לוגו STEAM של חברת VALVE

משחקים פוגעניים לא יוסרו מ-Steam: "לא תפקידנו להחליט מה נמצא בחנות"

| יום חמישי, 7 ביוני 2018, 16:00 | משחקים

Valve פרסמה רשומה חדשה בבלוג של Steam, החנות המקוונת אותה מפעילה החברה. הטקסט שפורסם עונה על ההתרחשויות האחרונות בנוגע ל-Steam, ובפעולותיה של החברה להסרת משחקים פוגעניים או שהינם בעלי טעם רע. כעת נראה כי החברה הגיעה להחלטה גורפת: Valve לא תסיר יותר משחקים מ-Steam, למעט מקרים מיוחדים.

הטקסט עלה לבלוג לאחר שבתקופה האחרונה התרחשו מספר מקרים הנוגעים להסרת משחקים מ-Steam. במקרה אחד, Valve יצאה נגד משחקים בעלי אופי מיני למבוגרים והציבה תנאים להמשך מכירתם ב-Steam. יוצרי המשחקים מיהרו להגר לפלטפורמות אחרות, כמו GOG. בינתיים Valve חזרה בה והודיעה כי אין סיכון למשחקים בעלי אופי מיני ב-Steam, אך הרעש סביב המקרה כבר הותיר את חותמו.

מקרה אחר עוסק במשחק יריות מגוף ראשון המשחזר אירועי ירי המוני בבתי ספר בארצות הברית. שם המשחק היה Active Shooter, ובמסגרתו ניתן היה להצטרף ליחידת כוחות מיוחדים אשר מנסים לחסל יורה מעורער בנפשו, שהחל לבצע ירי בבית ספר. עם זאת, המשחק איפשר לשחק גם את הצד המפגע, כלומר להיכנס לנעליו של היורה בבית הספר ולחסל תלמידים ועוברי אורח. המשחק עורר סערה והוסר מ-Steam עוד לפני שהושק.

"לא נחליט מה מותר לכם לקנות או ליצור"

בפרסום של Valve מצויין כי לאחר המקרים הללו, החברה התכנסה לדון בעמדתה בנוגע לסינון תכנים בחנות. בסופו של דבר, כך הודיעה החברה, לנגד עיניה עמד עיקרון בסיסי אחד: Valve לא צריכה להיות זו שמחליטה אילו תכנים יש ב-Steam, ולא תחליט עבור המפתחים אילו תכנים מותר להם ליצור. תפקידה רק לתת לשחקנים את ההמלצות המתאימות להם ביותר. כיום Valve משתמשת באלגוריתמים מתקדמים להמלצות בחנות, והחברה תנגיש עבורינו בקרוב כלים חדשים לסינון תכנים שיעקפו את ההמלצות שלה.

"זה אומר שיהיו ב-Steam גם משחקים שתשנאו, או שלדעתכם לא צריכים להיות קיימים", נכתב בפרסום של Valve. מדיניות החברה, אם כך, היא למזער את החשיפה שלכם לתכנים אלה, ולא להסיר אותם. בין היתר מציינת Valve משחקים מעוררי מחלוקת בנושאי פוליטיקה, גזענות, מיניות, זהות אישית, מגדר ואלימות.

החברה עדיין שומרת לעצמה את הזכות להסיר משחקים בשני מקרים מיוחדים: אם המשחק המדובר עובר על החוק, או אם המשחק נועד "להטריל", לפי שיקול דעתה של Valve. לא נמסר פירוט מדויק באשר למשחקים "מטרילים". באשר למשחקים חוקיים, החברה מוסרת כי החוקים בכל מדינה שונים, ולכן Valve תפקח על ההיצע בכל מדינה באופן פרטני, תהליך שיכול לקחת זמן מה.

מקורות
Valve
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות