משימה בלתי אפשרית: התרסקות הוא שובר הקופות הגדול בסדרה

משימה בלתי אפשרית: התרסקות (תמונה באדיבות פורום פילם) משימה בלתי אפשרית: התרסקות (תמונה באדיבות פורום פילם)

נתוני סוף השבוע האחרון מתחילים לזרום, ואיתם גם מספרי ההכנסות של “משימה בלתי אפשרית: התרסקות” (Mission: Impossible: Fallout), הסרט השישי בסדרת סרטי הפעולה בכיכובו של טום קרוז (Tom Cruise). לאחר גל ביקורות משבחות לסרט, גם הנתונים מקופות בתי הקולנוע לא אכזבו.

“משימה בלתי אפשרית: התרסקות” הכניס 61.5 מיליון דולר באולמות הקולנוע האמריקאיים, המספר הגבוה ביותר לסרט בסדרה בסוף השבוע הראשון. המחזיק הקודם בתואר היה “משימה בלתי אפשרית 2”, שהכניס 57.8 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו. בשאר העולם “התרסקות” הכניס 92 מיליון נוספים, עם סך הכנסות של 153.5 מיליון. המספר הזה לא כולל את סין, בה הסרט יתחיל להציג רק השבוע – ויכניס עוד כמה עשרות מיליונים לפחות. קייל דייוויס, נשיא ההפצה הביתית של חברת פרמאונט (Paramount), הצהיר שעם פתיחה כזו הוא מאמין שהם יוכלו להריץ את הסרט במהלך הקיץ כולו.

הן ביקורתית והן תקציבית מדובר בשיפור משמעותי במצבו של טום קרוז, שחקן שבעבר הצליח לייצר שוברי קופות בקלות יחסית. “המומיה” ו”ג’ק ריצ’ר 2″ היו סרטים יקרים עם הכנסות נמוכות, ורק “תוצרת אמריקה” הצליח להכניס סכומים מרשימים, אבל לא בקנה המידה שקרוז רגיל אליו. “התרסקות” מראה שעדיין יש לו מה להציע, ולא חסרים גם הצופים שיבואו אחריו – כל עוד השם שלו מחובר ל”משימה בלתי אפשרית”, לכל הפחות.

הסרט עם ההכנסות הגדולות ביותר בפרנצ’ייס בסוף הריצה שלו היה “משימה בלתי אפשרית: קוד הצללים”, הסרט הרביעי בסדרה, שהכניס 694.7 מיליון דולר סך הכל. הסדרה כולה הכניסה כבר מעל 2.7 מיליארד. נדמה שהסרט החדש הוא מועמד רציני לצמרת.

השוואת מפרטים