תמונה מתוך קדימון פוקס המאה ה-21

תמונה מתוך קדימון פוקס המאה ה-21

קומקאסט עשויה "לגנוב" את פוקס מדיסני

עברו כבר מספר חודשים מאז שתאגיד וולט דיסני הכריז על הרכישה של פוקס המאה ה-21. להזכירכם, מדובר ברכישה של כל ערוצי ותכני פוקס, מלבד ערוצי החדשות והספורט. סכום הרכישה הכולל עמד על 52.4 מיליארד דולר. בין מעריצי מארוול (Marvel) ששמחו על שיבתם של גיבורי האקס-מן לביתם הטבעי, לבין אלה שביכו על הצמיחה המטאורית והמוגזמת של דיסני, העסקה, שנחתמה כבר, עדיין לא נכנסה לתוקף.

אחרי הכל, כאשר חברת ענק אחת בולעת חברת ענק אחרת, יש תהליכים רבים שצריכים לקרות כדי שהתהליך אכן יסתיים. החשוב ביותר שבהם הוא אישור שלא מדובר במונופול, כלומר שהתאגיד החדש לא מחזיק בנתח גדול מדי מהשוק שבו הוא פועל – במקרה הזה שוק הבידור, הן הביתי והן הקולנועי.

בעוד דיסני עדיין מנסה לסיים לעכל את החברה העצומה שהיא מנסה לבלוע, מתמודדת חדשה הופיעה עם נכונות "לגנוב" את השלל. ענקית המדיה קומקאסט (Comcast), חברת השידור הגדולה ביותר בארצות הברית שברשותה, בין השאר, ערוץ NBC וחברת האנימציה Dreamworks, מביאה לשולחן הצעה שאי אפשר לסרב לה – סכום רכישה מזומן שעולה על זה שדיסני הציעה לפוקס.

חשוב לציין שמכיוון שפוקס כבר התחייבה להתמזג עם דיסני, "בגידה" שכזו לא תצא לפוקס בזול – דירקטוריון פוקס יאלץ לא רק לוותר על הכסף מדיסני, אלא לשלם לה פיצויים בסך 1.52 מיליארד דולר. קומקאסט לא חשפה עדיין את הסכום שהיא מוכנה להשקיע בפוקס, אך מבטיחה שסכום הפיצויים כלול בעסקה, ושגם אחרי הפיצויים זאת תהייה עסקה יותר משתלמת למנהלי פוקס

עבור דיסני מדובר בעסקה חשובה למדי. החברה כבר הצהירה שתשיק שירות סטרימינג חדש המבוסס על כל התכנים של החברה, כאשר אל אלו היו עתידים להצטרף כל התכנים של פוקס בתחומי הקולנוע והטלוויזיה, מלבד ערוצי החדשות והספורט.

דיסני כבר הודיעה כי שירות הסטרימינג שלה יושק בשנה הבאה והחלה להודיע לספקיות סטרימינג אחרות, כמו נטפליקס, כי התכנים שלה יהיו זמינים בשירות שלה בלבד. במידה שקומקאסט תהיה הבחירה של פוקס בעסקת ענק זו, תכניותיה של דיסני לשירות הסטרימינג עשויות להשתבש מעט.

מה הלאה? לא ברור. בסופו של דבר יהיו אלה מנהלי פוקס שיחליטו ממי הם מעדיפים לקחת כסף. אם אכן קומקאסט תציע סכום שיעלה על זה שדיסני מציעה, קשה להאמין שמנהלי פוקס ישארו עם דיסני – אלא אם תאגיד מיקי מאוס יענה לאתגר בהעלאה משלו, תרחיש אידאלי לפוקס.

מקורות
Comcast
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות