שבב Exynos 9810 (תמונה: סמסונג)

תמונה: Samsung

פרטים אודות מערכת השבבים שתגיע למכשירי הדגל Galaxy S10 צצים ברשת

מכשירי הדגל האחרונים מבית סמסונג פועמת מערכת השבבים Exynos 9810 הכוללת ארבע ליבות מסוג Mongoose M3 אשר רצות בתדר מירבי של 2.7 גיגה-הרץ, יחד עם ארבע ליבות מסוג Cortex-A55 אשר רצות בתדר מירבי של 1.8 גיגה-הרץ. על פי דיווח עדכני המגיע אלינו מהמדליף המוכר Ice Universe, מערכת השבבים הבאה של החברה, Exynos 9820, תבצע שימוש ב-DynamIQ.

טכנולוגיית החלוקה DynamIQ מאפשרת ליצרניות הסמארטפונים לשלב כמה ליבות מסוגים שונים לתוך מקבץ (Cluster) אחד, כך שיוכלו לחלוק במשאבים ביניהם. בנוסף לכך, על ידי מתן אפשרות שכזו, חברת ARM פתחה דלת לשילובים של 4 ליבות חסכוניות בחשמל יחד עם ליבת ביצועים חזקה אחת ועוד.

במקרה הזה, סמסונג עתידה לשלב במערכת השבבים זוג ליבות מסוג Mongoose M4 החדשות, זאת בנוסף להטמעה של שתי ליבות מסוג Cortex-A75 או Cortex-A76, כאשר את השילוב המוזכר יכולה לבצע סמסונג תוך שימוש בטכנולוגיית החלוקה DynamIQ. על גזרת החיסכון בחשמל ייקחו אחריות ארבע ליבות נוספות מסוג Cortex-A55 המספקות שיפור של 15 אחוזים בחיסכון בצריכת החשמל לעומת ה-Cortex-A53.

סמסונג אינה צפויה להטמיע את ה-Exynos 9820 בדגם ה-Galaxy Note 9 אלא להשתמש בה בדגמי ה-Galaxy S10 החדשים אשר צפויים להיחשף באופן רשמי בחודש פברואר של שנת 2019. לצד הדברים הללו, דיווחים קודמים גורסים כי מערכת השבבים המוזכרת תציע תמיכה בקישורית 5G לגלישה מהירה במיוחד, זאת כאשר הייצור הראשוני של המערכת החל כבר בחודש ינואר השנה.

מקורות
Twitter
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות