הארמון של וולט דיסני

תמונה באדיבות Disney

מלחמת המכרזים נמשכת: דיסני מעלה את סכום הרכישה שהוצע לפוקס ל-71 מיליארד דולר

אין תקופה טובה מזו להיות חברים בדירקטוריון פוקס (Fox). לפני כחודש הכריזה ענקית התקשורת קומקאסט (Comcast), שהיא תציע לפוקס סכום גדול מזה שדיסני (Disney) הציעה לה. להזכירכם, דיסני הציעה לפוקס סכום אסטרונומי של מעל 52 מיליארד דולר לרכישה של כל תכני החברה, מלבד הספורט והחדשות. פוקס הסכימה, אך תהליך המיזוג עדיין לא אושר סופית.

לפני כשבוע, קומקאסט חשפה מה הסכום שהיא מציעה לפוקס – 65 מיליארד דולר, כולם במזומן. דיסני מגיבה כעת במהירות עם הצעה של 71.3 מיליארד דולר, חצי במזומן וחצי במניות, ומלבד הסכום הגבוה יש להצעה של דיסני כמה וכמה יתרונות. ראשית, אמנם נדמה שמזומן ביד יותר אטרקטיבי ממניות, שהערך שלהן משתנה, כך שהבדל שנמדד ב-6 מיליארד דולר "סך הכל" פחות קבוע, אבל בפועל למניות יש יתרון עצום – הן פטורות ממס.

שנית, לדיסני יש את יתרון הזמן. איחוד שני תאגידים כמו פוקס ודיסני הוא תהליך ארוך, שצריך לעמוד במספר רב של רגולציות נגד מונופולים, כמו גם תהליכים פנימיים מורכבים של החברות. דיסני ופוקס כבר התחילו את התהליך, ושינוי תנאי הרכישה לא יבטל את התהליך שנעשה. קומקאסט תיאלץ להתחיל את הכל מהתחלה עם פוקס, מה שאומר שעל פוקס יהיה לחכות יותר זמן להשלמת העסקה.

דירקטוריון פוקס אמור היה להפגש ב-10 ביולי, אך פגישה זו נדחתה לתאריך עתידי שלא נחשף עדיין – לחברי הדירקטוריון יש הרבה דברים לחשוב עליהם. 71 מיליארד דברים. בוב איגר (Bob Iger), מנכ"ל דיסני שכבר מונה להמשיך כמנכ"ל החברה שתיווצר בסוף האיחוד עם פוקס, אופטימי מאוד לגבי הסיכויים של דיסני לנצח במכרז.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות