בעקבות פורטנייט: EA רוצה ששחקני מחשב, קונסולות ומובייל ישחקו יחדיו

אלקטרוניק ארטס (EA) רוצה להפוך את המשחקים שלה ל"חוצי-פלטפורמות", כלומר לאפשר לשחקני המחשב, הקונסולות והמכשירים הניידים להשתתף במשחקים יחדיו. כך נמסר על ידי כריס אבנדן (Chris Evenden), סגן נשיא קשרי משקיעים, שנשא דברים בפגישה פיננסית של EA.

למרות שהמשחק Fortnite אינו משחק של EA, בשל הצלחתו הגדולה הוא עדיין היווה גורם מרכזי בפגישה. אבנדן נשאל האם EA מתכננת לחקות את הגישה של Fortnite למשחק מרובה משתתפים חוצה-פלטפורמות ולהביאה גם לכותרים של EA. על כך השיב אבנדן באופן חיובי, ואמר:

אנחנו בודקים את סדרות המשחקים המרכזיות שלנו, ואיך אנחנו יכולים לספק משחק חוצה-פלטפורמות באותו האופן ש-Fortnite עשה זאת, במיוחד בכותרים שלנו שיש להם בסיס שחקנים רחב. היכולת לחבר בין שחקני מחשב למובייל, או בין מובייל לקונסולות יכולה לקרב משפחות וחברים, ואנחנו חושבים שזה חלק חשוב מתהליך הפיתוח שלנו בעתיד. צפו לשמוע מאיתנו עוד על הנושא הזה בעתיד.

נראה כי נכון לעת זו, דווקא יצרניות החומרה מקשות על המפתחים בפתיחת המשחקים כך שניתן יהיה לשלב שחקנים מכל הפלטפורמות. האחרונה שדיווחה על בעיות בחזית זו היא בת'סדה, שהודיעה כי סוני (פלייסטיישן 4) לא רוצה לתמוך במשחק חוצה-פלטפורמות במשחק הבא שלה, Fallout 76. סוני הודיעה כי היא בודקת את האפשרויות בעניין תמיכה במשחק עם פלטפורמות אחרות בעתיד.

לפי אבנדן, רכישת GameFly הישראלית תעזור בחזית זו. אבנדן טוען כי בתוך חמש שנים חלק משמעותי מחווית המשחק תתרחש בענן, ולכן האפשרות להצטרף לשחקנים על פלטפורמות אחרות תהיה אוטומטית. EA מעוניינת לפתח את הכיוון הזה באמצעות הרכישה שביצעה בישראל, ולהשתמש בטכנולוגיה של GameFly כדי להתקרב ליעד המדובר.

למרות ש-EA הודיעה בעבר כי אינה מאוימת מ-Fortnite, המשחק עלה שוב ושוב במהלך הפגישה. בעת שיחה עם בלייק יורגנסן (Blake Jorgensen), סמנכ"ל התפעול ומנהל הפיננסים של החברה, נשאל יורגנסן האם EA מתכננת להשיק את מצב הבאטל-רויאל של Battlefield 5 כמשחק חינמי ועצמאי, בדומה לפורטנייט. יורגנסן אמר בתגובה כי החברה מעוניינת להתנסות במודל הFree-to-play, אבל לא עם מותג באטלפילד, נכון לעת זו.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות