-פרסומת-

אלקטרוניק ארטס תשלב יותר Loot Boxes במשחקיה: “זה לא הימורים”

| יום שלישי, 15 במאי 2018, 11:30 | משחקים

“נמשיך לדחוף הלאה בכיוון המיקרוטרנזקציות [רכישות בתוך משחקים]”, אמר אנדרו ווילסון (Andrew Wilson), בכיר בחברת EA. בחודשים האחרונים ספגה החברה ביקורת נוקבת אודות כמה מנגנונים הנמצאים במשחקיה, אשר עלולים להיות מנוצלים להימורים, ובמרכזם נמצאות ‘תיבות השלל’ (Loot Boxes) המספקות פרסים אקראיים, ובעלי ערך, לשחקנים.

בעקבות הימצאותם של מנגנונים אלה, וקיומה של מערכת המאפשרת למשוך את הרווחים מ’תיבות השלל’ (מערכת שאינה בהכרח בשליטתה של EA), בלגיה הכריזה לאחרונה כי המשחק FIFA 18, בין משחקים נוספים, פועלים בניגוד לחוקי ההימורים במדינה. זאת לאחר שהולנד קבעה כי ‘תיבות שלל’ יכולות לשמש להימורים והזהירה מפני השלכות משפטיות. לאחר שערוריה בינלאומית שהתחילה במשחק Star Wars Battlefront 2, גם מדינות שונות בארצות הברית החלו לבחון את מנגנון ‘תיבות השלל’ מקרוב.

נראה כי כל אלו לא מטרידים את EA, שעקפה את תחזיות הרווח ברבעון האחרון. החברה טוענת כי תלונות בנוגע ל’תיבות השלל’, ושימושן להימורים, הן חסרות ביסוס. “כפי שאתם מתארים לעצמכם, אנו עובדים עם כל השותפים בתעשיה העולמית, ועם רגולטורים במספר טריטוריות ותחומי שיפוט, רבים מהם עובדים איתנו כבר זמן מה, ולאחר בחינה של הנושא קבעו כי תוכניות כמו FIFA Ultimate Team אינן הימורים”, אמר ווילסון. “אנחנו לא מאמינים ש-FUT או תיבות שלל הן הימורים”.

EA מתבססת על הטיעון שכבר שיטחה בעבר: הגיימרים תמיד מקבלים את אותו מספר הפריטים מתיבות השלל (למשל, קלפי שחקנים ב-FIFA), והמערכת לא מאפשרת למכור אותם תמורת כסף אמיתי באופן ישיר. עם זאת, שירותים צד-ג’, כמו אתרים שונים, מאפשרים לגיימרים להמיר את רווחיהם לכסף אמיתי ובכך יוצרים מערכת שלמה המאפשרת להמר בתוך FIFA ומשחקים אחרים. גם לכך התייחס ווילסון ואמר: “אנו פועלים לעצור את התופעה המתרחשת באופן לא-חוקי, ואנו עובדים עם רגולטורים במגוון איזורי שיפוט כדי להגיע למטרה זו”.

נראה כי EA לא הולכת להיפרד ממודל תיבות השלל ורכישות בתוך משחקים. “אנו תמיד חושבים על השחקנים שלנו”, אמר ווילסון. “אנו תמיד חושבים איך לספק את החוויות הללו בצורה הכי שקופה, מהנה, הוגנת ומאוזנת, עבור השחקנים שלנו. וזה המסר שנעביר לרגולטורים סביב העולם.”

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רפאל בן-ארי
rafael@gadgety.co.il
בוגר תואר BS.c במדעי המחשב, אוהב לחקור, לבנות ולהבין טכנולוגיה. גיק מחשבים, כותב ומשחק מגיל צעיר. בזמנו הפנוי (הנדיר) נהנה ליצור, לטייל ולקדם יוזמות שונות בתחום הגיימינג בישראל. מפעיל את ערוץ היוטיוב "אולדסקול".
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות