פרטים ראשונים ומבחני ביצועים למעבד Threadripper 2990X בעל 32 ליבות

AMD Threadripper AMD Threadripper

חברת AMD הצליחה לגבור על אינטל (intel) במהלך כנס קומפיוטקס 2018 שנערך מוקדם יותר החודש ולהציג את הדור הבא של מעבדי ה-Threadripper, כשהחזק מביניהם מגיע עם 32 ליבות ו-64 נימים, זאת לעומת מעבד אינטל עם 28 ליבות ו-56 נימים בלבד שהתגלה גם כבעייתי בהמשך. עכשיו אנו מקבלים מידע ראשוני על דגם ה-Threadripper 2990X בעל 32 הליבות.

תמונה ראשונה מתוכנת המידע CPU-Z של מעבד ה-Threadripper 2990X החדש מציגה לנו את המידע ש-AMD מסרה בהכרזה – השימוש בליבות Pinnacle Ridge בייצור 12nm, בדומה למעבדי Ryzen מהדור השני, כשהמעבד מגיע עם 32 ליבות ו-64 נימים בתדר בסיס של 3.4Ghz וצריכת TDP של 250W, נתון שאינו גבוהה יחסית לעובדה שמדובר על מעבד בעל כמות ליבות עצומה.

מעבד Threadripper 2990X בתוכנת CPU-Z (מקור videocardz)
מעבד Threadripper 2990X בתוכנת CPU-Z (מקור videocardz)

בבדיקת ביצועים בתוכנת ה-Cinebench אפשר לראות את מהירות המעבד מגיעה גם ל-4.2Ghz ולא ברור האם מדובר בהמהרה (אוברקלוקינג) רגילה או פשוט שימוש בטכנולוגיית ההאצה של AMD שמגדילה את מהירות המעבד מעבר לתדר הבוסט שצפוי לעמוד על 4Ghz. המעבד מצליח להשיג תוצאה מרשימה של 6399 נקודות ב-Cinebench תוך כדי ריצה בתדר נמוך יותר מהמקסימלי של 4.12Ghz.

מבחן ביצועים Cinebench למעבד Threadripper 2990X (מקור videocardz)
מבחן ביצועים Cinebench למעבד Threadripper 2990X (מקור videocardz)

חברת AMD הצליחה לקחת את ההובלה מאינטל במירוץ “החימוש” בין כמות הליבות שכל חברה מצליחה לדחוס למעבד בודד, תוך כדי שהיא מספקת מוצר איכותי ומרשים במיוחד עם כמות ליבות עצומה לשוק הביתי הגבוה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים