעתיד (עד 140 מיליון). למשל, Respawn תוכל לקבל בונוסים בהתאם לציוני המשחקים שלה באתר Metacritic.

השילוב בין החברות נשמע טבעי, בהתחשב בעבודה הצמודה של Respawn עם EA בשנים האחרונות – אולם למעשה, Respawn היתה במגעים לרכישת החברה על ידי מפיצה אחרת, Nexon, מדרום קוריאה. Nexon הציעה סכום גדול עבור Respawn, אולם ל-EA היתה זכות ראשונים, ולכן ניתנו לה שלושים ימים להשוות את ההצעה של Nexon. בסופו של דבר, EA בחרה לעשות כך, וזכתה בחברת Respawn. סביר להניח שההחלטה קשורה לסגירת סטודיו אחר של EA, ששמו Visceral Games – ייתכן ו-EA לא היתה מסוגלת להחזיק את שני הצוותים בו זמנית.

הצצה לאחור

המבנה הארגוני של Respawn לא הולך להשתנות, לא עומדים להיות כל פיטורים, ולמעשה פעילות החברה תמשיך כרגיל. המשחקים עליהם עובדת Respawn כרגע לא יושפעו כתוצאה מהרכישה. ביניהם כותר Titanfall הבא, שהעבודה עליו תמשיך כמתוכנן. המשחק של Respawn בעולם מלחמת הכוכבים, שהתחיל מראש כפרויקט משותף של EA עם Respawn, ממשיך כמתוכנן גם הוא. החברה עובדת גם על משחק מציאות מדומה ל-Oculus. הכותר האחרון של החברה, Titanfall 2, יצא לפני שנה וזכה לביקורות טובות.

Respawn מדגישה כי רכישת החברה לא נובעת מקשיים כלכליים. במקום, כך נמסר בהודעה הרשמית, מדובר באפיק שיביא את החברה לעמוד ביעדיה. "EA תספק לנו יותר משאבים, גישה לטכנולוגיות חדשות, ומומחיות שנוכל להיעזר בה על מנת ליצור משחקים טובים יותר, ו-Respawn תשמור על אותו חופש יצירתי ואותה תרבות שהיו לנו תמיד", נמסר בהצהרה. "EA היתה שותפה נהדרת לפיתוח, שתומכת בנו ולא מפריעה לתהליך שלנו בנוגע ליצירת משחקים, או לתרבות הסטודיו שלנו."

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות