OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ראש בראש: OnePlus 6 מול Galaxy Note 9 – שלמו יותר, קבלו יותר
| שבת, 15 בספטמבר 2018, 19:30 | גאדג'טי מסקר, סלולר

אחת מהשאלות שחוזרות על עצמן שוב ושוב לפני רכישת סמארטפון חדש נוגעת לצד המחיר הגבוה שיש לשלם עבור מכשירי הדגל של החברות המובילות את התחום, אל מול ההצעות הנוחות יותר של המתחרות, שמבטיחות להציע את החוויה הטובה ביותר במחירים נמוכים בהרבה. ככל שמתקדם הזמן, הופכים הטלפונים הזולים לטובים יותר, עם חומרה מתקדמת ושיפורים הולכים וגוברים בתחום התוכנה, כך שההפרשים, בעודם קיימים, הולכים ומצטמצמים משנה לשנה.

שני מכשירים שתפסו תשומת לב רבה השנה הם ה-Samsung Galaxy Note 9 וה-OnePlus 6. שניהם מכשירי דגל המציעים עיצוב נאה וחומרה מתקדמת, אך הפרשי המחירים ביניהם משמעותיים ומי שיבקש לרכוש את ה-Note 9 של סמסונג ימצא כי מחירו ביבוא רשמי גבוה במעל ל-50% מזה של ה-OnePlus 6. השוואה של המפרטים הטכניים ראש בראש תוכיח כי בסמסונג הוסיפו לא מעט למכשיר החדש כדי להצדיק את המחיר, אך אותנו מעניינת יותר השאלה "עד כמה?" – עד כמה שווה ההשקעה הנוספת והאם ישנה הצדקה בהשקעה הזו.

*המכשירים שנבדקו לצורך ההשוואה הם דגם ה-OnePlus 6 עם 8GB RAM ו-128GB אחסון מהיבואן הרשמי "סל-נאו" ודגם ה-Note 9 עם 6GB RAM ו-128GB אחסון מהיבואן הרשמי "סאני תקשורת"

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מה בקופסה?

מכשירי ה-Galaxy Note 9 וה-OnePlus 6 שבחנו מגיעים מיבוא רשמי, כאשר במקרה של המכשיר מבית סמסונג מדובר ביבוא רשמי של סאני תקשורת והמכשיר מבית וואן פלוס ביבוא רשמי של סל-נאו. על כן, מה שנציין כי קיים בקופסאות המכשירים הוא מה שמבטיחים היבואנים הרשמיים, מה שלא בהכרח תמצאו במכשירים בשוק הפתוח.

בנוסף למכשיר עצמו, הגלקסי נוט 9 מוצע לצד:

 • אוזניות תוך-אוזן מבית AKG עם ראשים להחלפה
 • מגן מסך PureGear
 • מטען אלחוטי מהיר
 • שלל מתאמים בין USB-C לחיבורים אחרים (USB או MicroUSB)
 • סיכה להחלפת ראש עט הסטיילוס
 • מטען תומך בטעינה מהירה
 • כבל USB-C ל-USB לטעינה והעברת נתונים
 • סיכה להוצאת מגירת ה-SIM

בנוסף למכשיר עצמו, ה-OnePlus 6 מוצע לצד:

 • כיסוי מקורי
 • מגן מסך מקורי
 • מטען שקע קיר Dash Charger לטעינה מהירה
 • כבל USB A ל-USB C

עיצוב

בצד העיצוב בחרו שתי החברות בשילוב צבעים עזים עבור מבנה שעשוי ברובו מזכוכית, כאשר סמסונג מנצלת את מבנה הזכוכית לשם תמיכה בטעינה אלחוטית. מחבר האוזניות הוותיק בגודל 3.5 מ"מ עדיין זמין בשני המכשירים ושניהם משתמשים במחבר USB-C לצורכי טעינה והעברת נתונים, כאשר לסמסונג היתרון באפשרות של חיבור מסך חיצוני למכשיר לשם שימוש בטלפון כמחשב PC עם מתאם HDMI.

שני המכשירים מציעים מסך גדול במיוחד, כאשר במקרה של הנוט 9 מדובר במסך 6.4 אינץ' ובמקרה של ה-OnePlus 6 זהו מסך 6.28 אינץ'. בין אם זה המסך המעט קטן יותר ובין אם סיבה אחרת, בוואן פלוס שומרים על מידות נמוכות יותר של המכשיר בכל חלקה, כאשר המשמעותית ביותר הינה חלקת המשקל. הוואן פלוס שוקל 177 גרם, ואף שאינו קל במיוחד, הוא קל בהרבה מהנוט 9 שמגיע במשקל כבד של 201 גרם. מידות המכשירים נמדדות ב-155.7×75.4×7.75 מילימטרים עבור ה-OnePlus 6 וב-161.9×76.4×8.8 מילימטרים עבור ה-Note 9.

בצד העמידות מציעה סמסונג יתרון עם תמיכה בתקן IP68 שיאפשר עמידות בפני מים ואבק עד לחצי שעה בעומק של עד 2 מטרים, זאת בעוד ה-OnePlus 6 מציע הגנה מול השפרצות מים בלבד.

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בגב שני הדגמים ניתן למצוא מערך צילום כפול אשר תחתיו חיישן טביעות אצבע, וכאן ישנו יתרון קל לדגם הוואן פלוס, בו ממוקם החיישן במיקום נוח יותר לשימוש, בעוד בנוט 9 ממוקם החיישן מעט גבוה מידי, מה שגורם לעיתים לאיטיות בפתיחת המכשיר עד אשר מאתרים את החיישן עם האצבע. בצד הביצועים שני החיישנים די שקולים ומציגים פתיחה מהירה מאוד של הנעילה.

בחלק הקדמי של זוג המכשירים ניתן למצוא את חיישני זיהוי הפנים בשני המכשירים, שניהם מתפקדים היטב ופותחים את נעילת המכשיר במהירות. בסמסונג הגדילו והוסיפו גם חיישן ביומטרי הסורק את קשתית העין ומספק רובד אבטחה נוסף, כאשר החברה מספקת גם אפשרות לשילוב בין סורק הפנים לסורק הקשתית על מנת לספק ביצועים מהירים ואבטחה גבוהה יותר יחדיו.

סביב מסגרת המכשירים משלבות היצרניות כפתורים יחודיים משלהן, כאשר במקרה של וואן פלוס מדובר בכפתור פונקציונלי המאפשר שליטה בפוקנציות ההתראות ומאפשר לבחור בין הפעלת ההתראות באופן רגיל, עם רטט בלבד או כיבוי של ההתראות לחלוטין. מדובר בפונקציה שהינה כמעט ויחודית ל-OnePlus (באייפון יש דבר דומה), ושימושית למדי. בסמסונג בחרו לשים דגש על העוזרת הקולית ביקסבי (Bixby) ועל כן תוכלו למצוא כפתור הפעלה פיזי ייעודי להפעלתה במהירות – העוזרת עצמה השתפרה ביחס לדור הקודם, אך אני מעדיף את פעולתה של הגוגל אסיסטנט.

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בתחתית המכשירים ניתן למצוא את הרמקול הראשי, זה מספק עוצמה גבוהה בשניהם, אם כי לסמסונג יתרון ברור בצד האודיו עם איכות שמע טובה יותר ותוספת של רמקול נוסף בראש המכשיר המוסיף לחווית השמע באופן משמעותי.

מפרט טכני

בצד העיצוב מציעים ה-OnePlus 6 וה-Galaxy Note 9 מסכים מרשימים לצד חומרה מתקדמת שיחדיו מספקים את הדרישות הבסיסיות כמעט עבור כל משתמש, אך בין הדגמים ישנם הבדלים, חלקם משמעותיים יותר וחלקם פחות בבחינה הסופית של כל סמארטפון.

מסך

שני המכשירים משתמשים בפאנלי ה-Super AMOLED של סמסונג, אשר הינם מהטובים בשוק כיום, ושניהם מגיעים בגדלים הגבוהים מ-6 אינץ', כאשר בסמסונג משתמשים בתצוגה הקמורה משני צידי המסך ובוואן פלוס משלבים מגרעת בראש התצוגה. הבדלים בין התצוגות ניתן למצוא בשני מקומות:

 • גודל: לסמסונג גלקסי נוט 9 מסך בגודל 6.4 אינץ' בעוד לוואן פלוס 6 מסך 6.28 אינץ'.
 • רזולוציית תצוגה: ל-Note 9 תצוגה ברזולוציה מירבית של +Quad HD (ברירת המחדל מוגדרת על +Full HD), בעוד ל-OnePlus 6 רזולוציית תצוגה מירבית של +Full HD.

בשני המכשירים תוכלו למצוא גם את התצוגה הדולקת תמיד ומאפשרת הצגת השעון ונתונים אחרים ללא הצורך בהדלקת המסך, מה שתורם לחיסכון בחיי הסוללה.

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

סוללה

בצד חיי הסוללה ישנו יתרון ברור לגלקסי נוט 9 וסוללת ה-4000mAh שלו, אל מול סוללת ה-3300mAh הקיימת ב-OnePlus 6. הנוט 9 מציע יום עבודה שלם די בקלות, בעוד הוואן פלוס 6 מתקשה במשימה זו, אך מספק יתרון בצד הטעינה המהירה במיוחד המציעה עד 75% מקיבולת הסוללה לאחר 40 דקות טעינה בלבד, זאת בהשוואה לתוצאה דומה של 70% מקיבולת הסוללה ב-Note 9 לאחר כשעה של טעינה. ועם זאת, מספקת סמסונג יתרון נוסף עם טעינה אלחוטית מהירה הזמינה בנוט 9.

זיכרון ואחסון

גרסת הבסיס בנוט 9 מגיעה עם 128GB של נפח אחסון ו-6GB RAM בעוד ה-OnePlus 6 מגיע בגרסת בסיס הכוללת אחסון של 64GB וזיכרון 6GB RAM. הגרסה המשודרגת ביותר בנוט 9 מציעה זיכרון 8GB RAM ו-512GB של אחסון ובוואן פלוס 6 תמצאו זיכרון 8GB RAM לצד נפח אחסון של 256GB. בנוסף, מציעה סמסונג עם הנוט 9 גם הרחבת זיכרון עם כרטיס MicroSD מול אפשרות לשילוב סים כפול בוואן פלוס 6.

מעבד

המעבדים שתמצאו ב-OnePlus 6 וב-Galaxy Note 9 הינם החדשים ביותר בשוק המיוצרים בתהליך 10nm מהדור השני של סמסונג וכאן לא הצלחתי להבחין בהבדלים בין ביצועי שני המכשירים, פרט להתחממות מעט גבוהה יותר בדגם הוואן פלוס בשימושים ממושכים.

ה-OnePlus 6 משלב את מעבד Snapdragon 845 של קוואלקום בעוד ה-Note 9 משלב את ה-Exynos 9810 מתוצרת סמסונג ושניהם מספקים את הדרישות בכל חלק במערכת ההפעלה, אם כי עבודה שביצעה וואן פלוס בצד ממשק המשתמש מוסיפה מהירות גבוהה יותר בפעולות שוטפות – עוד על כך בהמשך.

תוצאות מבחן AnTuTu:

OnePlus 6 – 287390

Note 9 – 241546

מערכת הפעלה וממשק משתמש

שני המכשירים מגיעים באופן מובנה עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1, כאשר את עיקר ההבדלים נוכל למצוא בממשקי המשתמש המותאמים שנבחרו על ידי החברות השונות. ב-OnePlus אימצו ממשק משתמש הדומה ככל האפשר לגרסה הבסיסית של אנדרואיד, אך עדכונים שבוצעו מאפשרים לזה להיות הממשק החלק והמהיר ביותר כיום במכשיר סמארטפון בכל אספקט, בין אם בפתיחה ראשונית של אפליקציות, מעבר בין יישומים או תנועה כללית בתפריטי מערכת ההפעלה ובין מסכי הבית.

סמסונג, לעומת זאת, מאמצת גישה של ריבוי תכונות בממשק המשתמש, כך שתוכלו לגשת לתפריטי קיצור דרך במשיכת מסך ה-Edge לגישה מהירה לאנשי קשר, אפליקציות ועוד. הדבר קיים גם אצל וואן פלוס, אם כי לא בכל מקום במערכת ההפעלה, אלא דרך מסך בית ייעודי בשם Shelf. סמסונג, מצידה, מציעה הצגת נתונים שונים עבורכם דרך מסך בית ייעודי לעוזרת הדיגיטלית ביקסבי.

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

OnePlus 6 ו-Galaxy Note 9 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

יתרון בשליטה על התוכנה דרך עט הסטיילוס S-Pen מגיע ל-Galaxy Note 9 בלבד, כאשר העט החדש מאפשר שליטה במכשיר באמצעות חיבור בלוטות' לשם ביצוע פעולות צילום, הפעלת אפליקציות ועוד. בצד המחוות מוסיפה וואן פלוס את האפשרויות הגדולות ביותר, עם יכולת להעלים את כפתורי הבית הבסיסיים של גוגל ולהחליפם במחוות תנועה על גבי המסך לתפעול שוטף, אם כי פונקציית המחוות עדיין לא בשלה לחלוטין לטעמי ומורידה מעט מחווית השימוש הכללית בממשק.

עדכוני תוכנה גם הם חלק חשוב ממערכת ההפעלה ובעוד שני הדגמים צפויים לקבל את העדכון לאנדרואיד 9 פאי, חברת וואן פלוס הוכיחה עד כה כי היא זריזה יותר בעדכוני מערכת ההפעלה בהשוואה לסמסונג.

צילום

המצלמות שמגיעות עם שני המכשירים שונות במהותן, כאשר ב-OnePlus 6 תקבלו תמונות עתירות פיקסלים וב-Note 9 דגש גבוה יותר על שיפורי תמונה תוכנתיים ועל צילומים בתנאי תאורה נמוכה.

לפניכם המפרט הטכני של המצלמות שתמצאו במכשירים:

 Samsung Galaxy Note 9OnePlus 6
חיישן צילום ראשי12 מגה-פיקסל16 מגה-פיקסל
מפתח צמצםמשתנה: f/1.5 או f/2.4f/1.7
גודל פיקסלים1.4 מיקרון1.22 מיקרון
ייצוב תמונהOISOIS
חיישן צילום משני12 מגה-פיקסל20 מגה-פיקסל
מפתח צמצםf/2.4f/1.7
גודל פיקסלים1 מיקרון1 מיקרון
ייצוב תמונהOISEIS
צילום וידאו4K @ 60fps4K @ 60fps
וידאו בהילוך איטי720p @ 960fps720p @ 480fps
חיישן צילום סלפי8 מגה-פיקסל16 מגה-פיקסל
מפתח צמצםf/1.7f/2.0
גודל פיקסלים1.22 מיקרון1 מיקרון

צילומים באור יום מפיקים תמונות ברמה גבוהה בשתי המצלמות, וניתן לשים לב כי חיישני הצילום של סמסונג מאפשרים כניסה גדולה יותר של אור לתמונה. ועם זאת, שיפורי התוכנה אותם דואגת החברה לבצע מחדדים עצמים מסוימים בתמונה, אך גורמים לאיבוד פרטים במקומות מסוימים. ניתן להבחין בכיתוב המטושטש המוצג על בניין משטרת ישראל בתמונה שנלקחה מה-Note 9, ובעוד היא בהירה וחדה יותר מזו של ה-OnePlus 6, היא מאבדת פרטים.

הצבעים עזים יותר בתמונות המופקות ממצלמת ה-Note 9 בעוד מצלמת ה-OnePlus 6 שומרת על צבעים הקרובים יותר למציאות. כאן אין יתרון ממשי למצלמה זו או אחרת מאחר שישנם אלו המעדיפים את הדגשת הצבעים וישנם אלו המעדיפים את הצבע המקורי. בתמונה מעלה תוכלו לראות את הצבע העז של ערימות החול שצולמו דרך מצלמת ה-Note 9.

לצפיה בתמונות בגודלן המלא: Note 9 | OnePlus 6

בצילומי לילה מספקות מצלמות שני המכשירים תוצאות טובות, אך ניתן לראות יתרון משמעותי לכניסת האור הנוספת ולשיפורי התמונה שמבצעת סמסונג, אלו מוסיפים פרטים רבים יותר לתמונות שהופקו מה-Galaxy Note 9. בשני המקרים נראה, כמובן, רעש משמעותי באיזורים רבים בתמונה, כאשר בצילומי ה-OnePlus 6 הליליים ניתן להבחין במריחה גבוהה יותר של מקורות תאורה משמעותיים (כמו פנסים).

לצפיה בתמונות בגודלן המלא: Note 9 | OnePlus 6

בצילום תמונות סלפי התוצאות מרשימות גם כן בזוג הטלפונים ושניהם סובלים מבעיית שריפת היתר של האיזורים הבהירים בתמונה. תמונות פורטרט נראות טוב יותר במצלמת ה-Note 9 הודות לדיוק גבוה יותר בקצוות, זאת למרות כמות הפיקסלים הגבוהה יותר בדגם ה-OnePlus 6. רמת הטשטוש הבסיסית המוגדרת ב-Note 9 מעט גבוהה מידי לטעמי, והעדפתי את זו של ה-OnePlus 6.

השורה התחתונה

סמסונג מצדיקה את העלות הגבוהה של ה-Galaxy Note 9 עם לא מעט תוספות על פני ה-OnePlus 6 ועם הגלקסי החדש תקבלו רכיב אחסון פנימי בסיסי בנפח גבוה יותר (128GB מול 64GB), רמקולים סטריאופוניים, רזולוציית מסך גבוהה יותר (+QHD מול +FHD), עט סטיילוס תומך בלוטות', חיי סוללה ארוכים יותר ומצלמות שיפיקו תמונות טובות יותר.

אין ספק כי תוספת התשלום מובילה ללא מעט תוספות במכשיר עצמו, אך התוספת הגבוהה במחיר על פני ה-OnePlus 6 לא בהכרח מצדיקה עצמה עבור כל אחד. מכשיר הדגל של וואן פלוס מציע לא מעט וגם במקומות בהם לסמסונג היתרון, דגם ה-OnePlus 6 מציג יתרונות משלו.

יתרונות Samsung Galaxy Note 9:

 • סוללה ליום שלם ועד יום וחצי
 • צילומי לילה ברמה גבוהה
 • רמקולים סטריאופוניים
 • תצוגת +Quad HD
 • נפח אחסון בסיסי גבוה ואפשרות להרחבה עם כרטיס MicroSD
 • חיישן ביומטרי קשתית העין

לסקירה המלאה שלנו ל-Samsung Galaxy Note 9

יתרונות OnePlus 6:

 • ממשק משתמש מהיר וחלק במיוחד
 • צילומי אור יום ברמה גבוהה
 • טעינה מהירה במיוחד
 • מיקום חיישן טביעות אצבע בגב המכשיר
 • מחיר

לסקירה המלאה שלנו ל-OnePlus 6

לפניכם טבלת מחירי המכשירים (יבוא רשמי "סאני" ל-Note 9 ו-"סל נאו" ל-OnePlus 6):

 Note 9OnePlus 6
גרסת בסיס יבואן רשמי4039 שקלים (6GB+5128B)2599 שקלים (6GB+64B)
גרסת ביניים יבואן רשמי-2850 שקלים (8GB+128GB)
גרסה משודרגת יבואן רשמי4899 שקלים (8GB+512GB)3150 שקלים (8GB+256B)
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות