שמועה: מכשיר הדגל הבא של סוני יקבל את השם Xperia XZ Pro ויוכרז ב-MWC 2018

Sony Xperia XZ1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Sony Xperia XZ1 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בחודשים הקרובים צפויה ענקית הצילום ויצרנית הסמארטפונים היפנית, סוני, להציג את מכשיר הדגל הבא בפיתוחה שיהיה לסמארטפון הראשון בייצורה המביא קווי עיצוב מעודכנים ומשופרים בהשוואה למכשירי החברה מהשנים האחרונות. שמועה חדשה שמצטרפת למגוון דיווחים מהחודשים האחרונים בדבר מכשיר זה, המגיעה אלינו ישירות מסין, מתיימרת לחשוף כי שם המותג של מכשיר הדגל הבא מבית סוני יהיה Sony Xperia XZ Pro.

על פי הפרטים העולים מתוך השמועה, סוני לא תכנה את מכשיר הדגל הבא שלה בשם Xperia XZ2 כפי שהעידו שמועות ודיווחים קודמים בנושא, אלא דווקא בשם Xperia XZ Pro. הבחירה בשם זה, לטעמנו, מעט שנויה במחלוקת, שכן מכשיר הדגל הנוכחי של החברה קרוי בשם Xperia XZ1 וסדרת הדגל Xperia XZ הוכרזה לפני כשנה בלבד, כך שהשם XZ Pro עשוי להטעות את הצרכנים לחשוב כי מדובר במכשיר ישן המגיע כחלק מסדרת XZ המקורית.

כך יראו מכשירי הדגל מבית סוני למחצית הראשונה של 2018? (הדלפה)
כך יראו מכשירי הדגל מבית סוני למחצית הראשונה של 2018? (הדלפה)

יש לציין כי דיווח קודם בנושא העיד גם כן כי שמו של המכשיר יהיה אקספיריה XZ פרו, כך שבהחלט ייתכן וישנה אמת במידע שנחשף במסגרת השמועה הטרייה. מלבד שמו הצפוי של המכשיר, מציינת השמועה כי היצרנית היפנית מתכננת להציג את ה-Sony Xperia XZ Pro במהלך אירוע הכרזה שתקיים כחלק מתערוכת MWC 2018. תערוכה זו תתקיים בחודש פברואר הקרוב, בין התאריכים ה-26 בפברואר ל-1 במרץ.

כמו כן, נמסר כי מתחת למכסה המנוע תשולב במכשיר מערכת השבבים Snapdragon 845 וכי המכשיר יציע 2 מצלמות ראשיות בגבו, ברזולוציית 18 ו-12 מגה פיקסל. מלבד אלו, צפוי ה-Xperia XZ Pro (או XZ2) לשלב פאנל תצוגה ביחס 18:9 וברזולוציית 4K UHD, כמו גם סוללת 3,420mAh, זיכרון RAM בסך 6GB ורכיב אחסון פנימי על סך 128GB.

כך יראו מכשירי הדגל מבית סוני למחצית הראשונה של 2018? (הדלפה)
כך יראו מכשירי הדגל מבית סוני למחצית הראשונה של 2018? (הדלפה)
השוואת מפרטים