-פרסומת-

אנדרואיד נוגט מותקנת על 20% מהמכשירים, גרסה 8.0 מפגרת מאחור

| יום שלישי, 14 בנובמבר 2017, 09:30 | מערכות הפעלה, סלולר
טלפון עם אנדרואיד נוגט

טלפון עם אנדרואיד נוגט (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

סדרת הפיקסל 2 של גוגל כבר הושקה וחלק מהמכשירים של היצרניות העושות שימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד כבר החלו לדחוף את עדכון אוראו 8.0. ולמרות הכל, אנדרואיד 8.0 מציגה נתוני אימוץ מדאיגים כשלושה חודשים לאחר השקתה הרשמית.

בגוגל חיכו עם העדכון האחרון הנוגע לאימוץ הגרסאות השונות של מערכת ההפעלה כמעט עד אמצע החודש הנוכחי, כאשר הנתונים אותם מציגה החברה נדגמו מתקופה בת 7 ימים שהסתיימה ב-9 בנובמבר. עתה מפרסמת החברה כי נתח השוק של המכשירים הפעילים עליהם מותקנת אנדרואיד 8.0 עומד על 0.3% בלבד, זאת בהשוואה לנתח של 0.2% בחודש הקודם.

השחקניות הגדולות ביותר בשוק הטלפונים, בהן סמסונג, וואווי, שיאומי, Vivo, Oppo ואחרות עדיין לא החלו בהפצה נרחבת של הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה למכשירים הפופולריים ביותר שלהן, ונתח השוק של אנדרואיד 8.0 צפוי לזנק באופן משמעותי יותר כשהדבר יקרה. אולם בשלב זה נראה כי הגרסה היחידה אשר נהנית מהרחבת נוכחותה בשוק האנדרואיד היא גרסת הנוגט (7.0-7.1), אשר חוצה לראשונה את נתח השוק של 20 האחוזים.

נזכיר פעם נוספת כי קצב ההתקדמות של אנדרואיד 8.0 אינו כה שונה מזה שהראתה גרסה 7.0 רק כשנה קודם לכן, כאשר חצתה את רף ה-1% בהתקנות על מכשירים רק בחודש ינואר 2017, כ-5 חודשים לאחר ההשקה הראשונית של מערכת ההפעלה.

חלוקת התקנות גרסאות אנדרואיד, נתוני נובמבר 2017 (מקור: Google)

חלוקת התקנות גרסאות אנדרואיד, נתוני נובמבר 2017 (מקור: Google)

מקורות
Google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei P20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות