-פרסומת-

אלקטרה מגישה תביעה על סך 80 מיליון שקלים כנגד Huawei

שלט Huawei

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

חברת אלקטרה מוצרי צריכה פירסמה לפני זמן קצר הודעה מיידית לבורסה בה היא מודיעה על הגשת תביע כנגד חברת וואווי (Huawei), יצרנית הטלפונים הסינית אשר את מוצריה שיווקה החברה באופן רשמי בישראל. התביעה מגיעה לאחר הודעה קודמת של החברה שהגיעה בחודש שעבר ובה חשפה אלקטרה מוצרי צריכה מחלוקת עם Huawei הנוגעת לגבי אי עמידתה של הראשונה ביעדי רכש מינימליים בשנת 2017.

בהודעתה מציינת אלקטרה מוצרי צריכה כי לאחר שהמשא ומתן שניהלה עם Huawei הגיע למבוי סתום, הגישו היום (ב’, 12.3) החברה וחברות הבת שלה תביעה כספית בסכום של 80 מיליון שקלים. באלקטרה מציינים כי התביעה מגיעה בשל “הפרה יסודית של הסכם שיתוף הפעולה וההפצה בין החברה (אלקטרה) לבין היצרן (Huawei), ניהול משא ומתן וקיום הסכם בחוסר תום לב ובניגוד לדרך המקובלת, תרמית ומצג שווא, עשיית עושר ולא במשפט, הפרת חובות נאמנות והפרת חובות סודיות“.

לצד הגשת התביעה הגישה אלקטרה צו מניעה זמני שיאסור על וואווי לעשות שימוש במידע אליו נחשפה החברה כחלק מההתקשרות עם אלקטרה. כמו כן, אוסר הצו אותו מבקשת אלקטרה להחיל על Huawei להיכנס להסכם עם החברה האמונה על תיקוני הסמארטפונים מתוצרת וואווי. באם יתקבל צו המניעה הזמני, עשוי הדבר להשפיע על יכולת בעלי טלפונים ממותג וואווי לקבל טיפול בנוגע לתחזוקה או תקלות במכשיריהם.

לצד הפרסום הנוגע לתביעה חושפת אלקטרה מוצרי צריכה פרטים מתוך דוחותיה הכספיים של אלפא טלקום, חברה בת דרכה מתבצעת פעילות יבוא ושיווק מוצריה של Huawei בישראל. לפי הנתונים שמפרסמת אלקטרה, עמדו הכנסותיה של אלפא טלקום ב-9 החודשים הראשונים של 2017 על סכום של 87.341 מיליון שקלים והחברה רשמה הפסד של 8.036 מיליון שקלים.

חברת Huawei מתכוננת להכרזה משמעותית בסוף החודש הנוכחי, כאשר ב-27 במרץ תחשוף את מכשירי ה-Huawei P20, ה-P20 Pro וה-P20 Lite לצד דגם נוסף שעשוי לקבל את השם Huawei P20 Porsche Edition. במצגת שחשפה בסוף השנה שעברה, ציינה אלקטרה כי דגמי ה-P20 יחלו להימכר בישראל במהלך הרבעון השני של השנה, אך בעקבות המחלוקת בין שתי החברות שהולכת וגדלה, לא ברור כיצד תנהג Huawei כלפי השוק הישראלי עם מכשירים אלו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות