פלאפון רושמת 65 אלף מנויים חדשים ברבעון השלישי אך הרווח ירד ב-25%

פלאפון צילום: גאדג’טי

חברת בזק פירסמה היום (ה’, 30.11) את הדו”ח הרבעוני שלה שכולל גם את ביצועי חברת פלאפון, האחרונה מבין שלושת מפעילות הסלולר הגדולות בארץ. בעוד שפלאפון מצליחה לייצב את עצמה דרך צירוף מנויים, שאר החברות בקבוצה מתקשות לעשות כן.

הכנסות הפעילות הקווית של בזק ירדו בכ-3% לעומת שנה שעברה והסתכמו ב-1.06 מיליארד ש”ח ברבעון השלישי. הרווח הנקי מהשירות הקווי הסתכם ב-276 מיליון ש”ח, נפילה של 20% לעומת הרבעון המקביל ועדות לשחיקה העצומה בעסקי החברה כתוצאה מהשינויים בשוק.

מספר הקווים הנייחים בבזק קטן בעוד 16 אלף ברבעון האחרון כאשר ההכנסה ממוצעת מהם עלתה ב-1 ש”ח ל-56 ש”ח. מספר קווי האינטרנט שעובדים דרך בזק גדל ב-15 אלף. אך זאת כשקווי השוק הסיטוני גדלו ב-40 אלף (שם מקבלת בזק פחות הכנסות). משמע, מספר הקווים שמשויכים לבזק דווקא קטן.

פלאפון

בדומה לדוחות של סלקום ופרטנר שפורסמו מוקדם יותר, גם בפלאפון רשמו רבעון מדשדש עם נתונים מעורבים. ההכנסות משירותי סלולר נשחקו ב-2% בלבד, אך מכירות המכשירים ממשיכות לרדת בעקביות מתחילת השנה ומשפיעות בהתאם על סך ההכנסות. בשורה התחתונה ירד הרווח הנקי ב-25% ל-24 מיליון ש”ח.

מספר המנויים של פלאפון ממשיך לצמוח וברבעון השלישי גדלו ב-65 אלף ל-2.475 מיליון. התוספת הביאה עימה גם שיפור בהכנסה הממוצעת מכל לקוח (ARPU) שעלתה ל-63 ש”ח לעומת 61 ברבעון השני. אסטרטגית החברה להגדיל את מצבת המנויים ועל ידי כך לשפר את המדדים בפיננסים עובדת בבחינה של שלושת הרבעונים האחרונים.

בצל חקירות

כבר בתחילת הדו”ח מעדכנת בזק את המשקיעים בקשר לחקירות התנהלות בכירים בחברה, מה שכונה בתקשורת בשם “פרשת אלוביץ'”. בכירים בדירקטוריון בזק וחברת הבת yes נחקרו. בעוד שלחקירה אין השפעה על פעילות פלאפון, שדירות הניהול של בזק ויס עלולות להיפגע. הפגיעה ב-yes עלולה להיות אנושה יותר שכן זו גם מדממת הון כבר זמן רב. את הרבעון השלישי סיימה yes עם נטישה של 6,000 מנויים והפסד של 123 מיליון ש”ח.

השוואת מפרטים